Dizi Arşivi İzle, Full Hd Dizi İzle, Yabancı Dizi İzle

277 dizi
(IMDb: 9,0)
BBC yapımı Africa belgeseli, Afrika’nın görünmeyen yüzünü, doğasını, hayvanlarını ve canlılarını farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Afrika kıtasının beş bölgesinde farklı çekimlerin yapıldığı bu belgeselde doğa ve vahşi yaşamın tüm gerçekçiliği gözler önüne sürülüyor. Sık ve yağmurlu ormanlar, öfkeli sular, çöller, bilinmeyen canlı türleri gibi birçok konuyu ele alan bu belgesel IMDB’den 9.0 puan alarak başarısını kanıtlamıştır. Savanlar, karla kaplı tepeler ve Ümitburnu gibi farklı noktalardan özel çekim araçlarıyla hazırlanan bu belgesel 2013 yapımıdır ancak hiçbir zaman eskimeyecek bilgiler ve görüntüler sunmaktadır. Afrika’nın hiç görülmemiş gizemli ve öfkeli yaşamına dair ilgi çekici bir belgesel izlemek isteyen seyircilerin keyifli bir vakit geçirmesine olanak sağlayabilir. Africa belgeseli, birçok ülkede yayımlanmış ve izleyicisinden tam puan almayı başarmıştır. Toplamda 6 bölümden oluşan bu belgesel serisi için her bölümde farklı konular işlenmiştir.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : David Attenborough, Simon Blakeney, James Aldred
Tür : Belgesel
(IMDb: 9,5)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgård
Tür : Dram, Tarih, Gerilim
(IMDb: 9,4)
Yapım Yılı : 2011 - 2019
Oyuncular : Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 9,4)
Netlix’in en fazla izlenen ve beğenilen yapımlarından biri olan Our Planet, Türkçe adıyla Gezegenimiz dünyanın farklı bölgelerini anlatıyor. Planet Earth ve Blue Planet gibi ünlü belgesellerin ekibi tarafından hazırlanan belgeseli Sir David Attenborough anlatıyor. 4K Kamera teknolojisiyle çekilen belgesel için altı yüzden fazla kişi çalıştı. Toplamda dört yıl süren çekimler için dört yüz bin saat havadan, iki bin saat ise suda çekim yapıldı. Güney Amerika’nın sık ormanlarından, Kuzey Kutbu’nun buzullarla kaplı ortamı, Amerika’nın yağmur ormanları, Afrika’nın çölleri gibi birçok farklı bölgeyi anlatan Our Planet için elliden fazla ülkede çekim yapıldı. Yayınlandığı andan itibaren sadece belgesel severler değil milyonlarca kişi tarafından beğenilen Gezegenimiz, nefes kesen güzelliklerin yanı sıra öğretici bilgiler de sunuyor. Aynı zamanda belgesel, insanların kendileri ve dünyaları için neler yaptığını ve neler yapması gerektiği konusunda da sorgulama yapmasını sağlıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
(IMDb: 9,1)
Puhu TV platformunda yayınlanan Şahsiyet bir sezonluk mini dizi olma özelliğine sahiptir. İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan Agah Beyoğlu, emekli bir adliye memurudur. Son zamanlarda birçok şeyi unutan Agah, doktor randevusu sonrasında alzheimer teşhisi konulur ve yakın bir dönemde her şeyi unutacağını öğrenir. Her şeyi unutacağı düşüncesi kısa süreli bir bocalamaya sebep olsa da hayatına yeni bir yön belirlemek için karar verir. Vicdan azabı yaşamayacağı ve her şeyi unutacağı düşüncesiyle uzun zamandır kafasını kurcalayan cinayetleri planlamaya başlar. Hayatına dair her şeyi unutmadan önce öldürmesi gerekenlerin listesini hazırlayan Agah, planlarıı uygulamaya başlar. İlk cinayetin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Nevra Elmas’ı görevlendirir. Seri cinayetler sonrası Nevra’nın da hayatı değişecektir. Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği Şahsiyet dizisinde usta oyuncu Haluk Bilginer yer almaktadır. Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisi aracılığıyla International Emmy Ödülleri’nde En iyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Aynı zamanda dizide Cansu Dere, Şebnem Bozoklu ve Metin Akdülger gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger
Tür : Suç, Gizem, Dram
(IMDb: 9,1)
Star Wars: Return of the Jedi filminden beş yıl sonrasını ele alan dizi, Star Wars evreninde geçiyor. İsimsiz bir Mandalorian savaşçısı evrenin en ücra köşelerinden en kabalalık bölgelerine gidecek. Kanunların bile ulaşamadığı yerlere giden Mandalorian savaşçısının yaşadığı macera ve aksiyon dolu sahneler ise izleyicilere sunuluyor. Mandalorian karakteri, kendi ırkını ve savaşçıları kurtarmak için mücadele edecek. Mandalorian ırkından bir savaşçı olan kahramanın, ismi henüz bilinmiyor ancak dizinin ilerlemesiyle birlikte kahramanın adı ve hikayesi de seyircilerle paylaşılacak. Snoke diktatörlüğünün sebepleri ve Episode VI ile Episode VII arasındaki 30 yıllık dönem de The Mandalorian dizisinde açığa çıkacak. İlk Düzen’in kurulmasına dair önemli bilgilerin verildiği dizide Galaktik Cumhuriyeti’nde mücadele etmek zorunda kalan Mandalorian savaşçısı anlatılıyor. The Mandalorian, kelle avcısı tarafından verilen görevi yerine getirmeye giderken Cumhuriyet’e bağlı olan Care Dune ile karşılaşır ve işler daha ilginç bir hal almaya başlar.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Pedro Pascal, Kyle Pacek, Brendan Wayne
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 9,0)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener
Tür : Aksiyon, Dram, Hikaye
(IMDb: 9,0)
Türkiye'de çok sevilen Hekimoğlu dizisi, KargaSeven Pictures imzalı olan, ilk bölümü 17 Aralık 2019 tarihinde yayınlaşmıştır. Yönetmeliğini Hülya Gezer'in yaptığı, senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt'un yazdığı medikal komedi ve drama ve türündeki televizyon dizisidir. Amerika'da yayınlanan "House M.D." dizisinden uyarlanarak Türkiye pazarına uyarlanmıştır. Türk dizi izle, hakkında bilgiler ve daha çok dizi için sitemizi takip edebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz, Damla Colbay
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 8.3)
2018 yapımı Derry Girls, 1990’lı yıllarda Kuzey İrlanda’da geçmektedir. Kuzey İrlanda’da o dönemlerde Katolikler ve Protestanlar arasında anlaşmazlıklar yaşnırken neredeyse her sokakta askerler kontrol yapmaktadır. Bu dönemde yaşayan beş arkadaşın evrensel ergenlik problemleri, aile ve arkadaş ilişkilerindeki absürtlükler, arkadaşlık ilişkileri ve aile iletişimleri komik bir şekilde ele alınmaktadır. 2018 yılında The Guardian tarafından en iyi diziler arasında seçilen Derry Girls, klişe olmayan mizahı ile dikkat çekmektedir. Eğlenceli bir komedi dizisi olan Derry Girls’de 90’lar teması yansıtılırken o dönemde İngiltere’nin sevilmemesi nedeniyle İngilterilerle alay edilen repliklere de sıklıkla rastlanılıyor. Doksanların modası, müziği ve yaşayış tarzını net bir şekilde gösteren dizide siyasi konulardan da bahsediliyor. Ana karakterlerin yanı sıra yan karakterlerde oldukça eğlenceli ve çılgın. Başrol oyuncuları arasında Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan bulunuyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan
Tür : Komedi
(IMDb: 8,2)
Stephen King'in 11.22.63 adlı romanından esinlenerek hazırlanan bu mini dizi 8 bölümden oluşuyor. Dizinin ana kahramanı Jake Epping, bir lisede İngilizce öğretmenliği yapmaktadır aynı zamanda hayatının en karmaşık dönemlerini yaşamaktadır. Gittiği bir lokantanın alt katında zamana yolculuk yapmasını sağlayacak olan bir kapı sayesinde geçmişe gidebilen Epping, 22 Kasım 1963’te gerçekleşen John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışır. Kapı bir çeşit zaman portalıdır ve Epping’in defalarca zaman yolculuğu yapmasını sağlar. Epping, Kennedy suikastını engellemeye çalışırken hayatının aşkı ile karşılaşır. Geçmiş ve gelecek arasında bir paradoksu anlatan mini dizi, klişe bir konuyu farklı yönleriyle ele almayı başarmıştır. 1960’lı yılların kendine özgü dokusu ve tarihini başarılı bir şekilde yansıtan 11.22.63 birçok dalda aday olarak seçilmiştir. 2016 yapımı 11.22.63 dizisinde James Franco, Chris Cooper ve Sarah Gadon gibi ünlü oyuncular yer alıyor.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : James Franco, Sarah Gadon, George MacKay
Tür : Drama, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,4)
Netflix yapımı After Life, eşini kanserden kaybeden bir adamın hikayesini anlatıyor. Eşinin ölümünden sonra huysuz, aksi ve inatçı bir adama dönüşen Tony, çevresinde bulunan herkesin kalbini kırar, ağzına geleni söyler ve asla düşünmez. Radikal bir karar alarak hayatını bu yönde değiştiren Tony, eşinin ölümünü kabullenmek istemez, oysa ki eşi hayattayken çok mutlu, canlı ve enerji doludur. Arkadaşları Tony’nin bu haline dayanamaz ve yeni bir şeyler yapması için teşvik etmeye çalışır ancak sert bir tepki ile karşılaşırlar. Stand – up gösterileri ile de tanınan Ricky Gervais, dizinin yapımcılığını üstlenirken aynı zamanda başrol oyuncusu ve yönetmenidir. Kara mizah konusunda oldukça iddiali olan After Life, detayları, ince esprileri ve kendine has üslubu ile başarılı bir işe imza atmıştır. After Life dizi kadrosunda Kerry Godliman, Tom Basden, Tony Way, David Bradley gibi ünlü isimler de yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 8,1)
2002 yılında Richard K. Morgan tarafından yazılan ve aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan Altered Carbon, geleceğin fantastik dünyasını aktarmaktadır. İnsan zihninin değiştiği, zihin aktarımının yapılabildiği ve bilinç transferinin gerçekleşebildiği 25. Yüzyılda dünyada birçok şey değişmiştir. 250 yıl önce ruhu ve bedeni buzların içine hapsedilen isyancı asker Takeshi Kovacs, Laurens Bancroftm tarafından çözülür. Takeshi Kovacs, bu yeni sayısal dünyaya alışmakta zorlanır ve bir çıkış yolu aramaya koyulur. Takeshi Kovacs için tek bir yol vardır, o da imkansız bir cinayeti çözmektir. Aksi takdirde özgürlüğüne kavuşamayacaktır. Kendisine verilen görevleri tamamlamakla uğraşan Kovacs, diğer yandan da ait olduğu zaman dilimine ulaşmak için farklı alternatifleri denemeye devam eder. Yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir izleyici kitlesine ulaşan 2018 Netflix yapımı Altered Carbon, sıradışı bir konuya sahiptir. Dizinin oyuncuları arasında Joel Kinnaman ,James Purefoy, Martha Higareda bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Joel Kinnaman
Tür : Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
American Crime Story dizisi Amerika’da büyük yankı uyandıran cinayetleri ele alıyor. Her sezonda farklı cinayetlerin işlendiği dizi, yayınlandığı günden itibaren büyük bir izlenme ve seyirci sayısına ulaşmıştır. İlk sezonda eski Amerikan Futbolcusu O.J. Simpson, eski karısı ve eski karısının sevgilisini öldürmekle suçlanıyor. O.J. Simpson, polis tarafından kısa sürede yakalanıyor ve 20 savunma avukatı ile birlikte mahkemeye çıkıyor. Gerçek bir konudan yola çıkarak hazırlanan bu dizi polisiye ve suç türlerini sevenler tarafından merakla takip ediliyor. Savunma avukatları, üst düzey bir savunma metni hazırlayarak davanın farklı boyuta evrilmesini sağlıyor. Bu süreden sonra olay siyah ve beyaz ırkçlığına dönüşüyor. Davanın arka tarafında yer alan sır perdelerine kadar tüm süreç en ince ayrıntılarıyla işleniyor. American Crime Story’de Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson ve Oscar ödüllü John Travolta oynuyor.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Sarah Paulson, Annaleigh Ashford, Sterling K. Brown
Tür : Biyografi, Suç, Drama
(IMDb: 8,4)
Babylon Berlin Almanya’nın en pahalı dizilerinden biri olan Babylon Berlin için 38 milyon dolar harcanmıştır. Dizi, 1929 yılının siyasi ve tarihi olaylarını ele alıyor. Yozlaşmış bir sistem, yozlaşmış polis ve devlet gibi birçok sorunun işlendiği dizi polisiye alanında başarılı yapımlar arasında bulunuyor. Aynı zamanda suç ögelerinin bulunduğu gerilim dolu bu dizide Köln’de dedektiflik yapan Gereon Rath’ın Berlin’e gönderilmesi ve burada inceleme yapmasıyla başlıyor. Şehirde, siyaset, uyuşturucu, cinayet ve sanat gibi tüm olaylar birbiriyle iç içe girmiştir ve Rath bu olayları basit olarak görse de zaman içinde birçok gizemli olayla karşılaşmaktadır. Toplumun bir kısmı yoksulluk ve sefalet ile uğraşırken varlıklı kısım ise her gece parti düzenlemekte ve israf yapmaktadır. 1930’lu yılların siyasi görüşlerine dair ipuçları veren Babylon Berlin’de Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Peter Kurth gibi oyuncuların üstün performansları da dikkat çekiyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch
Tür : Suç, Dram, Gerilim
(IMDb: 8,3)
2018 yapımı Barry, kara komedi türüne dair eşsiz bir örnek olarak öne çıkıyor. Dizinin ana kahramanı olan Barry Bekman, eski yıllarda Ortadoğu’da askerlik görevini tamamlamıştır. Uzun bir süreden sonra ülkesine dönen Barry, ne yapacağına karar veremez ve kısa süre bocalar. Yakın arkadaşının tavsiye etmesiyle kiralık katil olmaya karar verir ancak bir yandan da oyuncu olmayı istemektedir. Kiralık katil işine başlayan Barry, Los Angeles’da uzun bir süre bu işle hayatını sürdürür. Barry, oyunculuk kursuna yazılmaya karar verir, yeni arkadaşlar edinir, insanlarla iletişime geçer ve kendine dair yeni bir hayat kurmaya karar verir. Ancak oyunculuk kariyeri ve suç dolu kiralık katil hayatı arasında sıkışan Barry, karmaşık bir hayata sahip olmuştur. Yapımcılığı ve senaryosunu üstlenen Bill Header aynı zamanda başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi kadrosunda yer alan diğer oyuncular ise Henry Winkler, Glenn Fleshler, Stephen Root ve Sarah Goldberg olarak öne çıkıyor
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Bill Hader, Stephen Root, Sarah Goldberg
Tür : Kısa, Aksiyon, Komedi
(IMDb: 8,8)
Behzat Ç. ‘’Bir Ankara Polisiyesi’’ olarak gündeme gelen ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan dizi, suç, gerilim ve polisiye türüne ait başarılı bir yapıttır. Dizinin ana kahramanı olan Behzat cinayet bürosunda başkomiserlik görevi yapmaktadır. Sık sık ceza alması nedeniyle daha fazla terfi edemeyen Behzat  aslında başarılı bir polistir. Hayata karşı sert duruşu, vurdumduymaz tavırları ve yazılı kanunları hiçe saymasıyla bilinir ancak samimi bir karakterdir. Behzat Ç. dizisinde ana karakterin yanı sıra telsiz ve dinleme konusunda uzman olan Akbaba, kayıp bulma alanında ve gizlenmede uzman olan Hayalet ve ekibin en genç ve asi üyesi Harun vardır. Ekip, Ankara’nın kaotik ortamında cinayet perdelerini aralamaya çalışırken başarılı işlelere imza atmıştır. Başarılı dizinin oyuncu kadrosunda usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu yer alırken yardımcı oyuncularda İnanç Konukçu, Fatih Artman, Berkan Şal ve Seda Bakan yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2010-2019
Oyuncular : Erdal Besikçioglu, Inanç Konukçu, Ege Aydan
Tür : Suç, Drama, Gizem
(IMDb: 8,7)
Breaking Bad sevenlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerden biri Better Call Saul olarak biliniyor. Better Call Saul, Breakind Bad döneminin öncesini ve karakterlerin değişimini ele alıyor. Breaking Bad, kurgusunu oluşturan karakterlerin önceki hayatlarına dair bilgi ve ipuçların olduğu dizi drama, komedi ve gerilim türünde yer alıyor. Dizi, Breking Bad’in bir spin – off olarak çekilmesiyle oluşturuldu. Bu yan dizide Breaking Bad’in kurnaz ve sahtekar avukatı Saul Goodman hayatına dair bir yolculuk yapılıyor. Saul Godman, henüz Jimmy McGill ve kurnaz değil. Meslek hayatının başlarında olan Godman, baro davalarını kazanarak hayatını sürdürmeye çalışıyor. Ancak kısa süre içinde hayatının tamamen değişeceği bir yola girecek. Şiddet, aksiyon ve suç ögelerinin sıklıkla kullanıldığı dizide bir avukatın dönüşümü ele alınıyor. Dizinin başrol oyuncusu Bob Odenkirk, diğer oyuncular ise Rhea Seehorn, Jonathan Banks.
Yapım Yılı : 2015 -
Oyuncular : Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 8,8)
2011 tarihinde yayın hayatına başlayan Black Mirror, kısa süre içinde kemik bir kitleye ulaşmış ve ardından tüm dünyada ses getirmeyi başarmıştır. Black Mirros konusu ve tarzı bakımından diğer dizilerden ayrılmaktadır. Her bölüm farklı konuyu ele alan dizide, bölümler de genellikle farklı yazarlar tarafından kaleme alınmakta ve farklı yönetmenler tarafından yönetilmektedir. Aynı zamanda her bölümde farklı bir oyuncu kadrosu bulunur. Black Mirror dizisinde teknoloji, insanların karanlık içgüdüleri, karakter özellikleri gibi birçok konu bir arada işlenmiştir. Yakın bir gelecekte insanlığı etkisi altına alması bekleyen teknolojik ürünlerden sosyal durumlara kadar birçok farklı konu başarıyla ele alınmıştır. Toplamda 5 sezondan oluşan bu dizi gerilim, bilim – kurgu ve dramayı bir arada işlemektedir. Ahlaki ikilemler, teknolojik ürünler ve insan iç güdüleri gelecek ve geçmiş zamanlarda kullanılmaktadır. Her bölüm sonunda izleyiciler farklı çelişkiler yaşamaktadır.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel
Tür : Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
(IMDb: 8,0)
Yapım Yılı : 2015-2017
Oyuncular : Kyle Chandler, Ben Mendelsohn, Linda Cardellini
Tür : Dram, Gerilim
(IMDb: 8,4)
Amazon Prime Instant Video tarafından hazırlanan Bosch dizisi 2014 tarihli bir Amerika yapımıdır. Yasalara sadık bir polis memuru olan Bosch karanlık, serin ve yağmurlu bir gecede suçlu takibi yapmaktadır. Dedektif tarafından köşeye sıkıştırılan suçlu, saniyeler içinde cebinden bir şey almaya çalışıyor ancak bu durumu fark eden Bosh suçluyu vurmak zorunda kalıyor. Flashbackler sayesinde olayın neden ve nasıl başladığı gösteriliyor. Suçlunun vurulmasının ardından kamera kayıtları incelenir ve suçlunun cebinde silah olmadığı anlaşılır. Bosch, bu durumdan temize çıkartılsa da suçlunun ailesi bu olayın peşini bırakmamaya kararlıdır. İki yıldır dava süreci devam ederken bir ormanda köpek tarafından bir kemik bulunur. Kemiğin 1989’da ölen 12 yaşındaki bir erkek çocuğuna ait olduğu öğrenilir aynı zamanda çocuğun işkence gördüğü incelemeler sonucunda anlaşılır. Çocuk, öldürülmüş ve ormana gömülmüştür. İki olayın sonucunda hayatı bambaşka yönde şekillenen dedektif, büyük kararlar almak zorundadır. Bosch dizisi oyuncuları Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino gibi ünlü isimlerdir.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino
Tür : Suç, Drama
(IMDb: 8,0)
2019 yılının fantastik yapımlarından biri olan Carnival Row dizisi, insandışı varlıklar, doğa üstü olaylar, aşk, cinayet, entrika gibi birbirinden farklı konuları içeriyor. Konuların birbirine olan uyumu ve anlatış tarzı ile izleyicilerden yüksek puan alan dizide bir kaos ortamı anlatılıyor. The Burgue’de insan başı atlar, keçi – insanlar ve kobaldların yanı sıra sıradan insanlar da bulunuyor. Şehirde bir barış söz konusu ancak bu barış ortamı şehirde işlenen bir cinayete kadar sürüyor. Rycroft Philostrate ismindeki dedektif bu cinayeti çözmekle yükümlüdür ancak cinayetin ardından farklı konular da gün yüzüne çıkmaya başlar. Dedektifin sevgilisi ise bir peri ve inişli – çıkışlı bir ilişkileri var. Birçok konuyu ele Carnial Row dizisi için yüksek bir bütçe kullanılıyor aynı zamanda dizide Victoria döneminin eşsiz dokusu da yansıtılmaktadır. Güçlü oyuncu kadrosunda Orlando Bloom, Cara Delevingne ve Waj Ali gibi önemli isimler bulunuyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Orlando Bloom, Cara Delevingne, Simon McBurney
Tür : Suç, Drama, Fantezi
İspanya’da bir Tv kanalında yayınlanan La Case de Papel, Netflix tarafından satın aldıktan sonra geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Dünyanın birçok bölgesinden milyonlarca izleyicisi bulunan dizi kısa sürede unutulmazların arasına girdi. İnternette en çok konuşulan diziler arasında bulunan La case de papel, senaryosu ve oyunculukları ile de gündemden düşmüyor. İspanya Kraliyet Darphanesini soyabilmek için takma adı Profesör olan gizemli ve karizmatik adam bir ekip kurar. Ekibi için alanlarında başarılı olan ve namı tüm ülkeye yayılan kişileri tercih eder. Sekiz kişiyi oluşturan her bir kişi farklı alanlarda çok büyük etki sağlamaktadır. Profesör ve ekibi beş ay boyunca bulundukları evin dışına çıkmadan planı öğrenir. Plan, kusursuz bir darphane soygunu olarak Profesör tarafından hazırlanmıştır. Soygun günü geldiğinde her şeyin kusursuz ve planlandığı gibi gideceğini düşünen ekip büyük bir yanılgı içindedir. Planda olmayan birbirinden farklı olayların anında çözüme ulaştırılması gerekir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte
Tür : Aksiyon, Gizem, Suç
(IMDb: 8,0)
CBC tarafından yayınlanan Coroner, bir adli tıp uzmanının yaşantısını ele almaktadır. Adli tıp uzmanı Jenny Cooper, Toronto’ya yeni atanan bir adli tıp uzmanıdır önceki dönemlerde ise acil servis doktorluğu yapmıştır. Kocasının ani ölümü hayatında büyük bir sarsıntıya yol açmıştır aynı zamanda ergenlik çağında bir oğlu vardır. Bu ölüm ile birlikte geçmişinden gelen bir sır da gün yüzüne çıkmaya başlar. Cooper, idealist, cesur, genç ve inatçıdır. Ayrıca dedektif ortağı ile birlikte şüpheli ölümlerin araştırılması ve adaletin sağlanması için çalışmaktadır. Cooper, yeni bir hayata başlarken birbirinden ilginç ölümler de hayatına yeni bir yön kazandırmaktadır. Coroner dizisi suç, gerilim ve dramın bir arada işlendiği bir adli tıp dizisidir ve en çok satan kitaplar arasında bulunan ‘The Coroner’ adlı diziden uyarlanmıştır. Dizinin kadrosunda Serinda Swan, Ehren Kassam, Eric Bruneau yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tamara Podemski, Serinda Swan, Ehren Kassam
Tür : Dram
(IMDb: 8,1)
2018 yapımı Counterpart, bilim kurgu dizisidir. Dizinin ana karakteri Howard Silk, Birleşmiş Milletler casusluk kurumu olan Interchange Of OI’da (OI) çalışmaktadır. Arayüz departmanında çalışan Silk, strateji bölümüne geçmek için yöneticisiyle görüşür ancak red cevabı alır. Ne iş yaptığına dair bir fikri olmadan çalışma hayatına devam eden Silk, aynı zamanda trafik kazası geçiren ve bilinci kapanan karısına da bakmak zorundadır. Otuz yıldır aynı şirkette çalışan Silk, birgün şirkette bir portal bulur. Bu kapı paralel evrene geçebilmek için tek yoldur. Kapı, ikinci dünya savaşı sırasında bilim adamları tarafından bulunmuştur. İki dünyada da yaşam vardır ancak mimarileri, teknolojileri ve yönetim biçimleri farklıdır. Silk’in geçiş yaptığı dünya ve diğer dünya arasında farklı bağlantılar vardır. Silk’in hayatı tamamen değişmiştir ve büyük bir çıkmazın içindedir. J.K. Simmons, Olivia Williams ve Nazanin Boniadi dizinin başrol oyuncuları olarak rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2017-2019
Oyuncular : J.K. Simmons, Olivia Williams, Harry Lloyd
Tür : Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
(IMDb: 8,7)
2017 yapımı Dark dizisi, konusu ve oyunculukları ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Bilinen dizilerin aksine Dark dizisinde farklı zaman kavramları ele alınmaktadır. Almanya’nın Widen kasabasında oldukça az bir nüfus vardır ve herkes birbirini arkadaş olarak görür ya da tanır. Günler böyle geçerken bir gün Erik adında bir çocuk kaybolur. Bu kaybın ardından kasaba halkı sürekli tedirginlik ve endişe içindedir. Kayıp olayının ilk kez yaşanıyor olması ve Erik’in bulunamaması bu endişeli ruh halini daha fazla arttırır. Alman yapımı Netflix dizisi sürükleyici anlatımı ve başarılı oyunculuk performansları ile kısa sürede büyük beğeni toplamıştır. Dizide, Erik’in kaybının ardından polisler ve kasabalılar da büyük bir araştırma sürecine dahil olur. Kimsenin tahmin edemeyeceği hesaplar da gün yüzüne çıkar. Başarılı dizide Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel oynamaktadır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Jördis Triebel
Tür : Suç, Drama, Gizem
(IMDb: 8,1)
Netflix yapımı Dead to Me, bir kara komedi dizisi olarak öne çıkıyor. Jen Harding, biri ergenlik yaşında biri küçük yaşlarda iki erkek çocuk annesidir ve hayatını emlakçılık yaparak sürdürmektedir. Başarılı bir işi ve çok sevdiği bir kocası vardır. Ancak günün birinde kocası bir trafik kazasında hayatını kaybeder ve bu olay vur – kaç olarak nitelendirilir. Jen, bu olaydan sonra büyük bir sarsıntı ve üzüntü yaşar ancak bir yandan da kocasının katilini bulmaya çalışır. Judy Hale ise gamsız, müşkülpesent ve eğlenceli bir kadındır. Jen oldukça öfkeli ve ciddi biriyken bu ikili bir psiko – terapi grbununda ufak zıtlaşmalar sonucunda arkadaş olur. Judy, Jen Harding’in en yakın arkadaşı olmuştur ancak onun hayatını koruyabilmek için büyük bir sırrı da taşımaktadır. Yas sürecini alaylı ama keskin bir dille anlatan dizinin IMDB puanı is 8.1’dir. Dizide Christina Applegate ve Linda Cardellini gibi başarılı kadın oyuncular yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Christina Applegate, Linda Cardellini, James Marsden
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 8,4)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Cristina Umaña, Juan Pablo Raba, Nicolás Quiroga Pineda
Tür : Aksiyon, Suç, Dram
(IMDb: 8,1)
DC Comics orijinal serisi olan ikinci çizgi romanıyla aynı adı taşıyan Doom Patrol, aksiyon ve maceranın yoğun olduğu bir dizidir. Dizide altı ana karakter bulunmaktadır, karakterlerin her biri farklı ve acı verici kazalar sonucunda değişmiştir. Değişimin sonucunda üstün yetenekler kazansalar da bedenleri ve ruhları büyük yaralar almıştır. The Chief lakaplı Doctor Niles Cauld, karakterlerin değişiminde etkili bir rol oynamaktadır ve ekibi bir araya getiren kişidir. Negative Man, Elasti-Girl, Doctor Niles Caulder, Crazy Jane ve Robotman karakterleri birbirine alışırken yeni özelliklerini de benimsemelidir. Dünyayı kötülüklerden korumak ve yaşanan garip olayların sebebini öğrenmekle görevlendirilen karakterler kendilerini süper kahraman olarak görmez. Ancak zamanla güçlerinin farkına varan karakterler birbirinden farklı maceralara atılacak ve sorunların çözümü için mücadele edecekler. Doom Patrol dizisinde Diane Guerrero, April Bowlby ve Timothy Dalton gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Diane Guerrero, April Bowlby, Alan Tudyk
Tür : Aksiyon, Macera, Komedi
Gerçek bir konudan uyarlanan Escape at Dannemora dizisi hapishane hayatı ve firarı konu alan gerilimi yüksek bir dizidir. 2015 yılında New York’taki Clinton Correctional Facility’de yaşanan olayı konu alan dizi birçok ödül almayı başarmıştır. Diziyi izlemek isteyen kişilerin olay hakkında araştırma yapmaması tavsiye edilir aksi takdirde spoiler olabilir. Dizide, hapishaneden kaçmak için anlaşan iki suçlu ele alınmaktadır. Escape at Dannemora Her iki suçlu da çeşitli suçlardan uzun yıllar hapse mahkum edilmiştir. Ancak hapisten kaçma planları yapan ve sürekli bunu düşünen ikili bir hapishane görevlisinden yardım ister. Hapishane görevlisi ile ikilinin farklı bir ilişkileri de vardır. Tamamen gerçek hayattan alınan dizi konusu kısa sürede büyük bir ilgi toplamıştır. Çekim kalitesi, dekor ve oyuncu performansları ile de izleyicilerden tam puan alan dizide Ben Stiller, Brett Johnson ve Michael Tolkin gibi ünlü isimler yer alıyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Benicio Del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano
Tür : Biyografi, Suç, Dram
(IMDb: 8,7)
Londra’da yaşayan Fleabag güçlü, genç ve çapkın bir kadındır. Yakın arkadaşı Boo’nun ölümünden sonra gerçeği kabullenmek istemez ve büyük bir sarsıntı yaşar. Aynı zamanda Boo ile işlettikleri küçük bir kafe vardır ve arkadaşının hatırasını yaşatabilmek için kafeyi işletmeye devam eder. Fleabag’in ailesinde de sorunlu tipler vardır. Sürekli her şey ile dalga geçen üvey bir anne, sıkıcı ve muhafazakar bir abla, soğuk ve mesafeli bir baba ile büyüyen Fleabag için işler her zaman yolunda gitmez. Hayatta birçok konu ile mücadele etmek zorundadır ancak sorunlara göğüs germeyi öğrenmiştir. Dizinin en dikkat çeken yönlerinden biri ise Fleabag’in dördüncü duvarı yıkarak izleyiciyle direkt konuşması ya da mimik yapmasıdır. Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaşan ve birçok ödül alan Fleabag dizisi günlük hayatın içinden ve herkesin yaşayabileceği konuları ele alan komedi – dram dizisidir. Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford ve Hugh Skinner gibi ünlü ve başarılı isimler dizide yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2016 - 2019
Oyuncular : Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 8,4)
National Geographic’in drama ve biyografi ağırlıklı dizisi Genius, her sezonda başarılı bilim insanlarının hayatını yansıtmaktadır. İlk sezonunda Albert Einstein’in hayat hikayesine yer veren Genius dizisinde, Einstein bilinmeyen yönleri ile anlatılmaktadır. Einstein’in ikonik fotoğrafını ve bir bilim insanı olduğunu herkes bilir. Ancak gençlik dönemi, nasıl bir baba ve eş olduğu, akademik kariyerindeki sorunlar birçok kişi tarafından bilinmez. Yaratıcı zihni, idealist olması ve korkusuzluğu Einstein için zaman zaman bazı problemlere yol açmıştıır. Modern bilimin öncülerinden olan Einstein, eşi Elsa ve çocukları ile farklı bir hayat yaşamıştır. Almanya’dan Amerika’ya taşınması ve Adolf Hitler ile bağlantısı gibi birçok konuyu ele alan dizide öğrencilik dönemleri de aktarılmaktadır. Bazı dönemlerde hocaları ile ters düşen ve anlaşamayan kıvırcık saçlı, cesur ve zeki Einstein birçok sorunla mücadele etmek zorundadır. Genius dizisi, ikinci sezonunda Pablo Picasso’yu, üçüncü sezonunda ise Mary Shelley’i konuk ediyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Samantha Colley, Seth Gabel, Antonio Banderas
Tür : Biyografi, Dram, Hikaye
2019 yılında yayın hayatına başlayan Godfather of Harlem dizisi Bumpy Johnson’un gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Bumpy, otuz yıl boyunca kontrol ettiği bölgede bir saltanat kurmuştur. Ancak uyuşturucu satma suçundan on yıl hapis cezası alır ve tahliye olduğunda bölgenin başkalarının eline geçtiğini ve değiştiğini görür. İtalyan mafyasının hakim olduğu bölgede sokaklar darmadağındır. Gençlerin suç, uyuşturucu ve şiddetin içinde olduğunu gören Bumpy, henüz kendine gelemeden bölgenin talepleri çoğalmaya başlar. Godfather of Harlem 1960’lı yılları konu alan dizide Bumpy, Harlem sokaklarını geri alabilmek için ünlü siyahi lider Malcolm X ile işbirliği yapmaya karar verir. Bumpy ikili ilişkilerinde oldukça naif ve kibardır ancak silahın içinde olduğu her konuda oldukça acımasız ve tehlikelidir. Dizinin başrolü ve yapımcısı ödüllü oyuncu Forest Whitaker’dır. Aynı zamanda Nigél Thatch, Ilfenesh Hadera gibi ünlü oyuncular da dizide yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Lucy Fry, Forest Whitaker, Demi Singleton
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 8,3)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jack O'Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy
Tür : Dram, Batı
(IMDb: 8,2)
Amazon yapımı Goliath dizisi, kısa sürede büyük bir beğeni toplayan bir hukuk ve drama dizisidir. Billy McBride, başarılı bir avukattır ancak bir hata yüzünden kariyeri ve yaşamı tepetaklak olur. Billy, artık alkolik, bitkin ve güçsüz bir adama dönüşmüştür. Aynı zamanda karısından da boşanan Billy, kamu avukatı olarak görevine devam eder ancak kamu avukatları ABD’de başarısız görülmektedir. Aynı zamanda eski karısından olan kızı ile de ilişkisini düzeltmeye ve iletişim kurmaya çalışmaktadır. Billy’nin hayatı başarısızlıklarla geçerken bir gün eline fırsat geçer. Eski karısının da çalıştığı eski firmasından intikam alabilmek için bu teklifi kabul eder. Hayata yeniden tutunan Billy, oldukça gerçekçi bir karakter olarak yansıtılmaktadır. Sürükleyici anlatım tarzı ve konusu ile dikkat çeken Goliath dizisinde Billy Bob Thornton ve William Hurt gibi Oscar ödüllü oyuncular rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Billy Bob Thornton, Tania Raymonde, Nina Arianda
Tür : Dram
(IMDb: 8,2)
Neil Gaiman ile Terry Pratchett’in birlikte yazdığı aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan Amazon yapımı dizisi cennet ve cehennem çatışmalarını ele almaktadır. Crowley, şeytan Aziraphale ise melektir. Melek ve şeytan bu dizide aynı amaç için çalışıyor bu sayede seyirciler absürt bir komediyi izleme şansı yakalıyor. Aziraphale ve Crowley, on bir yaşına girince tam gücüne ulaşacak olan Deccal’in oğlunu takip etmektedir, her ikisinin de amacı kendi inanışları ve hedeflerine göre çocuğu eğitmek. Ancak Deccal’in oğlunu takip eden melek ve şeytan bir arkadaşlık ilişkiside kurmuştur. Aynı zamanda dünyevi zevkler ve hobiler de edinmiştir. Dünyadan ayrılmak istemeyen melek ve şeytan, Deccal’in oğlu ile ilgili de büyük hayaller kurmaktadır. Kısa bir süre sonra Deccal’in oğlu olarak takip ettikleri çocuğun yanlış kişi olduğunu fark ederler. Kendi türleri haricinde birçok varlık da çocuğun peşindedir. David Tennant, Michael Sheen ve Sam Taylor Buck dizinin başrol oyuncuları arasındadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand
Tür : Komedi, Fantastik
(IMDb: 8,3)
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Christopher Meloni, Ritchie Coster, Lili Mirojnick
Tür : Aksiyon, Komedi, Suç
(IMDb: 8,0)
Hatfields & McCoys 1800’lü yıllarda Amerika’nın Batı Virginia eyaletinde yaşanan tarihin en büyük kan davası olayını anlatan dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Kan davası neredeyse otuz yıl sürmüştür ve bu süre içinde aşk, cinayet, yağma ve kundaklama gibi farklı olaylar yaşanmıştır. Randall McCoy ve Devil Anse Hatfield iç savaş döneminde birbiriyle çok iyi anlaşan iki arkadaştır. Savaş devam ederken Anse, savaşa dayanamaz ve Hatfield’e söyleyerek firar eder. Savaş sonrasında artık iki arkadaş da birbirine düşmandır. Hatfields & McCoys Birkaç yıl sonra Randall esir düşer ve hapse atılır. Anse’nin amcası ise Randall’ın kardeşini öldürür ve kan davası büyük bir savaşa dönüşür. Aynı zamanda Hatfield’in oğlu Randall’ın kızına aşık olur ve bir aşk hikayesi başlar. Aynı zamanda eyaletlerin birbiriyle çatışması devam eder ve iki ailenin düşmanlığı eyaletleri daha fazla etkiler. Kevin Costner ve Bill Paxton dizinin başrol oyuncularıdır.
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Kevin Costner, Bill Paxton, Matt Barr
Tür : Dram, Hikaye, Romantik
(IMDb: 8,3)
Philip Pullman’ın en fazla satan üçlemesi His Dark Materials romanlarından uyarlanan dizi bir HBO yapımıdır. Paralel evrende geçen dizide ana karakter Lyra, kaybolan arkadaşlarını arıyor. Altın bir pusula yardımıyla arkadaşlarını arayan ve paralel evrene geçiş yapan Lyra, şeytani güçler ve esrarengiz olaylarla karşılaşıyor. Aynı zamanda dizide hayvanların ruhları da insanlar tarafından kontrol edilebiliyor. Lyra’nın amcası Lord Asriel, Lyra’nın okuluna ziyarete gelir. Burada müdürlerle yapılan toplantıya kulak misafiri olan Lyra, Kuzey’de bulunan bir şehire ait hikayelerini dinler. Anlatılanlara göre şehirde çocuk cinayetlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Aynı zamanda kısa bir süre içinde de arkadaşları kaçırılmaya başlar. Esrarengiz olayı çözebilmek ve arkadaşlarını kurtarabilmek için Lyra’nın birçok sorunla mücadele etmesi gerekir. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizide Dafne Keen, James McAvoy ve Lin-Manuel Miranda gibi isimler bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Dafne Keen, Kit Connor, Archie Barnes
Tür : Macera, Dram, Aile
Adolf Hitler’in yaşantısını, fikirlerini ve çevresini konu alan dizide birçok olayda gün yüzüne çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı’nda milyonlarca insanın ölümüne sahip olan Hitler’in değişim ve fikirlerine dair önemli bilgilerin yer aldığı dizide Hitler’in ölüm çemberi yansıtılıyor. Dizide Hitler’in akıl hocası Dietrich Eckart’ın fikirlerini ve fikirlerini nasıl empoze ettiği anlatılıyor. Eckart fikirlerini Hitler’e anlatıyor, Hitler güçlü hitabet yeteneği ve kendi düşüncelerini halka aktarıyor. Hitler’in hapse girmesi, tahliye olma süreci ve kendi partisini kurma olaylarının yanı sıra gençliği de dizide ayrıntılı bir şekilde işleniyor. Beyin takımı elbette sadece Eckart’dan oluşmuyor, takımda bulunan herkes Hitler’in en yakını olmak için çabalıyor. Birbirinin kuyusunu kazan takım ve Hitler’in ilişkisi de gözler önüne seriliyor. Dizide entrikalar, ihanetler, fikirler ve farklı bakış açılarına yer veriliyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Jonathon Michaels, Alisdair Simpson, Conan Sweeny
Tür : Belgesel, Biyografi, Hikaye
(IMDb: 8,0)
Erkek egemenliğinin sürdüğü futbolda bir kadın antrenör neler yapabilir? Uzun bir aradan sonra birinci lige çıkmayı başaran futbol kulübü talihsiz bir olay yaşar. Ligin başlamasına üç hafta kala teknik direktör Patrick Halsen, çim sahanın üzerine yığılır ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeder. Futbol kulübü bu talihsiz olayın ardından yardımcı teknik direktör ile anlaşmaya varmak üzeredir. Ancak futbol tarihinde ender görülen bir olay yaşanır. Kadın futbol kulübü antrenörü Helena Mikkelsen’in takımı Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale çıkmayı başarır. Artık tüm gözler Mikkelsen’e çevrilmiştir. Futbol kulübü Mikkelsen ile antrenörlük teklifinde bulunur. Futbolcular, kulüp ve taraftarların alışkın olmadığı bu durum birçok sürprizi de beraberinde getirecektir. Aynı zamanda dizide Beşiktaş eski futbolcusu John Carew’de rol almaktadır. Bir futbol hikayesini anlatan dizide dram ve komedi de başarılı bir şekilde işlenmiştir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ane Dahl Torp, John Carew, Axel Bøyum
Tür : Dram, Sport
(IMDb: 8,3)
Homeland, yayınlandığı günden itibaren fenomen haline gelmiş ve geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. CIA ajanlarını konu edinen dizide dünyada yaşanan savaş ve siyasi sorunlara da değinilmektedir. Çavuş Nicholas Brody, Irak’a düzenlenen bir operasyon sonrası kaybolur ve sekiz yıl boyunca haber alınamaz. Terörist sığınma evine düzenlenen bir baskında Brody bulunur ve ülkesinde coşkuyla karşılanır ve kahraman ilanı edilir. CIA ajanı Carrie Mathison ise Brody’nin dönüşünden şüphe duyar. ABD ve Irak konusunda yaptığı bir araştırma sonucunda diplomatik bir gerilme sebep olan Mathison, masabaşı göreve alınmıştır ve kişisel sorunları vardır. Ancak Iraklı bir casustan Amerikalı bir esirin taraf değiştirdiği bilgisini alır dolayısıyla Brody hakkında araştırma yapmaya karar verir. Brody, bir kahraman mı düşman mıdır? Mathison haklı mıdır yoksa gereksiz şüpheleri ile kafa karışıklığına mı yol açmaktadır? Mathison, Brody’nin terörist olduğunu kanıtlamak için büyük bir araştırma sürecine girer.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 8,0)
İngiliz – Amerikan ortak yapımı Humans dizisi, bir bilim kurgu türündedir. Ancak diğer bilim kurgu türlerine göre daha açık bir anlatım ve işleyişi bulunuyor. İnsanların her alanda hayatını kolaylaştırmak için üretilen robotlar, her gün daha fazla satılmaya başlar. Son dönemlerde ise gündelik ev işlerini yapabilmesi için satışlar artar. Üretilen sentetikler, insanların yapabildiği her işi yapabilir ancak duyguları yoktur. En azından öyle bilinmektedir oysa ki üretilen bazı sentetiklerin duyguları ve yapay zekası vardır. Hawkins Ailesi, ev işlerini kolaylaştırmak için bir sentetik almaya karar verir. Bir süre sonra satın aldıkları sentetiğin diğerlerinden daha farklı olduğu hakkında şüphe duymaya başlarlar. Aynı zamanda duygusu olan sentetikler de planlarını gerçekleştirebilmek için Hawkins Ailesi tarafından satın alınan Mia’yı aramaktadır. Sentetikler birbirlerini bulmak için büyük bir çaba gösterirken insanların hayatı da tamamen değişmeye başlar.
Yapım Yılı : 2015 - 2018
Oyuncular : Katherine Parkinson, Gemma Chan, Lucy Carless
Tür : Dram, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,0)
Into the Badlands 2015 Kasım ayında AMC tarafından yayınlanmaya başlayan dizi Çin’de önemli bir yeri olan Journey to the West kitabından esinlenilerek hazırlanmıştır. Ülke feoderal baronlar tarafından yönetilmektedir ve baronlar sıkı bir yönetim uygulamaktadır. İnsanlara değer verilmez, baskı hakimdir ve sadece güçlülerin sözü dinlenir. Ayrıca ülkenin bulunduğu çorak arazilerin dışına çıkmak da yasaktır ayrıca ülke dışında bir hayatın olduğuna da inanılmak istenmez. Into the Badlands Dizinin ana kahramanı Sunny, sevdiğini alarak uzak diyarlara gitmek ister ancak öncelikli olarak problemlerini çözmesi gerekir. Aynı zamanda baronların etkisini kırmak da oldukça güçtür. Dizide, Çin’e ait masallara da yer verilir ayrıca dövüş sahnelerinin etkileyiciliği ve fazla olmasıyla dikkat çekmektedir. Dövüş sanatlarının ustaca kullanıldığı dizide oyuncuların birçoğu da bu alanda eğitim almıştır bu sayede keyifli ve heyecanlı dakikalar yaşatılmaktadır. İyi ve kötülerin muhteşem savaşlarını aktaran dizide şiddet ve dövüş sahnelerine de fazlasıyla yer veriliyor.
Yapım Yılı : 2015 - 2019
Oyuncular : Daniel Wu, Orla Brady, Emily Beecham
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 8,5)
Dünyada ve ülkemizde en fazla dizilerden biri olan La Case De Papel, kısa sürede fenomen haline gelmiştir. Öyle ki dizide fazlasıyla kullanılan Salvador Dali maskeleri, La Case De Papel maskesi haline geldi ve insanlar tarafından günlük hayatta kullanılmaya başlandı. Kusursuz bir darphane soygununu ele alan dizide, Profesör kod adını kullanan adam bir ekip kurmaya karar verir. Kendi alanlarında başarılarıyla nam salan soygunculardan oluşan ekip oldukça tehlikelidir. Profesör, ekibe özel hayata dair konuşulmaması hakkında uyarıda bulunur ve her kişi bir şehir ismi belirleyerek kendi adını koyar. Beş aylık bir süre boyunca gizli bir eve kapanan soygun ekibi, planın tüm detaylarını öğrenir ve olası tüm ihtimallere dair çalışmalar yapılır. Ancak Profesör’ün planı kusursuz olsa dahi ekibinde uyumsuzluklar söz konusudur. Soygun zamanında sadece Profesör ve ekibi tarafından tahmin edilemeyen birçok olaylarla karşılaşılır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte
Tür : Aksiyon, Gizem, Suç
(IMDb: 8,3)
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza
Tür : Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Netflix’in animasyon dizisi Love, Death & Robots Tim Miller tarafından yaratıldı ve David Fincher yönetmenliğini yaptı. Yayınlandığı ilk saatlerden itibaren geniş bir izleyici kitlesine olan dizide her bölüm farklı bir konu ele alınıyor. Anti – militarizm, farklı hayat grupları, robotlar, yapay zeka ve transhümanizm gibi birçok konuyu işleyen dizinin bölüm süreleri ise 5 – 15 dakika arasında değişiyor. Yetişkinler için hazırlanan animasyon dizisinde özel konular ve çarpıcı işleyiş tarzı ile milyonlarca kişi tarafından beğenildi. Netflix antolojisi olarak adlandırılan dizide gerilim, komedi, korku ve fantastik türlerinde farklı içerikler mevcut. Kara mizahta da üstün bir başarı sağlayan dizi korkunç ögelerin ve doğa üstü olayların muazzam bir şekilde kullanılmasıyla da öne çıkıyor. Her bölümde farklı bir animasyon tekniği kullanılması ve bağımsız bölümlerden oluşması ise dizinin en fazla beğenilen özellikleri arasında sayılıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Scott Whyte, Nolan North, Matthew Yang King
Tür : Animasyon, Kısa Film, Komedi
(IMDb: 8,2)
İlk bölümünden itibaren büyük ses getiren Lucifer, farklı konusu ve işleniş tarzı ile dikkat çekiyor. Lucifer Motningstar, Cehennem Lordu’dur ancak cehennemden sıkılır ve dünyaya gelir. Lucifer cehennemden gelirken Maze adında bir cehennem meleği de ona eşlik eder ve ikili bir bar açar. Lucifer tüm kadınları kısa sürede etkilemeyi başarmaktadır ancak sevdiği kadının gözleri önünde ölür ve intikam planları yapar. Chloe Decker ise Los Angeles polis departmanında çalışan bir dedektiftir. Lucifer, tüm çabalarına rağmen Decker’i etkilemeyi başaramaz. Bağlantılarını kullanarak Los Angeles polis departmanında polis olarak göreve başlayan Lucifer, üstün zekası ve olayları kısa sürede çözüme kavuşturmasıyla dikkat çeker. Amenadiel ismindeki kardeşi ise Lucifer’i cehenneme götürmek için yoğun bir çaba göstermeye devam eder ancak Lucifer’in dünyadaki planları daha uzundur. Lucifer, dünyaya gelmesiyle birlikte bastırdığı duyguların gün yüzüne çıkmasına da tanık olmaktadır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Tür : Suç, Dram, Fantezi
Yapım Yılı : 2015 - 2016
Oyuncular : Hayley Atwell, James D'Arcy, Enver Gjokaj
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,6)
Sinemada alanında üstün bir başarı sağlayan Marvel, dizi sektörüne Daredevil ile giriyor. Daredevil dizisi macera, aksiyon ve fantastik türünü seven izleyicilerden tam puan almaktadır. Daredevil, New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde dokuz yaşındaki Matt Murdock, radyoaktif bir kaza sonucunda gözlerini kaybeder. Gözleri görmez ancak diğer duyu organları daha hassas olur. Matt Murdock’un babası eski bir boksördür, kazadan dolayı kendisini suçlu görür ve sinirini atmak için yeniden boksa başlar. Boks maçı sırasında kendisine söylenileni yapmadığı için Kingpin tarafından öldürülür. Matt Murdock, Kingpin’i baş düşmanı olarak görür ve intikam hırsıyla büyür. Gündüzleri avukatlık yapan Murdock, geceleri ise şehrin güvenliğini sağlamak için çalışır ve Kingpin’den intikam almak için çeşitli çalışmalar yapar. Klişe sahnelerden uzak olan bu süperkahraman dizisi aynı zamanda komedi unsurları ile seyircilerin keyifli dakikalar geçirmesini sağlamaktadır. Daredevil, oyuncu kadrosunda Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2015 - 2018
Oyuncular : Charlie Cox, Vincent D'Onofrio, Deborah Ann Woll
Tür : Macera, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,0)
ABD’de 1994 yılında yayın hayatına başlayan Friends dizisi 2004 yılına kadar devam etmiştir. Final bölümü elli milyondan fazla kişi tarafından izlenmiş ve her sezon birçok ödüle layık görülmüştür. Bitişinin ardından uzun bir zaman geçmiş olsa dahi günümüzde en fazla izlenen diziler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizinin etkileri hala devam etmektedir. New York’ta yaşayan yirmili yaşlarda üç kadın ve üç erkeğin günlük yaşamları, aşkları, işleri, ilişkileri ve aileleri gibi birçok konu dizide işlenmektedir. Birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan bu altı kişi beraber gülmeyi ve ağlamayı öğrenmiştir. Dizinin büyük bölümü ikonik hale gelen Central Perk Cafe’de çekilmiştir. Ortak noktaları ile birbirine bağlanan bu altı karakterin çatışmaları ve kendi iletişimleri dizinin en keyifli anılarını oluşturmaktadır. Uzun soluklu ve başarılı dizide Jennifer Aniston, Coutney Cox ve Matt LeBlanc gibi ünlü isimler rol almaktadır.
Yapım Yılı : 1994
Oyuncular :
Tür :
(IMDb: 8,1)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter
Tür : Aksiyon, Suç, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,5)
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Tür : Aksiyon, Suç, Gizem
(IMDb: 8,5)
2015 yapımı Mr Robot, esrarengiz konusu ile psikolojik gerilim tarzı temanın hakkını veriyor. Son yılların en iyi yapımlarından biri olarak gösterilen Mr. Robot dizisinde Elliot’ın enterasan ve gizemli maceraları konu ediniyor. Çocukluk döneminde şiddete maruz kalan Elliot, oldukça asosyal ve sessiz biridir. Gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise hackerlık yapmaktadır. Elliot’ın ikili bir hayatı vardır ve çocukluk döneminden kalan ağır psikolojik sorunları bazı travmalara sebep olmaktadır. Mr Robot Çalıştığı şirketin, bilgisayar korsanları tarafından hacklenmesiyle birlikte Elliot’ın da hayatı değişmeye başlar. Toplumsal gerçeklere de sıklıkla değinilen dizide “F..k Society”cümlesi dizinin ve sevenlerinin mottosu haline gelmiştir. Milyonlarca kişiyi etkisi altına almayı başaran dizide Elliot, bir anda kendini karanlık bir bilgisayar korsanları grubunda bulur. Hacktivist grubuna dahil olan Elliot, hayatının en büyük ikilemini yaşıyor.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin
Tür : Suç, Gizem, Dram
(IMDb: 8,4)
Uyuşturucu kartellerini ve kaçakçılığını işleyen dizi, Netflix’in orijinal yapımlarından biridir. Miguel Ángel Félix Gallardo, isimli uyuşturucu kaçakçısı, Pablo Escobar kadar bilinmese de Meksika’nın en büyük kartellerinden biridir. Meksika’da yıllardır süregelen uyuşturucu ticareti ve savaşlarında dönem dönem yeni isimler ve olaylar ortaya çıkmaktadır. Guadalajara kartelinin yükselişine şahit olan Gallardo, en az bu büyüklükte bir imparatorluk kurmak ister. Bu yolda birbiriyle çalışması imkansız gibi gözüken isimleri ikna etmeli ve başarı sağlamalıdır. Hikayenin en ilginç kahramanlarından biri ise DEA ajanı Kiki Camarena’dır. Camerana, Kaliforniyadan Meksika’ya taşınmıştır ve uyuşturucu kartelleri arasındadır. Gallardo, hedeflerini gerçekleştirebilmek için ince hesaplar yapar ve güçlü ikna kabiliyetini kullanır. Camerana, Gallardo hakkında istihbarat toplamaya başlar ve ikili bir çıkmazın içine dahil olur. Meksika’nın kartelleri ve uyuşturucu savaşlarına dair anlatıların yer aldığı dizi kartellerin nasıl yükseldiğini de aktarıyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Diego Luna, Scoot McNairy, Teresa Ruiz
Tür : Aksiyon, Dram, Suç
(IMDb: 8,4)
ABD’li yazar Diana Gabaldon’un kısa çalışmanları ve seri romanlarından uyarlanan Outlander, aşk, tarihi, gizem, bilim – kurgu ve macera gibi farklı türleri konu edinmektedir. Hemşire Claire Randall, 1945 yılında kocası Frank ile birlikte tatile çıkmak ister. İskoçya’daki Inverness şehrine giden çift için tatil başlar, Claire gezi sırasında tarihi taşlardan birine dokunur ve zaman yolculuğu başlar. Bir anda kendini 1743 yılında bulan Claire, kocası Frank’i kötü bir asker olan Jonathan olarak bulur. Claire, Jonathan’ın saldırısından İskoç Jamie Fraser yardımıyla kurtulur ve kendi zamanına dönemez. Leoch Şatosunda şifacı olarak görevlendirilen Claire ve Jaime yakınlaşmaya başlar ve evlenirler. Aynı zamanda Jonathan’ı kocasının atalarından biri olduğunu öğrenir. Claire, Jaime’ye aşık olsa da Frank’i düşündüğü zamanlarda pişmanlık duyar. Frank ise Claire’nin gelmeyeceğini düşünerek ümidini keser ancak olaylar farklı bir şekilde gelişmeye başlar.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix
Tür : Dram, Fantastik, Romantik
(IMDb: 8,3)
Netflix’in suç ve gerilim dizisi Ozark, başarılı ve kaliteli yapımlar arasında sayılıyor. Marty, finansal bir şirkette çalışmaktadır, oldukça sessiz ve normal görünen Marty, aslında görüdüğü gibi biri değildir. Marty, şirketlerin finansal işlemlerini düzenlerken aynı zamanda paravan şirket kurma, uyuşturucu ticaretinden gelen paraları yasal düzende belirleme ve kara para aklama gibi yasadışı işleri de yapmaktadır. Marty, daha fazla para kazanmak uğruna yasadışı işlere devam ederken acımasız bir mafya olan Camino “Del” Rio’dan para çalmaya başlar. Camino “Del” Rio bu durumu fark ettiğinde Marty’nin peşine düşer. Marty, ailesini koruyabilmek için hızlı bir karar vermelidir. Ozark adasına taşınan Marty ve ailesi burada yaşamlarını sürdürmeye karar verir. Ancak Marty, kaçış sırasında mafya patronuna daha fazla para kazandırmak için söz vermiştir ve sözünü yerine getirmelidir. Aynı zamanda kaçış sırasında işlenen cinayetler ve yasadışı olaylar nedeniyle de dedekftifler Marty’nin peşine düşmüştür.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner
Tür : Suç, Dram, Gizem
Suç ve dedektiflik dizisi olan Ozark, ismini ABD’nin turistik bir kentinden alıyor. Netflix yapımı dizide Marty Byrde isimli adam Chicago'da Mali danışmanlık yapmaktadır. Dışarıdan normal bir hayat yaşadığı düşünülen Marty, aslında yasadışı işler yapmaktadır. Uyuşturucu tacirleri için kara para aklama, paravan şirket kurma gibi illegal yollara bulaşan Marty, daha fazla para kazanmak uğruna acımasız bir mafyadan para çalar. Mafya durumu fark eder ve Marty’i öldürmeye karar verir. Ancak Marty, yasadışı yollar ile daha fazla para vereceğini söyleyerek mafyayı zor da olsa ikna etmeyi başarır. Peki Marty, vaad ettiği miktarı kazanabilecek midir? Marty, ailesini de alarak Ozarks kasabasına kaçar ve burada karanlık işlerini yürütmeye koyulur. Ancak kaçışı sırasında işlenen cinayetler nedeniyle polisler de Marty’nin peşindedir. Karteller ve dedektifler tarafından takip edilen Marty, ailesini ve kendini nasıl koruyacak?
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 8,1)
Edward St. Aubyn tarafından kaleme alınan aynı adı taşıyan romandan uyarlanan Patrick Melrose, beş bölümlük bir mini dizidir. Patrick Melrose ismindeki karakter travmalarla dolu kötü bir çocukluk dönemi geçirmiştir. İlgisiz bir anne baskıcı ve sert bir baba ile geçen çocukluk dönemi yetişkinlik hayatını da etkilemektedir. Melrose, yetişkinlik dönemine geldiğinde alkol ve uyuşturucu bağımlısıdır. Her bölümde Melrose’nin hayatına dair farklı bölümleri anlatan dizi 1960’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar uzanıyor. Melrose, 1982 yılında babasının ölüm haberini almasıyla birlikte hayatında yeni bir başlangıç yapmaya karar verir. Alkol ve uyuşturucudan uzak durarak geçmişini unutmaya çalışır. Patrick Melrose, çocukluk travmasıyla mücadele etmeye çalışırken aynı zamanda iyi bir baba ve iyi bir eş olmaya gayret göstermektedir. Emmy ödüllerinde beş dalda aday gösterilen film, yarı oto biyografik gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Jennifer Jason Leigh, Hugo Weaving
Tür : Dram
(IMDb: 8,8)
2013 yılında yayın hayatına başlayan Peaky Blinders bir aile, suç ve dram dizisidir. Peaky Blinders çetesi, 1919 yılında büyük bir üne kavuşmuştur. Çetenin üyeleri büyük çoğunlukla Shelby ailelerinden oluşmaktadır. Çete, şehrin en önemli eğlence kaynağı olan at yarışları üzerine bahis düzenlemektedir. Bu sayede büyük bir üne ve servete kavuşan çete, polislerin bile saygı duyduğu bir konuma erişir. Aynı zamanda polislere rüşvet de verilmektedir. Devlet tarafından Libya’ya gönderilen silahların çete tarafından çalınmasıyla birlikte her şey alt üst olur. Dönemin Dışişleri Bakanı Winston Churchill, bu duruma çok öfkelenir ve bizzat ilgilenir. Churchill tarafından atanan yeni polis müdürü soyguncuları bulmakta ve görevini başarıyla yerine getirmekte kararlıdır. Chester Campbell’in atamasıyla birlikte çete için kötü günler başlayacaktır. Dizide aynı zamanda dönemin sorunlarına da değinilmektedir. Savaş sonrası gelen askerlerin fabrikada karın tokluğuna çalıştırılması, hiyeraşik gruplar ve komünizm kışkırtmaları işlenen diğer konular arasındadır.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 8,0)
Batman’in efsanevi uşağı Alfred Pennyworth’ün efsanevi hikayesini konu alan dizi 1900’lü yıllarda geçiyor. Dizide Batman’e dair bir bilgi ya da olay yok ve tamamen Alfred etrafında şekilleniyor. İngiliz ordusunda çalışan Alfred, 1960’lı yıllarda görevini bırakmaya karar verir. Güvenlik şirketi kurmayı hedefleyen Alfred, bir süre gece kulübünde koruma olarak işe başlar. Londra’da yaşayan eski bir asker olsa da Alfred, Kraliçe II. Elizabeth ile tanışır ve Thomas Wayne gibi ünlü isimlerle iş yapar. Esme adındaki kız arkadaşı ile sakin ve huzurlu bir hayat geçirmek isteyen Alfred için macera ve aksiyon dolu dönem başlayacaktır. Raven Society, İngiliz Hükümetini içten içe çökerterek ele geçirmeye çalışırken No Name League ise bu planı durdurmaya çalışmaktadır. Alfred her iki grubun arasında kalmayı başarır ve hedef haline gelir. Alfred’in bu durumdan sıyrılması için yoğun bir çaba göstermesi gerekecektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jack Bannon, Ben Aldridge, Hainsley Lloyd Bennett
Tür : Aksiyon, Suç, Dram
(IMDb: 8,3)
Dizinin oldukça etkileyici bir girişi bulunmaktadır. Boston'daki hapishaneden cezasını tamamlayarak çıkan genç bir adam; vakit kaybetmeden kiliseye gitmektedir. Burada bir rahibi ziyaret edecektir. İzleyiciler, adamın günah çıkarmak istediğini düşünse de gerçeğin öyle olmadığı kısa zamanda anlaşılacaktır. Boston'da bunlar olurken buradan tam 3000 kilometre uzaklıkta Los Angeles şehrindeki bir otel odasında NBA yıldızı, yepyeni bir güne gözlerini açmaktadır. Güzel bir sabaha uyandığını düşünen NBA yıldızının hemen yanı başında geceyi birlikte geçirdiği kadının cesedi bulunmaktadır. Bu olaydan dolayı kariyerinin biteceğini düşünen bu adamı bu durumdan kim kurtarabilir? Tabiki Ray Donovan! Ray Donovan; zengin ve ünlü insanların sorunlarını çözmeyi kendine meslek edinen bir adam olmakla beraber aynı zamanda kendi aile hayatını da dengede tutmaktadır. Ancak, Ray Donovan'ın bu hayatının kendisini kötü etkilediğini ifade etmek gerekir.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Liev Schreiber, Eddie Marsan, Dash Mihok
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 8,3)
Yapım Yılı : 2015 - 2018
Oyuncular : Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,3)
Son yılların hiç şüphesiz en çok konuşulan dizileri arasında bulunmaktadır. Angelica Turing isimli bir kadın, intihar etmeden önce doğum yaparak sekiz çocuğu dünyaya getirmiştir. Bu kadın; çocuklarını görememesine rağmen onlara varlığını her zaman hissettirmektedir. Sekiz çocuk; yıllar içerisinde dünyanın farklı yerlerinde yaşamaya başlamıştır. Berlin, Nairobi, Mumbai, Chicago, San Francisco, Mexico City, Seoul, Birleşik Krallık'ta yaşayan bu sekiz kişi; günlük hayatın içerisinde birbirlerini görmeye başlamıştır. Tabi bu olayın gizemli bir şekilde gerçekleştiğini ifade etmeliyiz. Sekiz karakter; farkında olmadan birbirlerine yardım etmeye başlayacaktır. Kafaları karışan bu sekiz karakterin içgüdülerine bağlı olarak hareket ettiğini ifade etmek gerekir. Bu sekiz kişinin farklı bir ortak noktası ise aynı düşmanlara sahip olmaları olarak bilinmektedir. Hepsinin de ortak düşmanı; Whispers'tır. Whispers; tüm Homo Sapienslerin ölmesi adına elinden geleni yapmaktadır.
Yapım Yılı : 2015 - 2018
Oyuncular : Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,3)
2019 yılının Ocak ayında seyirciyle buluşan Sex Education; klişelerden uzak bir gençlik dizisi olmasıyla beğeni toplamaktadır. Komedi drama türünde bir seri olduğunu ifade edebiliriz. Bilhassa kafa dağıtmak için eğlenceli dizi arayanlara hitap etmektedir. Bu dizinin en önemli özelliği; her bölüm farklı bir konunun üzerinde durmasıdır. Sex Education; gençlik dizisi gibi dursa da birçok yetişkinin faydalanabileceği güzel mesajlar veren bir dizidir. Eşcinsellik ve bastırılan cinsel duyguların işlenmesinin bu diziyi farklı kıldığını ifade edebiliriz. 16 yaşında bir lise öğrencisi olan Otis; okuldaki arkadaşlarına cinsellik konusunda birtakım tavsiyelerde bulunmaktadır. Seks terapisti olan annesinden öğrendiği her şeyi arkadaşlarına anlatan Otis; bir yandan da okulun hırçın kızı Maeve ile işbirliği yapmaktadır. Cinsel hayatında sıkıntılar yaşayan öğrencileri Otis'e getiren Maeve; bu sayede para kazanarak maddi sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Simone Ashley, Asa Butterfield, Gillian Anderson
Tür : Komedi, Drama
(IMDb: 8,6)
9 Ocak 2011 tarihinden bu yana devam eden Shameless; 2010'lu yıllara damga vuran diziler arasında yer almaktadır. Komedi dram türünde olduğunu söyleyebiliriz. Amerikan rüyasının ve sınırlarda yaşamanın ne olduğunu çok iyi öğreten bir dizidir. Dizi; Chicago'nun güneyinde geçmektedir. Altı çocuk ve bir babanın bazen komik bazen ise hüzünlü hikayesi anlatılmaktadır. Ailenin babası Frank Gallagher; alkol düşkünü olarak hayatın tadını çıkarmaktadır. Ancak, ailenin en büyük çocuğu olan Fiona Gallagher; kardeşlerini okutmaya çalışmaktadır. Gallagher ailesinin başına komik olaylar gelse de genel olarak durup düşündüren olaylarla karşı karşıya kaldıklarını ifade etmeliyiz. Ancak, Gallagher ailesi; her ne yaşarsa yaşasın, bir şekilde söz konusu durumdan kurtulmaktadır. Hatta dizide, "Biz Gallagher'larız, onlara bunu gösterelim!" sloganı vurgulanmaktadır. Sonuç olarak, bu diziyi izleyenlerin utangaçlıklarından utanacaklarını belirtmek gerekir.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Emmy Rossum, William H. Macy, Ethan Cutkosky
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 8,5)
22 Ocak 2010 tarihinden bu yana hayatımızda olan Spartacus dizisinin Amerikan tarihinin en çok izlenilen dizileri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin konusunun tarihi bir olaydan esinlenme olduğunu ifade etmek gerekir. MÖ 73-71 yılları arasında Roma Cumhuriyeti'ne karşı büyük bir köle ayaklanması başlatan Trakyalı gladyatörün bu dizinin esin kaynağı olduğunu ifade etmek gerekir. Roma Cumhuriyeti'ne karşı ayaklanma başlatan Thracian Gladyatör Spartacus'un hikayesi anlatılmaktadır. Düello ve gladyatör tarzı dizilere meraklıysanız kesinlikle izlemeniz gereken bir dizidir. Spartacus; eşi Sura'nın köle olduğu bir ortamda kınanmaktadır. Ancak, Spartacus'un çok iyi bir savaşçı olduğunu kanıtlaması tam olarak bu döneme denk gelmektedir. Kendisini infaz edecek olan dört gladyatörü başarıyla yenen; bu sayede halkın güvenini kazanır. Senatör Albinius; Spartacus'un ölüm cezasını köleliğe çevirir. Spartacus; gladyatör eğitimine başlar. Kısa zamanda kendisini ispat eder.
Yapım Yılı : 2010 - 2013
Oyuncular : Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett
Tür : Aksiyon, Macera, Biyografi
(IMDb: 8,8)
2019 yılında üçüncü sezonunu tamamlayan Stranger Things; bilim kurgu ve fantastik dizilerden hoşlananlar için mükemmel bir dizidir. The Duffer Brothers tarafından yaratılan bu hikaye; ufak bir kasabada küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlamaktadır. Çocuğu aramak adına ailesi ve yakın arkadaş grubu faaliyete geçer. Ancak, bu olay, basit bir kayıp vakasından çok daha fazlasını işaret etmektedir. Gizli deneylere ve ürkütücü doğaüstü güçlere ek olarak küçük ve gizemli bir kızın da dahil olduğu bu hikaye; aslında uzun yıllardır devam eden bir gizemi ortaya çıkarmaktadır. Dizinin başrollerinde Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard gibi isimler bulunmaktadır. Bilhassa çocuk oyuncuların başarılı performanslarıyla dikkat çektiği bu dizide 80'lerin korku ve bilim kurgu klasiklerine gönderme yapıldığını belirtmeliyiz. Stranger Things; iki en iyi drama dahil olmak üzere 31 kez Emmy'ye aday gösterilmiştir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryderv
Tür : Dram, Fantastik, Korku
(IMDb: 8,4)
Yapım Yılı : 2005
Oyuncular : Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver
Tür : Dram, Fantastik, Korku
(IMDb: 8,5)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Tom Hardy, David Hayman, Jonathan Pryce
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
Yapım Yılı : 2007 - 2019
Oyuncular : Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco
Tür : Komedi, Romantik
(IMDb: 8,8)
Garth Ennis’in çizgi romanından uyarlanan The Boys, süper kahramanların farklı dünyasını aktarıyor. Süper kahramanlar, halk tarafından muhteşem bir güç olarak görülüyor. Aynı zamanda kahramanlar, bir şirket tarafından yönetiliyor ve reklam çalışmaları yapılıyor. Süper kahramanlar için dışardan her şey mükemmel gibi gözüküyor ancak gerçek öyle değil. Süper kahramanların evreni yozlaşmış durumda ve bir çoğu hasta bir ruh halinde görülüyor. Sapkın süper kahramanlar, güç ve şöhretin verdiği özgüven ile kibirli ve yüksek egolu bir topluluk haline dönüşmüştür. Yoldan çıkan süper kahramanları toparlamak ve kahraman imajının yeniden yükseltilmesi için The Boys isimli bir ekip kurulur. Federal hükümetin eski kahramanlardan oluşturduğu ekip, ülke güvenliğini sağlamakla da görevlendirilir. The Boys, ekibinde birçok üyenin özel güçleri yoktur ancak amansız bir mücadele başlar. İyiler ve kötüler arasındaki mücadelede, en önemli görev ise süper kahramanları dizginlemektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr
Tür : Aksiyon, Komedi, Suç
(IMDb: 8,7)
Netflix dizisi The Crown, İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’nin yaşadığı siyasi ve tarihsel olayları kronolojik bir kurguyla aktarıyor. 1947 yılından itibaren başlayan dizi Buckingham Sarayı’nda yaşanan siyasi ve askeri gelişmelerin yanı sıra aşk, intikam ve entrika gibi olayları da anlatıyor. Londra’da 10 Downing Street’te yaşanan olaylara da ışık tutan dizi, olay ve durumları gerçekçi bir atmosferle seyirciye sunuyor. Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkma süreci ve ilginç yaşam hikayesini de aktaran dizi için oldukça yüksek bir bütçe ayrıldı. Olayları çarpıcı bir şekilde aktaran Sezon sonunda değişen oyuncuları ve zaman atlamaları ile de hızlı bir kurgu sunuyor. Dünyanın birçok bölgesinden geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla da önemli bir yer ediniyor. Yayınlandığı her sezonda büyük ses getiren The Crown, İngiltere’nin tarihini hem gerçek hem de kurgu ile izleyicilerle buluşturuyor.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Claire Foy, Olivia Colman, Matt Smith
Tür : Dram, Hikaye
The End of the F***ing World Netflix, belgesellerinden biri olan The Disappearance of Madeleine McCann, Portekiz’de kaybolan / kaçırılan bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. 3 Mayıs 2007 tarihinde McCann ailesi Portekiz, Algarve’ye bir tatile çıkar. Ailenin üç yaşında bir kız çocuğu ve bir yaşında ikizleri vardır. Akşam vakti geldiğinde anne ve baba bebeklerini uyutarak odadan çıkar. Otel’den 120 m ilerde bir restoranta giden aile ve yakın arkadaşları olan toplam dört kişilik ekip, on beş dakikada bir çocukları kontrol etmeye karar verir. The End of the F***ing World Madeleine McCann isimli üç yaşındaki çocuk, odada bulunmaz ve odanın penceresi açıktır. Belgeselde bu olaydan sonrası tanıkların eşliğinde ve konuşmalarla aktartılmaktadır. Bu korkunç olay için aile fertleri ve ailenin arkadaşları belgeselde bildiklerini anlatır. Madeleine McCann’in kaybolmasının ardından uzun yıllar geçmiş olsa da olay sonrası yaşanan gelişmeler günümüzde bile soru işaretlerine sebep oluyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram
Tür : Macera, Komedi, Gizem
Netflix’in orijinal yapımlarından olan dizi dram, gençlik ve komedi türlerini bir arada işlemektedir. Geniş bir hayran kitlesine ulaşan dizide 17 yaşındaki James ve Alyssa’nın beraber atıldığı macera anlatılıyor. James, psikopat olduğunu düşünen bir sosyopattır. Annesi küçük yaşta ölmüştür, çocukken kedi ve köpek öldürmüş, elini sıcak fritöze sokmuş ve hiçbir şey hissetmediğini düşünmeye başlamıştır. Okula gitmekten nefret eder ancak öldürebileceği bir kurban aramaktadır. Alyssa ise sert ve asi tavırları ve travma dolu geçmişiyle aykırı bir kişiliktir. Alyssa, yaşadığı yerden uzaklaşmak ve kurtulmak ister. James ve Alyssa tanıştığında her ikisinin de farklı planları ve düşünceleri vardır. James ve Alyssa, kendilerini bir yolculuğun içinde bulur bu tehlikeli ikili için her şey yeni başlayacaktır. Yolculuk sırasında sürpriz olaylarla karşılaşan ikili birçok badireyi aşmak zorunda kalacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram
Tür : Macera, Komedi, Gizem
(IMDb: 8,4)
James S.A. Corey kalem ismini kullanan ikilinin yazdığı romandan uyarlanan The Expanse, bir uzay hikayesidir. Bilim kurgu dizisi The Expanse, iki yüz yıl sonrasını aktarıyor. İki yüz yıl sonra dünyanın nüfusu otuz milyarı geçmiş ve uzayda koloniler kurulmaya başlanmıştır. Gezegenlerin her birinde sayısız koloni vardır ve milyonlarca insan burada yaşamını sürdürür. Dizide, su taşıyan bir uzay gemisi ekibinin yaşadığı maceralar ve deneyimler anlatılmaktadır. Canterbury, isimli uzay gemisi Saturn halkalarından kırdığı buzları gezegenlere dağıtmaktadır. Bir nevi su taşıma gemisi olarak kullanılan Canterbury, uzay gemisi uzun yıllardır bu işi yapmaktadır. Uzay gemisinde çalışan kişiler ise yasadışı olaylardan suçu olanlar ve yetersiz görülenlerdir. Mürettabatta aynı zamanda bir dedektif de bulunmaktadır. Mürettabat ve dedektif, güneş sistemleri tehlikelerine karşı önlem almaya çalışırken sıradışı vakaları da çözmeye çalışacaktır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,3)
The Good Wife dizisinin uzantısı olarak çekilen The Good Fight, Wife evreninin bir yıl sonrasını anlatıyor. Diane Lockhart’ın Maia Ridell isimli vaftiz kızı büyük bir çıkmazın içindedir. Büyük bir dolandırıcılık çetesinin mağduru olan Maia, maddi ve manevi kayıp yaşamaktadır. Tüm finans varlığını kaybeden Maia, çevresinde de itibarını ve saygınlığını yitirmiştir. Bu kayıplardan sadece kendi değil Diane Lockhart da büyük oranda etkilenmiştir. Maia, hukuk fakültesini yeni bitirmiş genç bir kadındır. Diane ise yıllarını avukatlık mesleği ile geçiren başarılı ve saygın bir isimdir. Her ikisinin de finans kaynakları sıfırlanır ve hayata yeni bir başlangıç yapmak zorunda kalırlar. Bu başlangıca Lucca isimli bir avukat daha katılır. Bir araya gelen üçlü itibarlarını kazanmak ve dolandırıcılıkla mücadele edebilmek için büyük bir hukuk savaşı başlatmaya hazırlanırlar. Aynı zamanda halihazırda devam eden ve gelecek olan davaların da sonuçlanması gerekir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Christine Baranski, Rose Leslie, Cush Jumbo
Tür : Suç, Dram
Netflix’te yer alan korku, gerilim ve gizem ağırlıklı dizi daha önce birçok kez uyarlanan Shirley Jackson’ın romanı etrafında şekilleniyor. Ancak diğer uyarlamaların aksine dizi, farklı şekilde ilerliyor. 1992 yılında Crain ailesi The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev)’e taşınır. Hugh ve Olivia çiftinin beş çocuğu vardır ve bu evde mutlu bir başlangıç yapmak ister. Ancak ilk geceden itibaren çocuklardan biri hariç paranormal olayları görmeye ve duymaya başlarlar. Garip sesler ve görüntüler artarak devam eder ancak evi satışa çıkarmaları için tadilatın bitmesi gerekir. Bir gece büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh, çocuklarla birlikte hızlı bir şekilde evi terk eder. Hugh ve çocuklar bu trajik olaydan sonra geri dönüşü olmayan bir uzaklaşma yaşar. 25 yıl sonra çocuklar büyümüş Hugh ise yaşlanmıştır. Aile yeniden Tepedeki Ev’de bir araya gelir ancak bu kez olaylar daha korkunç ve sürükleyicidir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel
Tür : Dram, Gizem, Korku
Yapım Yılı : 1994
Oyuncular : Jeremy Brett, Rosalie Williams, Edward Hardwicke
Tür : Gizem, Suç, Dram
(IMDb: 8,0)
Polisiye dizi The Rookie, komedi ve dram temalarını da içeriyor. John Nolan isimli kırk yaşındaki adam, hayatı boyunca istediği şeyleri yapmamış ve hayallerinden uzak kalmıştır. Eşinden boşanan, yaptığı işte mutlu olmayan Nolan’ın ayrıca üniversiteye giden bir oğlu vardır. Sıradan bir günde John Nolan bankaya gider ve gittiği banka soyguna uğrar. Nolan, soygun sırasında büyük bir cesaret göstererek polislere yardım eder ancak yaralanır. Hastanede gözlerini açan Nolan, büyük bir karar verir ve yaşadığı kasabayı terk ederek Los Angeles’a yerleşir. Polis Akademisi’ne giren ve başarıyla tamamlayan Nolan, Los Angeles Polis Departmanında polis memuru olarak göreve başlar. Polis departmanının en yaşlı çaylağı olan Nolan, çaylak gençlerle devriyelere katılır. Ayrıca departmanda görevli olan polisler de John’a karşı büyük bir önyargı içindedir. Ancak John, kendini kanıtlamaya ve hayalindeki işi en iyi şekilde yapmaya kararlıdır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones
Tür : Komedi, Suç, Dram
(IMDb: 8,0)
The Sinner; psikolojik gerilim türündeki kaliteli diziler arasında bulunmaktadır. Dizide birbirinden ilginç olaylar yaşanmaktadır. Dizide hem usta hem de genç isimlerin başarılı bir oyunculuk sergilediğini söyleyebiliriz. Jessica Biel, Bill Pulman ve Christopher Abbott gibi isimler; dizinin başrolünde bulunmaktadır. Gerilim dizileri arasında gösterilen The Sinner; bunun yanı sıra duygusal bir kurguya sahiptir. Dizide anne-çocuk ilişkisinin yoğun bir şekilde işlendiğini söyleyebiliriz. Ailevi bağlara atıfta bulunulmaktadır. Güçlü kadın ve güçlü anne vurgusunun dizide yoğun olarak işlendiğini ifade edebiliriz. Dizinin oldukça etkileyici bir cinayet sahnesi ile başladığını söylemeliyiz. Cora ve ailesi; beraber bir tatile gitmiştir. Ancak, Cora'nın içerisinde olduğu anlamsız öfke ve şiddet duygusu onun cinayet işlemesine sebep olacaktır. Cora; Doktor Frankie'yi öldürecektir. Bu cinayetin çözülmesi adına görevlendirilen dedektifin işi bir hayli zor olacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Bill Pullman, Dohn Norwood, Jessica Biel
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 8,0)
Yeni başlamasına rağmen hatrı sayılır bir fan kitlesi edinen dizi; Dan Simmons'un 2007 yılındaki aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Dizinin oldukça kaliteli bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Jared Harris, Tobias Menzies, Paul Ready gibi tanınmış simaları bu dizide görebilirsiniz. Dizinin konusu; yaşanmış dram dolu bir hikayeye dayanmaktadır. 1845 yılında Sir John Franklin komutasında Arktik'i geçmeye çalışırken yolunu kaybeden kraliyet donanmasına ait HMS Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisindeki mürettebatın yaşam mücadelesi; oldukça gerçekçi bir şekilde anlatılmaktadır. Dizide bilhassa araştırma gemisinin yönetici kadrosu arasındaki çekişmelere şahit olacaksınız. Tehlikenin farkında olmasına rağmen bunu diğerlerine anlatamayan Kaptan Francis Crozier; dizideki önemli roller arasındadır. Mürettabın yaşadığı sorunlar arasında erzak ve dondurucu soğuk sorunu bulunurken ilerleyen dönemlerde farklı bir tehlike daha onları beklemektedir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Jared Harris, Derek Mio, Tobias Menzies
Tür : Macera, Dram, Hikaye
Grafik roman uyarlaması bu dizi; sahip olduğu farklı konusuyla son yılların en çok konuşulan dizisi olmayı başarmıştır. 1 Ekim 1989 tarihinde dünyanın çeşitli yerlerinde ilginç bir olay meydana gelir. Hamile olmayan kadınlar; birdenbire süper güçleri olan 43 bebek dünyaya getirir. Bu bebeklerin hepsi yaşayamaz. Bir kısmı ölürken bir kısmı ise terk edilir. Oldukça zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves; bu çocuklar arasından kurtarabildiği yedi tanesini evlat edinir. Bu adamın neden bu çocukları evlat edindiğini soran gazetecilere yanıtı ise "dünyayı kurtarmak için" olacaktır. Hargreeves; bu çocukları, Şemsiye Akademisi'nde sıkı bir eğitime tabi tutarak yetiştirir. Bu çocuklar; yıllar içerisinde babalarının sıkı disiplininden sıkılırlar. 5 numara; ortadan kaybolurken 6 numara ise ölür. Ancak, babalarının ölümü; geri kalan kardeşleri tekrar bir araya toplayacak bir gelişme olacaktır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda
Tür : Aksiyon, Macera, Komedi
(IMDb: 8,1)
2019'un son aylarında karşımıza çıkan The Witcher; milyonlar tarafından merakla beklenmektedir. Bilhassa sosyal medyada çok konuşulan dizinin daha şimdiden hatrı sayılır bir fan kitlesi bulunmaktadır. The Witcher; uzun yıllar boyunca huzur ve barış içerisinde yaşayan insanların bir anda elflerle ve cücelerle savaşmak zorunda kalmasını hikaye edinmektedir. The Witcher; Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Yalnız yaşayan bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt; dünyanın tüm düzenini alt üst edecek bir çocuğun doğmasını beklemektedir. Bu sırada, kendisini hiç beklemediği bir mücadelenin içerisinde bulmaktadır. Geralt; lanetli olduğuna inanılan ve bu yüzden sürgüne gönderilen bir prensesin izinden gitmeye karar verir. Game of Thrones'in bitmesinin ardından onunla aynı etkiyi bırakacak bir dizi arayışına girenler için eşsiz bir dizi niteliği taşımaktadır. Şimdiden ikinci sezon onayı almıştır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
Tom Clancy’s Jack Ryan Suç, gerilim gibi öğelerin yer aldığı dizilerden hoşlananlar için çok doğru bir tercih olacaktır. Dizinin oyuncu kadrosu içerisinde John Krasinski, Abbie Cornish ve Wendell Pierce yer almaktadır. CIA analisti olarak çalışan Jack Ryan; teröristler arası iletişimdeki bir paterni ortaya koymuştur. Ancak, günün birinde kendisini tehlikeli bir operasyonun içerisinde bulur. Tom Clancy’s Jack Ryan; şüpheli banka para transferlerinin varlığını keşfeder. Bu transferleri araştırmak isterken Avrupa ve Orta Doğu üzerinden ABD'ye karşı etkisi büyük olacak bir terör saldırısının plandığını görür. Uluslararası çapta bir eylem için harekete geçmek zorunda olduğunu fark eden Jack Ryan; masa başı işini terk ederek kendisini bir nevi feda eder. Aksiyon ve sürükleyicilik arayanlar için ideal bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Gereksiz sahneler ve diyalogların olmadığı bu diziye hayran kalacaksınız!
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : John Krasinski, Wendell Pierce, John Hoogenakker
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem
(IMDb: 8,3)
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Ashley Walters, Shone Romulus, Kane Robinson
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 8,1)
Yapım Yılı : 2016 - 2018
Oyuncular : Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,5)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 8,0)
Gerçek olaylardan uyarlanan Undercover; gerilim ve suç dizisi arayanlar için ideal özellikler taşımaktadır. Belçika/Hollanda ortaklığıyla hayata geçirilen suç dizisinin oyuncu kadrosu dikkat çekmektedir. Ferry Bouman; dünyadaki en önemli ecstacy üreticileri arasında bulunmaktadır. Belçika-Hollanda sınırında bulunan ultra lüks bir villada hayatına devam etmektedir. Ancak, Bouman'ın kurduğu uyuşturucu imparatorluğuna sızmak isteyen iki ajan birçok şeyi değiştirecektir. Kırmızı bültenle aranan Bouman'ı adalete teslim etmek isteyen bu iki ajanın hedeflerine ulaşması pek kolay olmayacaktır. Bu ikili; Bouman'ın kaldığı villaya yakın bir yerde karavan kiralayarak ona yakınlaşmaya çalışacaklardır. Bu ikiliden Belçikalı Bob; bir plan yaparak söz konusu yakınlaşma işini zamana yaymak isterken Hollandalı Kim ise bir an önce faaliyete geçmek ister. Ancak, şüpheci, zalim ve acımasız olmasıyla tanınan Bouman'a yakın olmak zannettikleri kadar kolay değildir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers
Tür : Dram
(IMDb: 8,6)
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 8,3)
Vis a vis Dram ve gerilim türündeki bu dizi; 2015-2019 yılları arasında yayınlanmıştır. Vis a vis Erkek arkadaşını çok seven genç bir kadının bu uğurda yapmış olduğu bir hatayı konu alan bir dizidir. Aynı zamanda patronu olan adama aşık olan Macarena Ferreiro; aşkından dolayı zimmetine para geçirmiştir. Bu yüzden, Cruz del Sur hapishanesinde yedi yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Hapis cezasına çarptırıldığını ailesine söylemeyen Ferreiro; onlara bir aylık bir tekne gezintisine çıktığından bahsetmiştir. Ancak, hapishanede yaşanan olaylardan dolayı ailesinin de bu durumu öğrenmesi hatta bu durumdan etkilenmesi söz konusu olacaktır. Hapishanede yaşanan olayların akıcılığı sayesinde izleyiciler; bir sonraki bölümü iple çekmektedirler. Hapishaneden dışarıya taşan olayların bilhassa genç kadının abisini ve emekli polis olan babasını da bu sürece dahil edeceğini söylemek gerekir. Hapishane dizisini sevenlerin kaçırmaması gereken bir seridir.
Yapım Yılı : 2015 - 2019
Oyuncular : Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo
Tür : Dram, Gerilim
(IMDb: 8,2)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Andrew Koji, Olivia Cheng, Jason Tobin
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 8,8)
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,0)
Antoloji dizisi olan What / If, insanların cevaplamakta zorlanacağı bir soruyu da soruyor. ‘Para her şeyi satın alabilir mi?’ Oscar ödüllü oyuncu Renée Zellweger’in başrolünde olduğu dizi, her sezonda farklı bir konuyu ele alacak. Lisa ve Sean birbirini çok seven evli bir çifttir. Lisa’nın en büyük hayali ise tıbbi bir teknoloji araştırmasını tamamlamak ve bir merkez kurmaktır. Merkezin kurulması için büyük miktarda para gerekir ancak çift parayı bulabilecek kadar zengin değildir. Anne isimli karakter, çifte ahlaksız bir teklif sunar. Sean ile geçireceği bir gece sonunda maddi desteği vereceğini açıklar. Lisa ve Sean, teklifi kabul edecek midir? Ayrıca dizide birbirinden farklı üç çiftin ilişkilerine dair çarpıcı detaylara da yer veriliyor. Ahlaksız teklifin kabul edilmesi ya da reddedilmesi halinde karakterler de doğrudan veya dolaylı olarak bu durumdan etkilenecektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Josh Brolin
Tür : Animasyon, Aksiyon, Komedi
Dizi; 1992 yılında New York'ta kurulan ünlü hip-hop grubu Wu-Tang Clan'ın gerçek hayat hikayesini anlatan bir dizidir. The Wu-Tang Manual ve The Tao of Wu kitaplarından esinlenilmiştir. 90'lı yılların başında New York'ta crack kokain salgınının en yüksek seviyede olduğu zamanlarda suç ve müzik arasında gidip gelen birçok genç adamı bir araya getirmeye çalışan Bobby Diggs; bilinen ismiyle The RZA'nın sahip olduğu en mükemmel başarı öykülerinden birisini anlatmaktadır. Dizide Amerikan rap müziğinin en önemli grubunun nasıl kurulduğuna dair gerçek bir hikaye oldukça çarpıcı bir dille anlatılmaktadır. RZA liderliğinde kurulan gruba bir süre sonra Method Man, Gza, Inspectay Deck ve Raekwon gibi ünlü rapçiler katılacaktır. Dizide bu kadar popüler rapçinin geçirmiş olduğu değişim süreci başarılı bir şekilde seyircilere aktarılmaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tamiz U. Rezvi, Erika Alexander, T.J. Atoms
Tür : Biyogrofi, Dram
(IMDb: 8,0)
Marvel çizgi romanlarındaki kadın süper kahramanlardan biri olan Jessice Jones’in kendine özgü bir üslubu, sert mizacı ve özel yetenekleri vardır. Jessica Jones, çocukluğunda geçirdiği bir kimyasal sızıntı ile birlikte özel güçlere sahip olmuştur. Uçabilir, tonlarca ağırlığı kaldırabilir ve duyuları oldukça gelişmiştir. Diğer süper kahraman dizilerine göre dizisinde polisiye ve suç ögeleri daha ağırlıklıdır ve Jessica Jones’in dedektiflik maceraları aktarılmaktadır. Jessica Jones, özel güçlerini kullanarak özel dedektiflik yapmaktadır ve bu sayede çözülmesi zor problemlerin üstesinden başarıyla gelmektedir. Ancak geçmişinden gelen kötü bir kahraman Jessica Jones’in hayatını altüst etmeye kararlıdır. Jessica Jones’in bu kötü kahramandan ve tuzaklarından kurtulması gerekir ancak kötü kahraman bu konuda oldukça ısrarcıdır. Normal hayatında ise dedektiflik yapan Jessica, sevenlerini ve dünyayı kurtarabilmek için birçok sorunla mücadele etmek zorunda kalır.
Yapım Yılı : 2015 - 2019
Oyuncular : Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 8,0)
2012 yılında yayınlanan Suskunlar; Türkiye'deki hapishane gerçeklerini anlatması bakımından ses getirmiş bir dizidir. İstenilen reytinglere ulaşamamasından dolayı ikinci sezonun hemen başında final yapmıştır. Tims Productions tarafından yapılan dizinin Kardeş Gibiydiler isimli sinema filminden uyarlama olduğunu belirtmek gerekir. Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Aslı Enver, Berk Hakman gibi güçlü isimlerin yer aldığı dizinin müzikleri ve kurgusuyla özellikle ilk sezonunda çok sevildiğini unutmamalıyız. Kuyudibi Mahallesi'nde büyüyen Ecevit, Bilal, İbrahim ve Zeki; çocukken yaptıkları masum bir hatadan dolayı cezaevine girerler. Ancak, cezaevinde hem diğer çocuklar hem de gardiyanlar tarafından birtakım işkencelere maruz kalırlar. Cezaevinden çıktıktan sonra asla eskisi gibi olmayan bu dört arkadaş; büyüyüp meslek sahibi olduktan sonra Zeki'nin öldürülmesiyle tekrar eski defterleri açmaya karar verirler. Bundan sonrasında ise intikam planlarını uygulamaya koyarlar.
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Murat Yildirim, Asli Enver, Sarp Akkaya
Tür : Aksiyon, Suç, Dram
(IMDb: 8,0)
Servant; Apple TV+'nin yeni dizisi olmasıyla merak uyandırmaktadır. 28 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan dizinin geniş kesimler tarafından izlenme listesine alındığını ifade etmek gerekir. İlk sezonu 10 bölüm sürecek dizinin daha şimdiden ikinci sezon onayı aldığını da söylemeliyiz. Servant; gizem unsurunun ön planda olduğu psikolojik bir drama olmasıyla beğeni toplamaktadır. Philadelphia'da hayatını devam ettiren bir çift; yatılı bebek bakıcısı olarak genç bir kızı işe alırlar. Ancak, bu kız, pek sıradan birisi değildir. Gizemli ve garip davranışları olan bir kızdır. Ancak, söz konusu çiftin de en az bu kız kadar gizemli olduğunu söylemek gerekir. Ev sahibi çiftin gizledikleri bir trajedinin yasını tutmakla meşgul olduğunu söylemeliyiz. Yaşadıkları travmanın etkisinden bir türlü kurtulamayan bu çift; bu durumdan dolayı evliliklerinin de zarar görmeye başladığını keşfedecektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Nell Tiger Free
Tür : Dram, Korku, Gerilim
(IMDb: 8,0)
Netflix’in ikinci orijinal Türk yapımı dizisi olan Atiye, Şengül Boybaş’ın ‘’Dünya’nın Uyanışı’’ adlı eserinden esinlenerek yazılmıştır. Genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin babası emekli bir polis memuru annesi ise doğulu bir kadındır, mutlu bir yaşam süren Atiye’nin Ozan adında bir sevgilisi vardır. Atiye birgün Göbeklitepe’deki keşif çalışmalarına katılır ve arkeolog Erhan ile yolları kesişir. Erhan, Göbeklitepe ve Atiye arasında mistik bir bağlantı keşfeder ve bu bağlantının Atiye’nin resimlerine yansıdığı da anlaşılır. Atiye, geçmişini ve kendini araştırmak için bu mistik bağlantının peşine düşer. Gizemli bağlantı sonucunda Atiye’nin hayatında birçok şey değişmeye başlar, geçmişi ve geleceği arasında ruhani bir bağlantı kurulur. Evrensel sırlara, ailesine ve kendine dair birçok konuyu sorgulamaya başlayan Atiye zaman zaman yenik düşse de güçlü bir karakterdir. Atiye’nin başrol oyuncuları arasında Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger bulunuyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Beren Saat, Metin Akdülger, Mehmet Günsür
Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, fantastik televizyon
WHAT / IF Türkçe Dublaj Herkesin konuştuğu bu dizi; konusuyla 2019 yılına damga vurmuştur. Oscar almış Renee Zellweger'in rol aldığı dizi; bir kadının başka bir kadına yapmış olduğu ahlaksız teklifle gündeme gelmiştir. İlk sezonu on bölümden oluşan dizinin senaristleri arasında aynı zamanda Revenge dizisinin senaristleri arasında bulunan Mike Kelley vardır.   WHAT / IF Türkçe Dublaj Ahlaksız teklif konusu altında yoğunlaşan dizide ikisi de bilim insanı olan çiftin, kadının tıbbi teknoloji start-up'ı için kaynak aramaları sırasında yapmış oldukları anlaşma işlenmektedir. Birdenbire ortaya çıkan esrarengiz kadın yatırımcı; kocasıyla bir gece geçirmesi karşılığında kadına projesi için 80 milyon dolarlık yatırım yapmayı teklif etmektedir. What/If; insanların bir şeylere sahip olmak adına nelerden vazgeçebileceğine dair güzel bir konuyu işlemektedir. Bu noktada, toplum tarafından yadırganan şeyler yapmaya başlayan insanların bunların sonuçlarıyla karşı karşıya geldiklerinde düşmüş oldukları durum özetlenmektedir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Josh Brolin
Tür : Animasyon, Aksiyon, Komedi
İlk bölümünden itibaren milyonlarca kişi tarafından izlenen ve etkisi altında bırakan Mr. Robot, toplumsal gerçekleri adeta bir tokat gibi yüze vurmayı başarıyor. Elliot, adındaki genç adam çocukluğunda çok fazla şiddet görmüş ve asosyal biri haline gelmiştir. Aynı zamanda psikolojik sorunları nedeniyle de ağır ilaçlar kullanmak zorundadır. Elliot, çift hayat yaşayan bilgisayar uzmanıdır. Gündüz vakitlerinde siber güvenlik şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise hack işleriyle uğraşmaktadır. Psikolojik gerilimin fazlasıyla yaşandığı dizide, Elliot’ın hayatı şirket sistemlerinin birinin hacklenmesiyle birlikte değişiyor. Sistemin hacklenmesiyle birlikte büyük bir ikilem yaşayan Elliot, hacktivist grubuna katılmaya karar verir. Aynı zamanda dizide reklamlar, filmler, kitaplar, toplumsal olaylar gibi birçok farklı duruma gönderme yapılmaktadır bu da izleyicilerin beğenisini arttıran en önemli etkenlerden biridir. Üstün performans gösteren oyuncular ve kurgusuyla birçok ödül alan Mr. Robot, kısa sürede birçok kişiyi etkilemeyi başardı.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin
Tür : Suç, Gizem, Dram
(IMDb: 8,3)
Norveç TV kanalı NRK’da yayın hayatına başlayan Heimebane, bir futbol dizisidir. Dizi ile ilgili en dikkat çeken özelliklerden biri ise 2004 – 2006 yılları arasında Beşiktaş’ta oynayan John Carew’in de dizide yer almasıdır. 2018 Dünya Kupası öncesi, on beş yıllık bir aradan sonra üst lige çıkmayı başaran Varg IL kulübü futbol antrenörü Patrick Halsen, karlarla kaplı çim sahayı fark eder. Suni sahada antrenman yapılması konuşulur ancak bu sırada Halsen, karlı çim sahanın üzerine yığılır ve hastanede hayatını kaybeder. Helena Mikkelsen tarafından yönetilen futbol kulübü yarı finale çıkmasıyla büyük bir başarı kazanmıştır. Varg IL kulübü de Mikkelsen ile anlaşma yapmaya karar verir. Ancak erkek egemenliğinin sürdüğü futbolda bir kadın teknik direktörün işi her zaman daha zor olabilir. Kulüp ve futbol tarihi için ilginç bir deneyim izleyicilere yaşatılmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ane Dahl Torp, Axel Bøyum, John Carew
Tür : Dram
Marvel dünyasının en önemli ve en fazla tanınan karakterlerinden biri olan The Punisher büyük bir intikam planını uygulamaya koyulur. Geçmiş dönemlerde birçok oyuna uyarlanan çizgi roman bu kez dizi olarak izleyicilerin beğenisine sunulmuş ve büyük bir beğeni toplamıştır. Eşini ve çocuklarını kaybeden The Punisher, New York’un karanlık ve tehlikeli yeraltı dünyası ile karşı karşıya gelir. Ailesinin intikamını aldığını düşünen Frank Castle yani The Punisher, geçmişten gelen bir olay ile yüzleşmek zorunda kalır. Yüzleşme sırasında birbirinden tehlikeli ve acımasız sorunu çözmeli ve insanlık için adaleti sağlamalıdır. İntikamını aldığını düşünerek kenara çekilen The Punisher için aslında her şey yeniden ve daha tehlikeli olarak başlıyordur. İyi ve kötü kahramanların birbiriyle mücadelesini akıcı ve sürükleyici bir şekilde aktarmayı başaran dizide macera, aksiyon ve polisiye türleri etkileyici bir şekilde yansıtılmaktadır.
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Tür : Aksiyon, Suç, Gizem
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 8,1)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular :
Tür : Döküman, Gerçek Hayat
(IMDb: 8,2)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas
Tür : Dram
(IMDb: 8,2)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Kaya Scodelario, January Jones, Willow Shields
Tür : Drama, Spor
(IMDb: 7,7)
2015’te yayımlanmaya başlayan 12 Monkeys, bir zaman yolculuğunu esas alır. Tehlikeli bir virüs sonrası insanlığın neredeyse tamamı ölür. Küçük bir grup hayatta kalmayı başarır ve virüsün etkilerinden korunabilmek için yeraltında koloniler kurulmuştur. Ancak daha fazla insanı kurtarabilmek için zaman makinesi yapılır ve 2043 yılından günümüze biri gönderilir. İlk gönderim sırasında eski bir mahkum olan James Cole seçilir ancak işler tahmin edildiği gibi yürümez. James Cole, geçmişe yolculuk yaptığında bir akıl hastanesinde gözlerini açar ve tehlikeli salgına kimse inanmaz. Zamana yolculuk için çeşitli karakterler gönderilir ve her biri ayrı bir sorunu çözmek için çaba gösterir. 1995 yapımı Twelve Monkeys adlı filmin uyarlanması olarak hazırlanan 12 Monkeys dört sezon ve 47 bölümden oluşmaktadır. Aaron Stanford, Amanda Schull ve Kirk Acevedo gibi isimlerin başrolünde bulunduğu dizi Deran Sarafian tarafından yönetilmiştir.
Yapım Yılı : 2015–2018
Oyuncular : Aaron Stanford, Amanda Schull, Noah Bean
Tür : Macera, Gizem, Dram
(IMDb: 7,8)
Jay Asher'ın aynı isimli romanından uyarlanan 13 Reasons Why ‘’Ölmek İçin 13 Sebep’’ bir Netflix yapımı gençlik dizisidir. Yayınlandığı günden beri büyük bir hayran kitlesine ulaşan 13 Reasons Why birçok dalda ödül almıştır. Dizide, Hannah Baker adlı genç kızın ölümüne dair 13 gerekçeye yer verilmiştir. Birgün Clay Jensen, okuldan eve döndüğünde bir kutu dolu kasetin evin önüne bırakıldığını görür. Kasetleri dinlemeye başlayan Jensen, okul arkadaşı Hannah Baker tarafından kayda alındığını ve ölümüne sebep olan 13 olayı öğrenir. Peki, Clay Jensen’in bu ölümle bir ilgisi var mıdır? Kutuyu alan kişi, Hannah Baker tarafından belirlenen diğer kişiye kasetleri ulaştırır ve ölümünün arkasındaki sır perdesi aralanır. Kasetleri bir başka kişiye ulaştırmayı reddeden biri olduğunda ise kasetler herkes tarafından öğrenilebilecektir. Yapımcılığını ünlü isimlerden Selena Gomez’in yaptığı dizide Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro gibi genç ve yıldız oyuncular yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro
Tür : Dram, Gizem
(IMDb: 7,0)
Netflix Brezilya yapımı 3%, akıcı ve sürükleyici konusu ile ilgi çekmektedir. Ütopik bir dünyayı ele alan dizide toplumun sadece %3’ü maddi refahı yüksek ve elitlerin olduğu kesimde yaşayabilmektedir. Ayrıca %3’ün arasına girebilmek için çeşitli testlerden başarı elde edilmelidir. %3’lük kesimde bulunan kişiler sınırsız bir refah içinde yaşamlarını sürdürürken toplumun geri kalan kısmı maddi zorluk ve diğer problemlerle baş etmek zorundadır. Dünyadaki yaşamsal kaynakların tükenmek üzerinde olması ve yakın zamanda kıtlık, susuzluk gibi sorunların başlayacak olması nedeniyle toplumun sadece %3’ünün hayatına devam edebileceği bir yaşam alanı inşa edilir. 20 yaşına giren herkes bu yaşam alanına girebilmek için testlere girebilir, testler dizide ‘’süreç’’ olarak adlandırılırken yaşam alanı ‘’açıklar’’ olarak anılmaktadır. Bilim – kurgu sevenler tarafından oldukça beğenilen 3% Brezilya yapımı olsa da Portekizce ile çekilmiştir. Dizinin başrol oyuncularında João Miguel,Bianca Comparato,Michel Gomes yer almaktadır.  
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Bianca Comparato, Michele Santana, Rodolfo Valente (Rafael Moreira), Rodolfo Valente, Rafael Moreira
Tür : Drama, Gerilim, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,6)
Hepimizin yıllar içinde aşina olduğumuz bir numara var… 911. Bu numara yıllarca izlediğimiz ve halen izlemekte olduğumuz Amerikan yapımı filmlerde sık sık karşımıza çıkabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde acil servis numarası olan 911 artık başlı başına bir yapıt olarak bizlere sunuluyor. Ryan Murphy, Brad Falchuk ve Tim Minear tarafından yaratılan bu eserde 911 çalışanlarının maceraları ile desteklenen hikayelerden oluşan farklı bir senaryo üretilmiştir. Dizinin tüm bölümlerini sitemizde bulabilir üstelik dizi izleme keyfinizin tadına HD dizi izleyerek varabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Angela Bassett, Peter Krause, Oliver Stark
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
(IMDb: 7,9)
Neil Gaiman’ın aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan American Gods dizisi, mitolojik ögeleri muazzam bir şekilde uygulayan fantestik bir dizi olarak öne çıkıyor. Shadow Moon, adlı karakter üç yıllık bir hapis cezasından sonra özgürlüğüne kavuşur. Ancak eşinin trafik kazası sonucunda öldüğünü öğrenir ve cenazeye katılmak için uçağa biner. Uçakta, yanına Bay Wednesday adında bir adam oturur ve Moon hakkında çok fazla detaylı bilgiye sahiptir. Bay Wednesday, Moon’a iş teklifinde bulunur ve Moon çaresizlik içinde iş teklifini kabul eder. Bay Wednesday, kendisi hakkında detaylı bir bilgi vermez ve Moon’u koruma olarak işe alır. Kısa bir süre sonra Moon, Wednesday’in kimliğini öğrenir ve mitolojiden bildiği Kuzey Tanrıları’ndan Odin olduğunu anlar. Odin, yani Wednesday sıradan bir kimliğe bürünerek Amerika’yı dolaşırak kadim Tanrıları bir araya getirmektedir. Dizide modern tanrılar ise teknolojik ürünler olarak adlandırılır, Shadow Moon Tanrı savaşlarının ortasında kalmıştır. American God, birçok ödül alarak büyük bir başarı sağlamıştır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Ricky Whittle, Emily Browning, Crispin Glover
Tür : Drama, Fantezi, Gizem
(IMDb: 7,7)
Oliver Queen, Starling şehrinin en çapkın ve zengin playboylarından biridir. Babası, Starling şehrinin haznedarlarından biridir ve şehirde herkes tarafından bilinen bir üne sahiptir. Birgün Oliver Queen, sevgilisinin kız kardeşi ve babası Robert Queen bir gemi yolculuğu yapmaya karar verir. Eğlenceli bir gemi yolculuğu için çıkılan yolda işler planlandığı gibi gitmez ve fırtına sonucunda gemi batar. Kurtulan tek kişi Oliver Queen’dir ve beş yıl boyunca bir adada tek başına hayatta kalmayı başarır. Oliver Queen’in öldüğünü düşünen ailesi ve arkadaşları hayatlarına kaldığı yerden devam eder. Beş yıllık aradan sonra bir geminin adaya gelmesiyle Oliver Queen, Starling şehrine geri döner. Annesi ve kardeşiyle yeni bir hayata başlayan Queen, gündüz çapkın ve zengin bir iş adamıyken geceleri şehri korumaya çalışan bir kahramana dönüşür. IMDB puanı 8.0 olan Arrow’un oyuncu kadrosunda Stephen Amell, Katie Cassidy ve Caity Lotz yer alıyor.
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey
Tür : Aksiyon, Macera, Suç
(IMDb: 7,5)
Antonio Nicaso ve Peter Edwards tarafından 2015 yılında kaleme alınan Business or Blood adlı kitaptan uyarlanan dizi mafya – suç kavramlarını öne çıkarıyor. 1960’lı yıllarda Montreal, dünyanın en önemli ve en büyük ticaret şehirlerinden biridir. Ancak bu ticaret alanı esrar ve kokain başta olmak üzere uyuşturucudur. Öyle ki bu ticaret şehrini görebilmek ve alışveriş yapabilmek için turistik geziler düzenlenmeye başlar. Turistler için en kaliteli mallar ayrılır ve satılır dolayısıyla iş alanı daha fazla büyür. İş alanının büyümesiyle birlikte pay almak isteyen mafyalar da çoğalır. Mafyalar, şehrin belirli bölgelerini elinde tutar. Ancak her zaman daha fazlasını isteyen mafyalar arasında çatışmalar çıkmaya başlar. Çatışmaların bitmesini sağlayan kişi ise Vito Rizzuto’dur. Rizzuto, politik dostları sayesinde belediye meclisinde önemli bir yetkiye sahip olurken polisleri de kontrol altına alır. Ancak bu düzen kısa sürede bozulacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Kim Coates, Louis Ferreira, Sharon Taylor
Tür : Suç, Draması
(IMDb: 7,6)
Yapım Yılı : 2015-2019
Oyuncular : Dwayne Johnson, John David Washington, Omar Benson Miller
Tür : Komedi, Dram, Spor
(IMDb: 7,4)
Suç, aksiyon ve dram türlerinde başarılı bir yapıt olan Blindspot, klişe olmayan konusu ile dikkat çekiyor. Amerika’nın en kalabalık meydanı olan Times Meydanı’nda her gün olduğu gibi bir kargaşa ve kaos ortamı hakimdir. Ancak bugünü, diğer günlerden ayıran önemli bir özellik vardır. Meydanda bir çanta bulunur ve çantanın üzerinde ‘’FBI arayın!’’ notu bulunmaktadır. Çevredekiler FBI’ya ulaşır ve kısa süre içinde bomba imha ekibi gelir. Çanta, imha edilmek üzereyken hareket eder ve büyük bir şaşkınlık yaşanır. Çantanın içinden vücudunun her yeri dövmelerle kaplı olan çıplak bir kadın çıkar. Kadın, çantaya nasıl girdiğini, nereden geldiğini ve kim olduğunu hatırlayamamaktadır. Ancak kısa süre içinde dövmelerin bir suç planına işaret ettiği düşünülür. Dövmelerde yer alan sır her hafta sırasıyla çözüme kavuşturulur ve kadının kimliğine dair bilgi toplanır. Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown başrol oyuncularıdır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown
Tür : Aksiyon, Suç, Drama
(IMDb: 7,6)
Matt Damon ve Ben Affleck tarafından yapımcılığı üstlenenen City on a Hill dizisi bir suç konusunu ele alıyor. İkili 1997 yılında beraber çalışarak ‘’En iyi orijinal senaryo ödülü’’ nü almıştı. Tekrar bir araya gelen Matt Damon ve Ben Affleck yolsuzluk, yozlaşma, ırkçılık ve şiddetin sık sık yaşandığ Boston şehrini anlatıyor. Dizi, 1990’lı yıllarda geçiyor ve Boston şehri ırkçı ve yozlaşan bir polis teşkilatı tarafından ‘korunuyor.’ Bir gün Brooklyn'den gelen Bölge Savcısı Yardımcısı Decourcy Ward, saygın ve başarılı bir FBI ajanıyla işbirliği yapıyor ancak bu sırada birçok olay yaşanıyor. ‘Boston Mucizesi’ olarak adlandırılan olayın görünmeyen yüzünü anlatan City on a Hill dizisinde savcı Ward ve FBI ajanı Jackie Rohr, bu şehrin sistemine adeta bir çomak sokuyor. Dizinin ana kadrosunda Kevin Bacon, Aldis Hodge ve Jonathan Tucker yer alıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Kevin Bacon, Aldis Hodge, Jonathan Tucker
Tür : Suç, Dram, Gerilim
(IMDb: 7,4)
Dünyayı etkisi altına alan Lost dizisinin yapımcıları tarafından hazırlanan Colony, 2016 yapımı bilim kurgu ve aksiyon dizisidir. Los Angeles’ta geçen dizide, uzaylılar dünyayı işgal etmiştir. İşgalin etkilerinden kaçınmak ve şehri korumak amacıyla Geronimo adında bir ekip kurulur. Ekibin faaliyetleri sırasında birçok insan saldırılardan kurtulurken birçok insan da hayatını kaybetmiştir. Şehrin etrafı duvarlarla çevrilmiştir ve ekip tarafından belirlenen kurallara uyulması zorunludur. Eski bir FBI ajanı olan Will Bowman ve ailesi de bu şehirde yaşamını sürdürmektedir. Ancak ailenin erkek çocuğu, şehir duvarla çevrilirken bölgenin dışında kalmıştır. Will, oğlunu kurtarmak için her şeyi göze almıştır. Alan Snyder adındaki adam, Will’e bir teklif sunar. Will, direnişçilerin arasında kalmalı ve bilgi toplamalıdır. Aynı zamanda şehrin güvenliğini sağlamalıdır. Koloniler arasında bilgi toplayan Will, oğlunu kurtarmak için de farklı işbirlikleri yapmalıdır. Colony dizisinde Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson gibi ünlü isimler yer alıyor.
Yapım Yılı : 2016-2018
Oyuncular : Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson
Tür : Aksiyon, Macera, Drama
(IMDb: 7,3)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Channing Tatum, Florin Piersic Jr., Joseph Gordon-Levitt
Tür : Aksiyon, Komedi
(IMDb: 7,6)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Aras Bulut Iynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan
Tür : Aksiyon, Suç, Gerilim
(IMDb: 7,7)
2017 yapımı Damnation, eleştirmen, senarist ve şair Tony Tost tarafından kaleme alınmıştır. 1930’lu yıllarda Amerika, Seth Davenport’da geçen Damnation bir dönem ve suç dizisidir. Kasaba halkı mısır ekip satarak geçimini sağlamaktadır. Ancak bankalar ve kapitalist alıcılar mısırı düşük fiyatlardan satın almaktadır. Dizinin ana kahramanı Seth Davenport ise vaiz görünümlü bir yabancıdır ve kasaba halkını mısır fiyatlarının artışı ve diğer konularda grev yapması için teşvik eder. Rahip görünümünün arkasında aslında yabancı ve tehlikeli biri vardır. Grevden haberdar olan kasabanın fabrikatörü ise isyanı ve grevi baskılayabilmek Creeley Turner adında tehlikeli ve karanlık bir adamı tutar. Seth Davenport ve Creeley Turner, büyük bir çatışmanın içine girer. Ancak bu ikilinin geçmişi de tehlikeli ve sırlarla doludur. Suç temalı dizinin oyuncuları arasında Logan Marshall-Green, Killian Scott ve Sarah Jones yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2017-2019
Oyuncular : Logan Marshall-Green, Killian Scott, Sarah Jones
Tür : Suç, Drama, Batı
(IMDb: 7,5)
Dark Horse Comics adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Dark Matter, bir bilim kurgu dizisidir. Bir uzay gemisi uzay boşluğunda salınır ancak çalışmaz. Uzay gemisinde bulunan altı kişinin uyanmasıyla birlikte uzay gemisi çalışır ancak kişiler birbirlerinden haberdar değildir. Mürettabatta bulunan herkesin hafızası silinmiştir, kim oldukları, nereden geldikleri ve amaçlarına dair herhangi bir fikirleri yoktur. Kendilerine ve uzay gemisine dair çeşitli araştırmalar yaparlar ancak bu araştırmalar sonuçsuz kalır. Mürettabat kendine dair bilgi edinmeye çalışırken önemli bir görevi de vardır, hayatta kalmak. İsimlerini bilmeyen bu altı kişi, uyanış sırasına göre rakamlarla isim belirler. Birbirinden başka kimsesi olmayan bu kişilerin hayatta kalabilmek için birçok zorlukla mücadele etmeleri gerekmektedir. Akıcı ve sürükleyici konusu ile dikkat çeken Dark Matter dizisinde Marc Bendavid, Melissa O'Neil ve Anthony Lemke gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2015-2017
Oyuncular : Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr.
Tür : Macera, Drama, Gizem
Yapım Yılı : 2015-2017
Oyuncular : Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr.
Tür : Macera, Drama, Gizem
(IMDb: 7.0)
FOXCrime ekranlarında yayımlanan 2018 yapımı Deep State suç ve aksiyon dizisidr. Max Easton, emekli bir casustur ve işine geri dönmeyi düşünmez. Ancak bir süre sonra sevdiği birinin ölüm haberini alır ve tekrar sahalara dönmeye karar verir. Ortadoğu’da kaos ve kargaşanın hakim olduğu anda görevine geri dönen Easton unutmaya çalıştığı hayatını tekrar yaşamaya başlar. Devletlerin ve istihbarat savaşlarının yaşandığı ortamda birçok sır da gün yüzüne çıkar. Çatışmalar ve araştırmalar devam ederken istihbarat ajanı Leyla Toumi ile karşılaşır ve işbirliği yapar. İşbirliği sırasında devlet bilgilerine dair ürkütücü sırları öğrenmeye başlar. ABD, İngiltere, İran, Fransa ve Lübnan gibi farklı ülkelerde geçen dizi aynı zamanda siyasal olarak da ilgi çekmektedir. İnsan avları, devlet anlaşmaları ve rehineler gibi sayısız olay olurken ailelerin de hayatta kalma çabası anlatılmaktadır. Mark Strong, Joe Dempsie ve Karima McAdams oyuncu kadrosunda bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Joe Dempsie, Karima McAdams, Anastasia Griffith
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
(IMDb: 7,1)
Tana French tarafından kaleme alınan roman serilerinden uyarlanan Dublin Murders, psikolojik gerilim türündedir. İngiliz dedektifleri dizisinde farklı olaylar ve durumlar ele alınmaktadır. Dedektif Rob Reilly ve Dedektif Cassie Maddox Dublin civarında gerçekleşen bir cinayeti sorgulamak ve araştırmak için görevlendirilir. Görevlendirme sonrasında Cassie farklı bir cinayet olayına, Rob ise farklı bir kayıp çocuk olayına yönelir. Ancak olayın bağlantıları ikilinin yeniden görev yapmasını sağlar. Bir araya gelen ikili bir yandan olayı çözüme kavuştururken diğer yandan da geçmişlerine ait sırları da öğrenmelidir. Polisiye ve korku ögelerinin başarıyla uygulandığı dizide birbirinden ilginç ve farklı konular araştırılır ve bağlantı noktaları keşfedilir. Karanlık ve tehlikeli bir sır perdesinin aralanması için ikilinin beraber çalışması şarttır. Dublin Murders’in ana kadrosunda Sarah Greene, Killian Scott, Michael D'Arcy yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Sarah Greene, Killian Scott, Michael D'Arcy
Tür : Suç, Dram, Gerilim
(IMDb: 7,9)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Marco de la O, Humberto Busto, Diego Vásquez
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 7,1)
Netflix İspanya yapımı El Recluso suç, şiddet, hapishane ve gerilim türünde dizi sevenlerden tam puan alıyor. Dizide ABD’de görev yapan eski bir deniz piyadesi görevlendirilir ve bir hapishanede mahkum gibi davranılması istenir. Üst düzey bir hukuk görevlisinin kızı kaçırılmıştır ve görevlendirilen kişi çetenin içine sızarak kızın yerini öğrenmelidir. Ancak hapishane ortamı, dışardan göründüğü gibi değildir ve birçok konu ile mücade edilmelidir. Uyuşturucu çeteleri, hırsızlar ve katiller yeni kişiyi pek sevmez ve farklı zorluklar yaşanır. El Marginal isimli Arjantin yapımı bir diziden uyarlanan El Recluso, Meksika’nın en tehlikeli hapishanesinde geçmektedir. El Recluso dizisinde Ignacio Serricchio, Ana Claudia Talancón, Flavio Medina gibi isimler rol almaktadır. Gerilimin yüksek olduğu dizide +18 sahneler de bulunmaktadır aynı zamanda yan karakter seçimleri ve konusu ile de dikkat çekmektedir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ignacio Serricchio, Ana Claudia Talancón, Flavio Medina
Tür : Dram, Gerilim
(IMDb: 7,3)
ABC çatısı altında yayınlanan Emergence dizisi, gizem ve gerilimin yüksek olduğu karakter odaklı bir dizidir. New York, Long Island’da görevli olan polis şefi Jo Evans kocasından yeni boşanmıştır, Mia adında genç bir kızı vardır ve aynı zamanda bakmakla yükümlü olduğu hasta bir babası vardır. Jo Evans’ın yaşadığı yerde birgün büyük bir uçak kazası meydana gelir. Polis şefi Long Island kıyısındaki kaza yerine çağırılır ve Piper adında küçük bir kız çocuğu bulunur. Piper, nereden geldiğini ve kim olduğunu hatırlamaz ayrıca uçak kazasına rağmen vücudunda herhangi bir yara izi yoktur. Polis şefi Jo Evans küçük kıza bir süre bakmaya karar verir. Bu sırada Piper’in kimliğine dair soruşturma devam eder ancak işler göründüğü gibi değildir. Jo Evans, büyük bir komplonun içine dahil olmak üzeredir. Komplonun odak noktasında ise Piper vardır. Allison Tolman, Jo Evans rolünde, Alexa Swinton Piper rolünde, Ashley Aufderheide ise Mia rolünde oynamaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Allison Tolman, Alexa Swinton, Owain Yeoman
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,4)
Müzikal – drama dizisi olan Empire, siyahi bir ailenin ilişkilerini konu almaktadır. Lucious Lyon, yoksulluk içinde bir çocukluk geçirmiştir ayrıca uyuşturucu satarak geçimini sürdürmektedir. Lyon’un tek tutkusu ise müziktir. Genç yaşından itibaren uğraştığı hip – hop ile birlikte büyük bir müzik şirketi kurucusu olmayı başarmıştır ve bu şirket ABD’nin en önemlileri arasında yer almaktadır. Lyon, şirketini daha fazla büyütmek isterken ALS hastalığına sahip olduğunu öğrenir ancak bunu kimseye söylemez. Lyon’un üç oğlu vardır ve ölümünden sonra yerine geçecek oğullarını yetiştirmeye başlar. Şirketin başına geçecek oğlunu öğrenebilmek için de ilginç bir yola başvurur. Ancak bu sırada on yedi yıldır hapiste olan eski karısı da tahliye olur ve işler sarpa sarar. Müzikleri ve konusu ile dikkat çeken Empire dizisinde Jussie Smollett, Terrence Howard ve Bryshere Y. Gray rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Terrence Howard, Taraji P. Henson, Jussie Smollett
Tür : Dram, Müzik
(IMDb: 7,2)
Yapım Yılı : 2016 - 2018
Oyuncular : Jason Momoa, Landon Liboiron, Zoe Boyle
Tür : Mecara, Dram, Hikaye
(IMDb: 7,8)
Komedi ve bilim kurgu türlerini başarıyla uyarlayan Future Man dizisi 2017 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Asosyal ve sessiz olmasıyla bilinen iyi kalpli Josh Futturman, Los Angeles’ta ailesiyle yaşamakta ve bir kimya laboratuvarında hademelik yapmaktadır. Josh Futturman’ın tek eğlencesi ise bilgisayar oyunlarıdır ve oyunlarda Future Man takma adını kullanmaktadır. Oyun oynamayı çok seven ve her gün oyun oynayan Future Man, bir gün bir bilgisayar oyununu bitirir. Bölümlerin bitmesinin ardından 2162 yılından geldiğini söyleyen iki kişi aniden Future Man’ın yanında belirir. Gelen kişiler oyunda gördüğü karakterlerin aynısıdır ve dünyanın istilaya uğrayacağını söyler. Gelecekten gelenler Future Man’ı gördüğüne pek sevinmez aynı zamanda Future Man’da büyük bir şaşkınlık içindedir. Ancak bu üçlünün beraber çalışması ve işbirliği içinde dünyayı kurtarması gerekmektedir. Macera dolu komedi – bilim kurgu dizisinde Josh Hutcherson, Derek Wilson ve Eliza Coupe rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Josh Hutcherson, Eliza Coupe, Derek Wilson
Tür : Aksiyon, Macera, Komedi
(IMDb: 7,4)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Zuri Adele
Tür : Komedi, Dram, Romatik
(IMDb: 7,6)
Yapım Yılı : 2005
Oyuncular : Ellen Pompeo, Justin Chambers, Chandra Wilson
Tür : Dram, Romantik
(IMDb: 7,5)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman
Tür : Aksiyon, Dram
(IMDb: 7,0)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Chris Pine, India Eisley, Jefferson Mays
Tür : Suç, Gizem, Dram
(IMDb: 7,8)
2017 yılında Bravo tarafından yayınlanan Imposters bir kara komedi dizisidir. Maddie, çok güzel ve çok çekici bir kadındır ayrıca güzelliği en tehlikeli silahıdır. Sürekli kimlik değiştiren Maddie farklı isimler kullanan bir sahtekardır ve insanları kandırma konusunda bir ustadır. Hedef belirlediği erkek ya da kadınları kısa sürede kendine çeken Maddie, tüm mal varlıklarını hatta kalplerini çalar ve ortadan kaybolur. Maddie, kurbanları için çeşitli kozları da biriktirir amacı ise yakalandığında herhangi bir ceza almamasıdır. Bu sayede birçok kişiyi dolandıran Maddie, bir araya gelen üç kurbanının radarına takılır. Üç erkek Maddie’yi bulmak için yoğun bir çaba gösterir, üçü de Maddie’ye büyük bir aşk duyar ancak yakalamak için işbirliği yapar. Bu sırada Maddie yeni kurbanlarının peşindedir ve işler kısa sürede karmaşık bir hale gelir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Inbar Lavi, Rob Heaps, Parker Young
Tür : Komedi, Suç, Dram
(IMDb: 7,3)
Murphy adındaki genç kadın görme engelli, sivri dilli, memnuniyetsiz; alkol, sigara, uyuşturucu ve seks bağımlısıdır. Murphy, 14 yaşında geçirdiği bir hastalık sonrasında görme yetisini kaybetmiştir ve anne babası rehber köpek okulu açarak Murphy’e yardımcı olmak ister. Ancak Murphy bu durumdan hoşnut değildir yine de kendisine yardımcı olan bir köpeği vardır ve her zaman beraberdirler. Murphy’nin sıklıkla alışveriş yaptığı ve en sevdiği insanlardan biri olan Tyson, bir uyuşturucu satıcısıdır. Murhpy, bir yürüyüş sonrası Tyson’ın ölümüne şahit olduğunu ve cesedini bulduğunu düşünerek polise haber verir. Ancak polisler geldiğinde cesedi bulamazlar ve Murphy söyledikleriyle polisi ikna etmeyi başaramaz. Dolayısıyla Tyson’ın cesedini ve katilini köpeğiyle birlikte aramaya karar verir ve bu sırada başına birçok olay gelir. Aynı zamanda Tyson hakkında hiç bilmediği sırları öğrenmeye başlar.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Rich Sommer, Kathleen York, Keston John
Tür : Komedi, Dram
Michael Allred’in ve Chris Roberson tarafından beraber kaleme alınan çizgi roman uyarlamasıdır. Dizi komedi, korku ve suç ağırlıklı olmasının yanı sıra işleniş tarzı ile de beğeni toplamaktadır. Olivia Moore ismindeki genç asistan doktor, bir partiye katılır. Partiye zombiler saldırır ve ortalık savaş alanına döner, partiden kaçmaya çalışan Moore uzaklaşmaya başladığında bir zombi kolunu çizer. Sabah, Moore ceset torbasına konulduğunda aniden uyanır ve torbayı yırtarak dışarı çıkar ancak zombiye dönüşmüştür. Moore, insanlığı koruyabilmek ve zombiliğini besleyebilmek için adli tıp kurumunda çalışmaya başlar. Burada, ölen insanların beyinlerini yiyerek beslenir. Ancak garip bir durum vardır, Moore yediği insan beyinlerinin düşüncesini algılamaya başlar. Bu sayede çözülemeyen cinayet vakalarını dedektif ve patronu yardımı ile açığa kavuşturur. Moore’un zombi olduğunu bilen sadece bir kişi vardır ayrıca Moore yediği insan beyinlerinin özelliklerini de almaya başlar.
Yapım Yılı : 2015 - 2019
Oyuncular : Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli
Tür : Komedi, Gizem, Dram
(IMDb: 7,0)
Superman efsanesine dair bilinmeyenleri ele alan dizide, kahramanın öncesi ve geçmişi işleniyor. Kal – El’in dünyaya gönderilmesi ve Krypton gezegeninin yok oluşunu anlatan dizide ana kahraman ise Superman’in dedesi Seyg – El olarak öne çıkıyor. Seyg – El genç yaşta işlediği bir suç yüzünden El Hanedanı’ndan dışlanır ve kovulur. Antikahraman olarak hayatına devam eden Seyg – El zamanla bir kahramana dönüşür ve dönüşüm sürecinde birbirinden farklı olaylar aktarılmaktadır. Krypton gezegeninde acımasız bir sınıf sistemi vardır. Seyg – El üst sınıflarda yer alırken bir anda gezegenin en alt sınıflarında yaşam mücadelesi vermeye çalışır. Aynı zamanda Seyg – El ve Superman ilişkisi de dede – torun bağlantıları ile izleyicilere aktarılmaktadır. Şehrin isyancı halkı, El – Zod hanedanlarının çatışması ve aile kavramını ele alan dizi iki yüz yıl öncesini anlatmaktadır. Superman’i öldürmek hatta doğumunu engellemek için çalışan kötü güçler ve iyilerin savaşı kısa sürede geniş bir izleyici kitlesi edindi.
Yapım Yılı : 2018 - 2019
Oyuncular : Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Shaun Sipos
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 7,5)
The Vampire Diaries ve The Originals dizilerinin spin-off’u olarak çekilen Legacies, vampir, cadı, kurt adam gibi doğa üstü varlıkları içeriyor. Mystic Falls kasabasında doğaüstü güçlere sahip olan gençlere yardımcı olmak ve güçlerini iyilik için kullanmalarını sağlayabilmek amacıyla bir okul kurulur. Caroline Forbes ve Alaric Saltzman tarafından kurulan okul aynı zamanda yetenekli ve özel güçleri olan öğrencileri aramaktadır. Cadı, vampir ve kurt adam özelliklerine sahip olan öğrencilerden bazıları melezdir. Melez olanlar tüm doğa üstü güçlere sahiptir ve daha tehlikelidir. Aynı zamanda doğa üstü özelliklere sahip olsalar da hepsi gençtir ve gençliğin getirdiği birçok karmaşa da vardır. Doğuştan gelen iç güdülerini bastırmakta zorlanan kahramanlar birçok problemle karşılaşır ancak en büyük engel kendileridir. İyilik yapan ve hayalini kurdukları gibi bir kahramana mı dönüşecekler yoksa iç güdülerine yenilip kötülüğün peşinden mi gidecekler?
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi, Kaylee Bryant
Tür : Macera, Dram, Fantezi
(IMDb: 7,9)
Yapım Yılı : 2016 - 2019
Oyuncular : Damon Wayans, Keesha Sharp, Kevin Rahm
Tür : Aksiyon, Komedi, Suç
(IMDb: 7,0)
Yapım Yılı : 2017 - 2018
Oyuncular : Aaron Mahnke, Steven Berkoff, Josh Bowman
Tür : Belgesel, Korku
(IMDb: 7,2)
1960’lı yıllarda yayınlanan ve aynı adı taşıyan Lost in Space, yayınlandığı dönemde büyük beğeni toplamıştır. Dizi 2018 yılında günümüz teknolojilerini de kullanılarak uyarlanmıştır ve otuz yıl sonrasını anlatmaktadır. Fantastik bir bilim kurgu dizisi olan Lost in Space’de ABD, farklı gezegenlerde koloniler kurmaya başlamıştır. Dünyadan birçok kişi farklı gezegende yaşamak için başvuru yapmaktadır bunlardan biri de Robinson Ailesidir. Robinson ailesinin ve diğer kolonistlerin yolculuğu sırasında hiç beklenmeyen bir olay yaşanır ve koloni gezegenine iniş yapılmaz. Bilmedikleri bir gezegende hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da kurtuluş yolu aramaktadırlar. Ancak gezegen birbirinden ölümcül tehlikelerle doludur. Will Robinson adındaki küçük çocuk gezegende bir enkaz bulur ve merak eder. Enkazda parçalanan bir robot bulur ve bütün cesaretini toplayarak robota yardım eder. Robinson Ailesi ve diğer kolonistlerin robotun varlığından memnun olmaz ancak öncelikleri bir çıkış yolu bulmaktır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins
Tür : Macera, Dram, Aile
(IMDb: 7,2)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Melissa Roxburgh, Josh Dallas, Luna Blaise
Tür : Dram, Gizem
1900’lü yıllardan itibaren çizgi romanları ile beğeni toplayan Marvel, Agents of S.H.I.E.L.D (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division) ile dizi dünyasına ilk adımını atıyor. 2013 yılında yayın hayatına başlayan dizide, diğer Marvel yapımlarında olduğu gibi kahramanların özel güçleri yok ancak doğa üstü olaylarla baş edebilmek en büyük yetenekleri. Marvel filmlerinden tanınan Ajan Coulson, doğa üstü, tehlikeli ve riskli olayları engelleyebilmek için özel bir ekip kurmaya karar verir. Müdür Nick Fury ise ekibin kullanabilmesi için S.H.I.E.L.D adında bir uçak verir. Ajan Coulson haricinde beş kişiden oluşan ekip birbirinden farklı ve zor olayla baş etmek zorundadır. Başarılı ve iyi bir ekip olabilmek için özel güç ve yeteneğe ihtiyaç duyulmadığını anlatan dizide fantastik ögeler de uyumlu bir şekilde kullanılıyor. Aşk, suç, dostluk, mücadele gibi birbirinden farklı konuları aktarıyor.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Ralph Lammie Jr., Noelle Ann Mabry
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,4)
Yapım Yılı : 2016 - 2018
Oyuncular : Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi
Tür : Aksiyon, Gizem, Macera
(IMDb: 7,6)
Berkun Oya tarafından yazılan Bayrak adlı oyundan uyarlanan Masum dizisinin senaristliğini de aynı kişi üstleniyor. Yayınlandığı dönemden itibaren klasik Türk dizisi kavramından uzak olan Masum, kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. İlk internet dizisi olan Masum’da polis olarak görev yapan Yusuf’a bir cinayet dosyası verilir. Dosya, Yusuf için şaşırtıcı bir yolculuğun başlangıcı olur. Akıl hocası, çok sevdiği ve eski amiri olan Cevdet’in ailesinin birkaç üyesi dosyada zanlı olarak belirtilir. Yusuf, olayı soruşturmak için doğup büyüdüğü küçük kasabaya geri döner. Drama, gizem ve suç temalı dizide bir aile dramı işleniyor. Yusuf ve Cevdet bir araya gelmekten hoşlanmazlar ve bir araya gelmeleri birbirinden farklı süprizlere yol açar. Yusuf, cinayet soruşturmasına devam ederken Cevdet ve ailesi de sıradışı olaylarla karşılaşmaktadır. Dizide yer alan tüm karakterlerin kendilerine has ve özel bir hikayesi vardır bu durum düğümün çözülmesini zorlaştırmaktadır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 7,4)
AMC ve BBC One tarafından hazırlanan McMafia, Misha Glenny’in aynı ismi taşıyan romanından uyarlanmıştır. Mafyayla bağlantılı ilişkileri nedeniyle Godman ailesi Rusya’dan sürgün edilir ve aile İngiltere’ye yerleşir. Aile’nin küçük oğlu Alex, bir İngiliz gibi büyütülür, bankacı olur ve yasadışı işlerden uzak tutulur. Godman ailesi ve Alex’in sakin ve huzurlu hayatı bir cinayetle alt üst olur. Alex, sıradan ve huzurlu hayatını bir kenara bırakarak mafya olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlar. Rus mafyasının güçlü isimlerinden biri ve Alex’in karşılaşması ile birlikte işler çığrından çıkar. Dokuz ülkede çekilen McMafia, Pakistanlı uyuşturucu tacirlerini, Balkan kökenli kaçakçıları ve Meksika kartelleri gibi birçok konuyu ele alıyor. Alex, ailesini ve sevdiklerini tüm olayların dışında tutmaya çalışırken gün geçtikçe suç dünyasında daha fazla büyümeye devam ediyor. Suç, dram ve aksiyon temalı dizi çok uluslu bir drama dizisi olarak kabul ediliyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : James Norton, Merab Ninidze, Kirill Pirogov
Tür : Suç, Aksiyon, Dram
(IMDb: 7,4)
Başarılı ve ödüllü oyuncu Ruth Wilson’ın kendi babaannesinin günlüklerini okumasıyla gün yüzüne çıkan gerçeklerin uyarlandığı dizide, Ruth Wilson hem yapımcı hem de başrol oyuncusu olarak öne çıkıyor. BBC One tarafından yayınlanan dizi toplamda üç bölümden oluşuyor ve gerçek bir hikayeden uyarlanmış olmasıyla dikkat çekiyor. Alison Wilson adındaki kadın yirmi yıldır birlikte olduğu kocasını kaybeder. Kocasının ölümüyle birlikte daha önce bilmediği gerçekleri öğrenmeye başlar. Kocasını asker ve yazar olarak bilen Wilson, daha yas sürecindeyken hayatı tamamen değişir. Kocasının bambaşka bir hayatının olduğunu öğrenen Wilson büyük bir yıkım içindedir. Kocası, aslında bir başkasıyla evlidir, çocukları vardır ve ailesiyle bağını hiçbir zaman koparmamıştır. Yasal olmayan bir evlilikle hayatını sürdüren Wilson, diğer ailenin de bu durumu bilmediğini öğrenir. Alison, kocası hakkında daha fazla araştırma yapmaya karar verir ve kocasını gerçekte hiç tanımadığını acı bir şekilde anlayacaktır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Ruth Wilson, Iain Glen, Calam Lynch
Tür : Biyografi, Dram, Gizem
(IMDb: 7,7)
ABD’nin en çok izlenen yapımlarından biri olan The Good Doctor’ın uyarlaması olan Mucize Doktor, yayın hayatına başladığı günden beri büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Yayınlanan her bölüm reyting rekorları kırarken sosyal medyada da büyük bir ses getirmiştir. Dağlık bir taşra şehrinde dünyaya gelen Ali, savant sendromlu ve Otizmli’dir. Çocukluğundan beri arkadaşları tarafından dışlanan Ali birçok problemle karşılaşmakta ve insanlar tarafından yargılanmaktadır. Ali’nin en büyük hayali doktor olmaktır ve bu konuda onu en fazla destekleyenlerden biri Adil Hoca’dır. Ali, tıp fakültesini birincilikle bitirir ve asistan olmak için yaptığı teklifler reddedilir. Adil Hoca’nın çalıştığı hastanede asistanlık görüşmesi için yola çıkan Ali, en büyük hayalini gerçekleştirebilmek için daha zor bir mücadeleye girmelidir. Doktorluğunu kanıtlamak zorunda olan Ali, insanların olumsuz ve yargılayıcı bakışları altında en sevdiği işini yapmalı ve yeteneklerini ispat etmelidir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal
Tür : Dram
(IMDb: 7,8)
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla
Tür : Macera, Fantezi, Romantik
(IMDb: 7,1)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Natalia Tena, Tom Felton, Sen Mitsuji
Tür : Korku
(IMDb: 7,3)
Patrick Suskind’in Koku adlı kitabından uyarlanan dizi, Netflix Almanya yapımı olsa da dizi, kitaptan bağımsız bir şekilde işleniyor. Aynı zamanda Patrick Suskind, senaryo ekibinde yer alıyor. Esrarengiz bir cinayeti konu alan dizi sürükleyiciliği ile izleyicilerden yüksek puan alıyor. Katharina isimli genç ve güzel kadın evinde ölü olarak bulunur. İlginç olan nokta ise koltuk altı ve genital bölge derilerinin yani ter bezlerinin alınmış olması ve saçlarının kazınmış olmasıdır. Dedektif ve polisler soruşturmayı sürdürürken Katharina’nın en son görüştüğü beş arkadaşı araştırmaya başlar. Beş arkadaşın birbirinden farklı özellikleri ve karakterleri vardır. Ancak içlerinden birisinin koku duyusunun fazla olması dikkat çekicidir. Beş arkadaşın sorgulanma süreci başladığında ilginç detaylar da ortaya çıkmaya başlar. Peki bu cinayeti beş arkadaştan biri mi işlemiştir yoksa cinayetin arkasında başka birisi mi vardır?
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Friederike Becht, Natalia Belitski, Oskar Belton
Tür : Drama, Gizem
(IMDb: 7,2)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Parker Sawyers, Jacqueline McKenzie, Steve Toussaint
Tür : Dram, Gizem, Suç
Yapım Yılı : 2010 - 2017
Oyuncular : Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale
Tür : Dram, Suç, Gizem
(IMDb: 7,6)
Prodigal Son dizisi suç draması ve polisiye temalarını bir arada işliyor. Malcolm Bright, katillerin düşünce tarzlarını ve kafalarının nasıl çalıştığını iyi bilen bir FBI çalışanıdır. Malcolm Bright’ın bu sıradışı özelliği babasından gelmektedir. Babası Dr. Martin Whitly, 1990’lı yıllarda 23 kişiyi öldüren zengin, karizmatik bir sosyopattır ve kod adı Cerrah’tır. Bright, işini tutkuyla yapmaktadır ancak ani çıkışları ve fevri davranışları nedeniyle FBI’dan kovulur. Doğup büyüdüğü yere geri dönen Bright, New York Polis Departmanı Cinayet Masası’nda profil uzmanı olarak işe başlar. İlk işi ise, Cerrah’ı taklit eden kopyacı bir katili bulmaktır. Bright, doğru bilgileri alabilmek için on yıldır görüşmediği ve yirmi yıldan fazla hapiste olan babasının yanına gider. Babası, oğluna yardım etmeyi kabul eder ve işbirliği yaparlar. Bright, sürekli iletişime geçmeye çalışan babasıyla işbirliği yapma konusunda endişelidir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Tom Payne, Lou Diamond Phillips, Halston Sage
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 7,9)
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Alice Braga, Hemky Madera, Peter Gadiot
Tür : Aksiyon, Suç, Dram
(IMDb: 7,6)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Hanna Ardéhn, Felix Sandman, David Dencik
Tür : Dram
(IMDb: 7,3)
Bu dizinin Netflix arşivinde toplam dört sezonu bulunmaktadır. Tarihi öğelerin drama türünde işlendiği bu dizinin oldukça başarılı bir yapım olduğunu dile getirmek gerekir. İskoçya Kraliçesi I.Mary'nin tahta yükselme sürecinde yaşamış olduğu taht kavgaları ve entrikalar bulunmaktadır. Akıcı bir hikayesi bulunan dizide Mary'nin cinsel ve siyasi sırlarını kullanarak saraydaki iktidarı eline alma mücadelesi anlatılmaktadır. Reign dizisinin ana karakteri; Kraliçe Mary'dir. Mary'nin bir kadının gücü nasıl elinde tutabileceğini ve aşk hayatındaki kararların hayatına nasıl yön verebileceğini çok iyi gösterdiğini ifade etmek gerekir. Mary Stuart; sadece altı günlük bir bebekken babasının ölümünden dolayı İskoçya kraliçesi olma şansına erişmiştir. Ancak, suikast riskinden dolayı Fransa'ya gönderilmiş ve tüm çocukluğunu burada geçirmek zorunda kalmıştır. Mary; İskoçya'nın stratejik aile birliğinin kurulması için Fransa kralının oğlu ile nişanlandırılmaktadır.
Yapım Yılı : 2013 - 2017
Oyuncular : Adelaide Kane, Megan Follows, Celina Sinden
Tür : Dram, Fantastik
(IMDb: 7,1)
2017 yılının ses getiren yapımları arasında bulunmaktadır. İlgi çekici bir konusu olan bu dizinin hatrı sayılır bir fan kitlesi vardır. Riverdale; geçmişte çizgi roman olarak yayınlanmıştır. The CW sayesinde televizyona uyarlanmıştır. Dizinin adını aldığı Riverdale kasabasının dışarıdan bakıldığında oldukça sessiz ve sakin olduğunu belirtmek gerekir. Bu kasabayı ziyarete gelen insanlar, hoş izlenimlerle buradan ayrılmaktadırlar. Fakat, kasabanın içerisinde gizemli olaylar meydana gelmektedir. Jason Blossom isimli lise öğrencisi; kasabadaki nehirde boğulmasına rağmen cesedine hiçbir şekilde ulaşılamamıştır. Kasabada yaşanan bu olay; kasaba sakinlerini üzse de kimse olayın üzerine gitmemiştir. Ancak, bir süre sonra kasabaya Veronica Lodge isimli bir kız öğrenci gelecektir. Psikolojisi kötü durumda olan bu genç kız; burada bir arkadaş grubuna katılacaktır. Bu arkadaş grubu; bir süre sonra kaybolan Jason Blossom'u aramaya başlarken kendilerini esrarengiz olayların içerisinde bulacaklardır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 7,3)
Safe Dram ve gerilim türünde yayınlanan bu dizi; piyasaya çıktığı ilk günden bu yana oldukça beğeni toplamaktadır. Her bir bölümü ortalama 45 dakika olan bu dizinin yönetmenleri; Harlan Coben ve Danny Brocklehurst olarak bilinmektedir. Oyuncu kadrosu içerisinde Marc Warren, Amanda Abbington ve Michael C.Hall yer almaktadır. Safe Tom; eşinin ölümünün ardından kızları Carrie ve Jenny'e bakmaktadır. Tek amacı yeniden bir aile olabilmek olan Tom; çok fedakar bir babadır. Karısının ölümünden sonra hayatlarını tekrar düzene sokmak isteyen bu aileyi kötü bir sürpriz beklemektedir. Jenny'nin günün birinde partiye gitmesinin ardından ailenin yaşantısı tekrar değişecektir. Zengin bir semtte eşini kaybetmiş bir cerrah olarak yaşayan Tom; kızının kaybolmasının ardından çevresindeki insanların sırlarını açığa çıkarmak için harekete geçecektir. Kızın erkek arkadaşının da kaybolması; olayların yönünü değiştiren bir gelişme olacaktır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Michael C. Hall, Amy James-Kelly, Amanda Abbington
Tür : Dram, Gizem
(IMDb: 7,4)
2017 yılında hayatımıza giren Seal Team dizisi; konusu bakımından askeri bir drama olmasıyla beğeni toplamaktadır. Benjamin Cavell tarafından yaratılan bu hikaye; büyük ilgi gördüğü için kısa zamanda bölüm sayısı arttırılmıştır. David Boreanaz, Max Thieriot, A.J Buckley ve Jessica Pare gibi isimlerin başrolünde olduğu dizinin kaliteli kurgusu beğeni toplamaktadır. Navy Seal; dünya üzerindeki en elit askeri ekipler arasında yer almaktadır. Bu ekip; ABD'nin çıkarları için olumlu bitmesi imkansız gözüken gizli operasyonlara katılmaktadır. Ekibin bir sonraki hedefi Liberya olacaktır. IŞİD ve Boko Haram gibi örgütlerin işbirliği içerisinde hareket ettiğini öğrenen ABD istihbaratı; buna ek olarak yeni bir bilgi daha almaktadır. Bu iki terör örgütünün elinde Stacey Marshall isimli bir doktor bulunmaktadır. Doktor Marshall'ı kurtarma operasyonundan Navy Seal ekibi sorumlu olacaktır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : David Boreanaz, A.J. Buckley, Tyler Grey
Tür : Aksiyon, Dram, Savaş
(IMDb: 7,1)
SEE 2019 yılının popüler dizileri arasında yer almaktadır. Bu dizinin günümüzden uzak bir gelecekte geçtiğini ifade etmeliyiz. Dizide görme yetisini kaybeden insanlığın hikayesi anlatılmaktadır. Bu topluluk; hayatta kalmak adına farklı yollar aramaktadır. Ancak, toplulukta dünyaya gelen yeni ikiz bebeklerin görme yetisinin olmasının topluluk adına işleri değiştirdiğini söylemek gerekir. Jason Momoa'nın başrolünde olduğu dizide Alfre Woodard, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar gibi isimler de rol almaktadır. SEE Görme duyusunun kaybolduğu bu hikayedeki insanların diğer duyularının geliştiğini ifade etmek gerekir. Ayrıca, insanlar, mistik güçlere ve aptal alametlere inanmaya başlamıştır. Hatta, görmenin cadı alameti sayıldığını belirtmeliyiz. Bu dönemdeki insanlar avcılıkla hayatını sürdürmektedir. Dizide bilhassa dövüş sahnelerine çok önem verildiğini söylemek gerekir. Körlüğün yansıtılması bakımından başarılı bir dizi olduğunu ifade etmeliyiz. Dizinin sonraki sezon onayı alması beklenmektedir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Alfre Woodard, Jason Momoa, Sylvia Hoeks
Tür : Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,0)
Siren 2018 yılının en çok konuşulan dizilerinden birisidir. Fantastik drama kategorisinde yer almaktadır. 10 bölümlük ilk sezonunun ardından 16 bölümlük ikinci sezon onayını alan dizinin her bir bölümü; seyirciyi sıkmayacak şekilde 40-44 dakika arasında sürmektedir. Siren Deniz kızı hikayelerini sevenler için ideal bir dizidir. Ancak, bu dizideki deniz kızı tanımının biraz farklı olduğunu söylemek gerekir. Klasik güzel ve iyi kalpli deniz kızının aksine saldırgan ve ölümcül yırtıcı hayvan özelliklerine sahip olan deniz kızları tasvir edilmektedir. Dizi; Bristol Cove isimli bir kasabada geçmektedir. Gizemli deniz kızı Ryn'nin karaya çıkmasının ardından kasabadaki işler tahmin edilmeyecek şekilde değişmektedir. Bu dizideki deniz kızlarının yalnızca şarkı söylemek veya mırıldanmakla dahi insanlar üzerinde kalıcı etkiler bırakması söz konusu olmaktadır. Sonuç olarak, karanlık sırlar taşıyan Ryn'nin hayat hikayesini öğrenmek isteyenler için güzel bir dizidir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Alex Roe, Eline Powell, Fola Evans-Akingbola
Tür : Dram, Fantastik
Fantastik dizi kategorisinde yer alan Siren; klasik deniz kızı hikayelerinden çok farklı olmasıyla merak uyandırmaktadır. Eric Wald ve Dean White tarafından yaratılan bir seridir. Dizinin konusundan bahsetmek gerekirse; Bristol Cove kasabasından yaşayanlar mitlerden beslenmektedir. Geçmişte, bu bölgede deniz kızlarının olduğuna inanılmaktadır. Gizemli bir kızın karaya çıkması ve tuhaf davranışlar sergilemesinin ardından bu inancın doğru olduğu ortaya çıkmaktadır. Bristol Cove kasabasındaki efsaneye göre geçmişte deniz kızları ve insanlar arasında savaş yaşanmıştır. Gizemli kız Ryn'nin karaya çıkmasının ardından bu savaşın tekrarlanması söz konusu olacaktır. Geçmişteki savaş tekrardan alevlenir. Deniz kızları ve insanlar arasında okyanusların hakimiyetini kazanmak adına kıyasıya bir savaş yaşanacaktır. Eline Powell, Alex Roe, Fola Evans Akingbola, Ian Verdun gibi isimler; dizinin başrolünde yer almaktadır. Dizinin yüksek IMDB puanıyla dikkat çektiğini söyleyebiliriz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Alex Roe, Eline Powell, Fola Evans-Akingbola
Tür : Dram, Fantastik
(IMDb: 7,6)
2019 yılında piyasaya sürülen Special dizisi; sekiz bölümlük ilk sezonuyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Farklı konusuyla birçok kişinin ilgisini çeken bir dizidir. Dizide, serebral palsi hastası olan bir gencin hayat hikayesi anlatılmaktadır. Hem dramatik komedi hem de biyografik özellikler taşıyan bu diziyi severek izleyeceksiniz! Hastalığından dolayı istediği hayatı yaşayamadığını düşünen genç adam; hayallerini gerçekleştirmek adına çaba göstermektedir. Ryan isimli genç; bu hayattan kurtulmak adına ilk olarak annesiyle beraber yaşadığı evini terk eder. Toplum baskısından korktuğu için yıllar boyunca eşcinsel olduğunu ve hastalığını gizlemek zorunda kalan Ryan; kabuğunu kırarak daha özgür bir yaşam uğruna adımlar atmaya başlar. Dizinin başrollerinde Ryan O'Connell, Jessica Hect, Punam Patel, Marla Mindelle gibi isimler yer almaktadır. Dizinin ilk sekiz bölümünün ardından ikinci sezon onayı aldığını ifade edebiliriz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ryan O'Connell, Jessica Hecht, Punam Patel
Tür : Komedi
(IMDb: 7,8)
Konusuyla 2019'un ilgi çekici dizilerinden birisi olan Swamp Thing; Louisiana'da ortaya çıkan ölümcül bir bataklık virüsünü konu edinmektedir. Bu virüsü araştırmak isteyen Abby Arcane'nin yaşadıklarının anlatıldığı dizi; görsel efektleriyle göz doldurmaktadır. Abby; doğduğu günden bu yana yaşadığı şehri etkisi altına alan bu virüsü araştırmak adına birtakım faaliyetlerde bulunmaktadır. Araştırmalarında ilerleyen genç kadın; bir süre sonra bataklığın kimsenin farkında olmadığı gizemli ve korkunç bir sır taşıdığını görür. Bu sırrın ortaya çıkmasının ardından şehir sakinlerinin hayatı güvende olmayacaktır. Derek Mears, Crystal Reed, Andy Bean, Virginia Madsen gibi ünlü oyuncuların başrolünde olduğu dizi; herkesin tahmin edebileceği gibi bir çizgi roman uyarlamasıdır. Ancak, dizinin bütçe sıkıntısından dolayı sorunlar yaşadığını söylemeliyiz. İlk bölümünün ardından iptal edildiği söylenen dizinin son olarak ilk sezon bölüm sayısı; 13'ten 10'a düşürülmüştür.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Crystal Reed, Virginia Madsen, Andy Bean
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 7,2)
Bir polisiye dizisi olan Take Two, gizem ve komediyi de içinde bulunduruyor. Elle isimli genç ve güzel kadın bir polisiye dizisinin eski yıldızıdır. Ancak bazı sebeplerden dolayı rehabilitasyon merkezinde kalması gerekir ve çıktığında yeni bir başlangıç yapmak ister. Tekrar bir polisiye dizisi için teklif alan Elle, bir süreliğine gerçek bir dedektifin yanında çalışmak ve işin inceliklerini öğrenmek zorundadır. Elle, avukatı aracılığıyla Eddie isimli bir dedektifin yanında çalışmaya başlar. Eddie, Elle ile çalışma konusunda istekli değildir ve nasıl çalışacaklarına dair hiçbir fikri yoktur. Zaman içinde iyi anlaşmaya başlayan ikiliye özel iş teklifleri de gelmeye başlar. Eddie, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda Elle ile sürekli çalışmak ister ayrıca Elle, başarısını birçok davayı çözerek kanıtlamıştır. Elle, gerçek bir dedektif olarak çalışmaya başlar ve bu sürede birbirinden ikili birbirinden ilginç vakaları çözecektir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Rachel Bilson, Eddie Cibrian, Xavier de Guzman
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 7,6)
1985 yılında aynı ismi taşıyan filmden uyarlanan Teen Wolf, 2011 yılında yayın hayatına başladığı dönemden itibaren en sevilen diziler arasında yerini almıştır. Birçok dalda ödül alan dizi, kurtadamların hikayesini ele alan gizem, aksiyon ve fantastik dizisidir. Diğer kurt adam dizilerinin aksine mizah ögelerini başarıyla kullanması ve dinamizmin hiç azalmamasıyla öne çıkmaktadır. Scott McCall isimli lise öğrencisi, okulun lakros takımındadır ve oldukça sıradan bir yaşam sürdürmektedir. Ormanda yaptığı bir gezi sonucunda kurtadamlar tarafından ısırılan Scott, fiziksel ve ruhsal dönüşüm geçirmeye başlar. Bu sırada ona en yakın arkadaşı Stiles yardım edecektir. Stiles, komik ve eğlenceli biridir. Scott’ın güçlerini doğru ve orantılı bir şekilde kullanabilmesi için ise Derek isimli kurtadam yardımcı olacaktır. Scott, kurtadama dönüştüğü dolunay gecesi itibariyle yeni düşmanları da peşine takılacaktır. Scott, yeni yaşamına alışmaya çalışırken düşmanlarıyla da mücadele etmek zorundadır.
Yapım Yılı : 2011 - 2017
Oyuncular : Tyler Posey, Holland Roden, Dylan O'Brien
Tür : Aksiyon, Drama, Fantastik
(IMDb: 7,2)
Psikolojik – gerilim ve drama temaları ağırlıklı olan Tell Me a Story ’de kült ve klasik masallar, modern şekliyle yorumlanıyor. İlk sezonda Kırmızı Başlıklı Kız, Üç Küçük Domuzcuk, Hansel ve Gratel masalları ile başlayan dizi, ikinci sezonda Uyuyan Güzel, Kül Kedisi gibi masallarla devam ediyor. New York’ta geçen dizide, sevilen masallar uyarlanıyor ancak masalda anlatılanlar gibi ilerlemiyor. Tell Me a Story Masal konusu etrafında şekillenen dizi işleniş tarzı ve karakter seçimleri ile izleyicileri şaşırtmayı başarıyor. Kırmızı Başlıklı Kız bölümünde liseli bir genç kızın hayatı konu edinirken, Üç Küçük Domuzcuk adlı bölümde soygun yapan üç kişi ve intikam hırsıyla dolan bir başka kişi anlatılıyor. Masal uyarlamasından farklı olarak gerilim ve dramanın iç içe geçtiği dizide unutulmaz masallar aşk, kayıp vakaları, cinayet, intikam, hırs ve entrika ile işleniyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Danielle Campbell, Paul Wesley, James Wolk
Tür : Gerilim
(IMDb: 7,7)
2014 yılında yayın hayatına başlayan dizi, 97 yıl sonrasını ele alan post-apokaliptik bir dizidir. Tüm dünyayı etkisi altına alan bir nükleer patlama gerçekleşmiştir. Patlama sonucunda dünyada yaşayan tüm insanlar ölmüştür. Hayatta kalan tek insan topluluğu ise uzay istasyonlarında yaşayan dünyalılardır. Ark ismindeki uzay gemisinde binlerce insan yaşamaktadır. Ancak dünya ile iletişim kesildiğinden gıda ve su gibi ihtiyaçlar tükenme noktasına gelir. Uzay gemisi başkanı çeşitli önlemler alır, her ailenin tek çocuk yapması gibi. Alınan önlemler yeterli olmaz ve gemi içindeki suçluların uzaya gönderilmesi konuşulur. Suçlular, kaynak yetersizliğinden dolayı ya uzaya fırlatılacaktır ya da dünyaya gönderilecektir. Toplam 100 kişi dünyaya gönderilir, uzay gemisinde hapis hayatı yaşayan mahkumlar dünyada özgür olduklarını düşünür ve bağlantıları keserler. Ancak dünyada patlama sonrası yeni bir tür üremiştir ve yerel halk uzaydan gelen yabancıları kabullenmek istemez. Uzay gemisi ise mahkumları arama çalışmalarına ve kaynak bulmaya devam edecektir.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos
Tür : Dram, Gerilim, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,2)
Bir zaman yolculuğunu anlatan dizi, geçmiş ve geleceğe dair önemli aktarımlarda bulunuyor. Gelecek dönemde büyük bir savaş çıkar, insanlar ve Apex’ler arasındaki savaşta insanlığın neredeyse sonu gelir. Bir grup insan savaştan kaçabilmek ve hayatta kalabilmek için geçmişe yolculuk yapmayı planlar. Apex’lerden kurtulmanın herhangi bir yolu daha yoktur. Grup, zaman yolculuğu sırasında büyük bir yanlışlık yapar ve işler tahmin edildiği gibi ilerlemez. Çeşitli sebepler nedeniyle grupta bulunanlar büyük oranda azalmıştır. Ayrıca grubun ABD’ye yaptığı mülteci başvurusu riskli görülmektedir. Kaybolan kızını arayan mülteci bir anne, eski bir şerif olan gizemli adam ve federal ajan gibi birçok çeşitliliğe sahip olan grubun başına birbirinden farklı olaylar gelmektedir. Tek amaçları hayatta kalmak olan bu grubun birçok konuda fedakarlık yapması ve Amerika’ya yapılan sığınma başvurusunun kabul edilmesi görünen tek çaredir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Steve Zahn, Natalie Martinez, Tommy Bastow
Tür : Macera, Dram, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,3)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Jenna Coleman, Ewen Leslie, Asher Keddie
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
(IMDb: 7,1)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jennifer Carpenter, Morris Chestnut, Raza Jaffrey
Tür : Dram
(IMDb: 7,8)
Barry Alllen isimli genç adam Central City Polis Departmanı’nda çalışmaktadır. Küçük yaşta annesi bir hızcı tarafından öldürülmüş ve babası suçlanmıştır. Kanıt ve delil eksikliğinden babası annesinin ölümünden suçlanır ve hapse girer. Allen, Joe isimli bir polisin yanında yaşamaya başlar. Laboratuvarda yapılacak bir deneye katılacakken geç kalan Allen için hayatının değişimi yaşanır. Lavoratuvar patlar ve patlama sonucundaki kimyasallar havayı etkiler. Kimyasala maruz kalan hava ile birlikte Allen’a şimşek çarpar. Allen, şimşek çarpması sonucunda biyolojik ve fiziksel bir dönüşüm sürecine girer. Allen, artık bir hızcıdır ve doğa üstü özelliklere sahip olur. Kalbi çok hızlı atar, kırılan kolu aniden iyileşir ve hareketleri hızlanır. The Flash takma adını kullanan Allen, annesinin ve babasının intikamını almak için planlarını uygulamak ister. Ayrıca laboratuvar patlaması sonucu değişen tek kişi kendisi değildir ve güçlerini kötülük için kullananlarla da mücadele etmek zorundadır.
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 7,4)
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Stephen Moyer, Amy Acker, Sean Teale
Tür : Aksiyon, Dram, Fantastik
(IMDb: 7,4)
Netflix Fransa’nın ikinci yapımı The Hook Plan, romantik bir komedi konusunu izleyicilere sunuyor. Fransızca adıyla Plan Coeur olarak hazırlanan dizi, Paris’in büyüleyici sokaklarında geçiyor. Paris’te bir devlet kurumunda çalışan Elsa, genç ancak kendine güveni olmayan güzel bir kadındır. Yaklaşık iki yıldan fazla aşk acısı çeken Elsa, eski sevgilisini bir türlü unutamaz. Elsa’nın en yakın arkadaşı Charlotte, ise umursamaz ve eğlenceli bir kişiliktir. Charlotte, Elsa’nın aşk acısı çeken haline daha fazla dayanamaz ve bir planı uygulamaya koyulur. Plana göre, Elsa için profesyonel bir jigolo ayarlanır. Böylece, Elsa’nın eski sevgilisini unutması ve yeni bir başlangıç yapması düşünülür. Ancak Charlotte tarafından hazırlanan plan, düşünüldüğü gibi ilerlemez. Plan tahmin edilenden daha farklı bir sonuca sebep olur ancak bu durum Elsa’nın arkadaşlarını ve kendisini mutlu etmeyecektir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Tom Dingler, Joséphine Draï, Zita Hanrot
Tür : Komedi
(IMDb: 7,3)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Julianna Margulies, Noah Emmerich, Topher Grace
Tür : Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
Yapım Yılı : 2015 - 2018
Oyuncular : Will Forte, January Jones, Cleopatra Coleman
Tür : Aksiyon, Komedi, Dram
(IMDb: 7,5)
Yapım Yılı : 2014 - 2018
Oyuncular : Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell
Tür : Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,6)
‘’ Yetişkinler için Harry Potter’’ olarak tanıtılan dizi, bir büyücülük okulunda geçiyor. Fantastik ögelerin bulunduğu dizi dram ve gizem teması ağırlıklıdır. Quentin isimli asosyal genç, yaşından büyük davranışları ve sessizliği ile bilinir. Üniversite çağına geldiğinde sıradan bir okula gidecekken Brakebills College for Magical Pedagogy’e kabul edilir. Aslında bu okulda diğer okullarda olduğu gibi derslerin, arkadaşların, aşkın ve birçok duygunun yaşandığı sıradan bir okuldur. Ancak hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Büyücülük okulunda karanlık ve tehlikeli güçler her an saldırıya hazırdır. Quentin ise kendinden beklenilmeyecek bir şekilde karanlık güçlerle savaşmak ve mücadele etmek için fazlasıyla heyecanlıdır. En yakın arkadaşı Julia ile sihirlerini ve güçlerini öğrenen Quentin, büyücülük okulunda dikkatleri üzerine toplamaya başlar. Kaos ve karanlığın hakim olduğu bu dünyada Quentin ve büyücülük okulu öğrencileri güçlerini kontrol etmeyi öğrenirken karanlık güçleri de yenmek zorundadır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Jason Ralph, Stella Maeve, Hale Appleman
Tür : Dram, Fantastik, Gerilim
Amerika’da İtalyan mafyasının doğuşunu ele alan The Making of The Mob, yarı belgesel – yarı dizidir. 1900’lü yılları anlatan dizi Amerika’nın en ünlü gangsterlerin inişli çıkışlı zirve dönemlerini de işliyor. Ünlü mafya patronu Lucky Luciano, çocukluğunda ailesiyle birlikte Sicilya’dan ABD’ye göç eder. Ergenlik dönemine girmesiyle birlikte küçük çağlı bir çete kurar ve bu çete mafta patronluğunun küçük bir tohumudur. Luciano önderliğinde diğer mafyalar da dizide anlatılır. Mafyaların dönüşüm ve gelişim süreçleri, rüşvet ve yolsuzluklar, tefecilikler, cinayetler, adam kaçırmalar, kundaklamalar vb. birçok olay en ince ayrıntısıyla konu alınmaktadır. Elli yıldan fazla bir süreyle ABD’de beş mafya ailesi söz sahibi olmuştur. Gangsterlikten mafya patronluğuna yükselen karakterler, genellikle kötü işlerin baş sorumlusudur ancak dönem dönem toplum yararına iyi hedefleri de yerine getirmişlerdir. ABD’de yükselen mafya krallığının başlangıç, zirve ve bitiş dönemleri dizide yansıtılmaktadır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Ian Bell, Craig Thomas Rivela, Rich Graff
Tür : Belgesel, Hikaye
(IMDb: 7,9)
Netflix’in orijinal yapımlarından The OA, yayınlandığı günden itibaren büyük bir yankı uyandırmıştır. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan The OA, bilim kurgu, fantastik ve gerilim ağırlıklıdır. Dizide Prairie Johnson karakterini canlandıran Brit Marling, hem başrol oyuncusu hem de senarist yapımcılığını yapmaktadır. Prairie Johnson ismindeki genç kadın, çocukluk döneminde gözlerini kaybetmiştir ve görme engelli olarak yaşamına devam eder. Prairie Johnson, aniden ortadan kaybolur ve yedi yıl boyunca hiç bir şekilde haber alınmaz. Birgün polis, köprüden intihar eden bir kadın ihbarını alır ve hastaneye götürülür. Hastanede kendine gelen Prairie Johnson, ailesini yedi yıl sonra ilk kez görür. Ailesi, Prairie’yi bulduğu için sevinçlidir aynı zamanda gözleri görmeye başladığı için şaşkındır. Prairie’nin vücudunda birçok yara ve dövme vardır ancak hiç bir açıklama yapmaz. FBI ve ailesi Prairie’nin yedi yıl boyunca nerede olduğunu ve nasıl yaşadığını öğrenmekte kararlıdır ancak Prairie’de bilgi vermeme konusunda ısrarcıdır.
Yapım Yılı : 2016 - 2019
Oyuncular : Brit Marling, Jason Isaacs, Scott Wilson
Tür : Dram, Fantastik, Gizem
(IMDb: 7,4)
Justin Cronin’in aynı ismi taşıyan roman üçlemesinden uyarlanan The Passage, ‘’Küçük bir kız tüm dünyayı kurtarabilir mi?’’ sorusuyla yayın hayatına başlandı. Gizli bir askeri teşkilatta ‘Noah’ adında çok gizli bir deney yapılır. Deneyin amacı insanların yaşlanmasının yavaşlatılması ve ömrün çok uzun olmasıdır. Deney, tehlikeli bir virüsün genetiğinin değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Genetiğiyle oynanan virüs, on iki kişiden oluşan denek ekibine enjekte edilir. Denekler, kısa sürede büyük bir değişime girer ve son derece güçlenir. Oluşan yeni vampir benzeri yaratıkları durdurmak neredeyse imkansızdır ve kısa süre içinde binlerce kişinin ölümüne sebep olur. Deneklerin arasında on yaşındaki Amy Bellafonte de yer almaktadır. Amy’yi korumaya çalışan babası ise federal bir ajandır. İnsanlar, yeni yaratıklara karşı önlem alıp hayatta kalmaya çalışırken Amy ve arkadaşlarından ümitlidir. Amy ve arkadaşları yeni yaratıklarla mücadele edebilecek midir?
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Mark-Paul Gosselaar, Saniyya Sidney, Jamie McShane
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 7,1)
Netflix Türkiye’nin ilk yapımı The Protector ‘Hakan: Muhafız’ İstanbul’u korumaya çalışan bir ekibi ve yaşadıklarını konu alıyor. İpek Gökdelen’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitaplarından esinlenilerek yazılan dizi genç adam Hakan’ın maceralarını işliyor. Sıradan bir hayat süren Hakan, İstanbul’da hiç beklemediği olayları yaşamaya başlar. Tılsımlı bir yadigarla, kendinde olan güçleri keşfeden Hakan, İstanbul’u korumak zorundadır. Tılsımlı yadigar, sadece belirli kişilerde harekete geçer ve güç verir. Uzun yıllardır doğru kişinin eline geçmeyen yadigar, Hakan’ı beklemektedir. Mistik ve özel güçlere sahip olan Hakan, İstanbul’u korumak, güçlerini keşfedebilmek ve kontrol edebilmek için bir ekip ile çalışmalıdır. Ekip, Hakan’ın doğru kişi olduğunu anladığında yardım edecektir ancak engellemeler de ortaya çıkacaktır. Hakan, geçmişinden gelen gizemli ve mistik sorunları çözerken İstanbul’luları da kurtarmalı ve korumalıdır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Çagatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabik
Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik
2016 yapımı The Shannara Chronicles, macera, fantastik ve bilim kurgu türlerini içeriyor. Sıradan dizilere göre farklı bir konusu ve anlatımı olan dizi, klişelikten uzaklaşıyor. Ellcrys olarak bilinen Elf ağacı yapraklarını dökmeye başlar ve bu süreç ölümün habercisidir. Demon World’u büyü ve kötülüklerden koruyan tek şey Ellcrys ağacıdır dolayısıyla ağacın yaşaması gerekir. Ağacın yaşatılabilmesi için sihirli kilidin bulunması tek çaredir. Yüzyıllardır sihirli kilide dair herhangi bir iz yoktur ve kimse kullanmamıştır. Ağacın her bir yaprağı döküldüğünde bir iblisin uyandığı düşünülür ve ağaç yapraksız kaldığında dünyada savunmasız kalacaktır. Demon World’den iki kişi sihirli kilidi bulmak ve Elf ağacını kurtarmak için yola çıkar. Bu sırada Demon World’de yola çıkan Will ile Elves’in ihtiyaçlarını tamamlamak ve yardım bulmak zorundadır. Demon World, halkı için sihirli kilidi bulmak göründüğü kadar kolay değildir ve dışardan gelen karanlık güçlerle de mücadele edilmesi gerekir.
Yapım Yılı : 2016 - 2017
Oyuncular : Austin Butler, Ivana Baquero, Manu Bennett
Tür : Macera, Fantazi, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,5)
Drama türündeki bir yapım olarak dikkat çekmektedir. ABD'li yazar Philipp Meyer'in aynı isme sahip olan romanından uyarlanmıştır. Dizide ABD'nin Teksas eyaletinde hızlı bir şekilde yükselen petrol imparatorluğundan bahsedilmektedir. Bu imparatorluk; uzun yıllardan bu yana yükselerek söz konusu konuma gelmiştir. Ancak, bu yükselişin pek kolay olmadığını söylemek gerekir. Dizide genel olarak McCullough ailesinden bahsedilmektedir. Petrol imparatorluğunun bilhassa ilk yıllarındaki yükselişte ailenin kanlı eylemleri olmuştur. Bir başka deyişle, petrol için nasıl mücadeleler verildiğine şahit olabileceğiniz bir yapımdır. ABD'nin geçmişten bu yana devam eden iç sorunlarına dair güzel fikirler edinmek mümkündür. Dizinin oldukça başarılı bir oyuncu ve kamera arkası kadrosu bulunmaktadır. Dizide McCullough ailesinin yıllardan beri süregelen otoritesini ve gücünü gözlemleyebilirsiniz. Topraklarını genişleten, bölgeye korku salan ve iktidarda kalmak adına her şeyi yapan bu ailenin çok önemli sırları bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2017 - 2019
Oyuncular : Pierce Brosnan, Jacob Lofland, Henry Garrett
Tür : Dram, Batı
(IMDb: 7,7)
The Victim 2019 yılının ses getiren yapımları arasında bulunan The Victim; hukuk draması olmasıyla beğeni toplamaktadır. John Hannah, Kelly Macdonald ve James Harkness gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda bulunmaktadır. Kelly Macdonald'ın hayat verdiği Anna Dean; oğlunu tam 15 yıl önce dokuz yaşındayken kaybetmiştir. Oğlu bir cinayete kurban gitmiştir. Anna; oğlunu öldüren kişinin yeni kimliğini internette deşifre ederek onun öldürülmesi adına komplo kurmakla suçlanmaktadır. Dizide, oğlunun yasını tutan bir annenin kızgınlığı onu bir suçluya mı dönüştürdü sorusuna cevap aranmaktadır. Bu noktada, hem davalı hem de davacının bakış açısına yer verilmektedir. Çocuğun katili olan Craig Myers karakteri; kimliğinin ortaya çıkmasından sonra saldırıya uğrayacaktır. Dizinin başrollerinden birisinde olayı araştıran dedektif yer almaktadır. Tam bir suç draması olan bu dizi; ikiye bölünmüş tarafların hangisinin haklı olduğu konusunda kafanızı epeyce karıştıracaktır!
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Isis Hainsworth, Seylan Baxter, Karla Crome
Tür : Dram
(IMDb: 7,0)
Suç ve gerilim dizilerini sevenler için ideal bir dizidir. Eşini bir uçak kazasında kaybeden kadın; bu olaydan tam üç yıl sonra eşinin yaşadığına dair birtakım izler bulmuştur. Dizideki geçmişe dönüşler sayesinde olayın ardındaki gizem çözülmektedir. The Widow; ağırlıklı olarak Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde geçen bir dizidir. Dizinin başrolünde Kate Beckinsale yer almaktadır. Beckinsale'nin hayat verdiği Georgia; eşini kaybettikten sonra hayata küsmüş bir şekilde yaşarken bir haberde kaybettiği eşi Will'e benzeyen birisini görür. Bu olayın ardından genç kadın; vakit kaybetmeden Kongo'ya gider. Georgia; bu olayı araştırdıkça altında çok farklı sebeplerin olduğunu görür. Geçmişteki yetenekleri ve çevresindeki insanlar sayesinde kötü insanlarla savaşan Georgia; olayın arkasındaki sırları çözüme kavuşturacaktır. Dizide, iyi olmayı terk edip kötü olmayı tercih eden insanların yaşadığı bu boşvermişliğe karşı bir davranışın sergilendiğini söyleyebiliriz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Kate Beckinsale, Charles Dance, Ólafur Darri Ólafsson
Tür : Gerilim
(IMDb: 7,0)
Avustralya yapımı ilk dizi olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Fantastik drama türündeki dizinin suç ve gizem öğelerini barındırdığını söylemeliyiz. Cal McTeer; on yıl boyunca hapiste kaldıktan sonra küçük bir balıkçı kasabası olan memleketi Orphelin Bay'e geri dönmüştür. Ancak, McTeer; küçükken bilmediği aile mesleklerinin farkına bu geri dönüşün ardından varmıştır. Bu gelişmenin ardından cinayetler, sirenler (deniz kızları) ve uyuşturucu konusundaki yıllardır süregelen sessizlik komplosunu açığa çıkarmak isteyecektir. Küçük bir balıkçı kasabası olan bu yer aslında yarı insan yarı siren olan varlıklara ev sahipliği yapmaktadır. Tidelanderlar denilen bu varlıklar; siren anne ve babadan meydana gelmişlerdir. Ancak, sirenlerin tam aksine okyanusta değil karada yaşamaktadırlar. Ayrıca, anneleri tarafından terk edilmişlerdir. İnsandan daha güçlü, daha uzun süre yaşayan bu varlıkların yaralı birisini iyileştirebilme yetenekleri bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Charlotte Best, Marco Pigossi, Aaron Jakubenko
Tür : Suç, Dram, Fantazi
(IMDb: 7,7)
Bilim kurgu dizisi arayanlar için ideal bir seçenektir. Dizinin ana karakterleri arasında tarih profesörü Lucy Preston, bilim adamı Rufus Carlin ve bir asker Wyatt Logan yer almaktadır. Üç farklı meslek grubundan şahısların bir görev için aynı ekipte bulunması zorunlu olmuştur. Deney için yapılmış olan zaman makinesi çalınmıştır. Bu makinenin çalınmasının ardından ortaya bir sürü problem çıkmıştır. Zaman makinesini çalan kişi Garcia Flynn'den başkası değildir. Flynn'nin kirli geçmişi; bu makineyi nasıl kullanacağına dair referans olmaktadır. Çalınan zaman makinesinin bir benzerini kullanarak Flynn'nin peşine düşen ekip; bu uzun zaman yolculuğunda başlarına gelen sorunları ise kendi yöntemleriyle çözeceklerdir. Flynn'nin bu makineyi çalma amacı; tarihi baştan sona kadar değiştirmektir. Flynn'nin amacını gerçekleştirmesine imkan vermek istemeyen ekibin bu uğurda yapması gerekenler ise hiç kolay şeyler değildir.
Yapım Yılı : 2016 - 2018
Oyuncular : Eric Kripke, Shawn Ryan
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 7,9)
DC hayranlarının merakla beklediği bir dizi olan Titans; oyuncu seçimleri ve performansları konusunda oldukça başarılıdır. Dizinin oldukça basit ve alışılagelmiş bir konusu bulunmaktadır. Bir grup genç; süper güçlerinin olduğunu keşfetmektedirler. Ardından bu ekibe liderlik edecek olan kişi Dick Grayson; bu gençlerle karşılaşmaktadır. Genç kahramanların onları yönlendirecek bir akıl hocasına ihtiyacı olduğunu keşfeden Grayson; bunu yapabilecek en iyi isimdir. Gotham'dan kaçarak Detroit Polis Departmanı'nda dedektif olarak çalışmaya başlamıştır. Bu işinde ise Robin kimliğinden uzak olmanın keyfini sürmüştür. Günün birinde, Grayson'ın çalıştığı departmana Rachel isimli bir kız, yardım istemek amacıyla gelir. Rachel; kendisine zarar vermek isteyen kötü adamlardan kaçmaktadır. Dick ve Rachel; bu uğurda güçlerini birleştirmeye karar verirler. Ardından, Beast Boy ve Starfire ile tanışırlar. Bu dörtlünün birleşmesiyle kötülüklerle savaşmaya programlanan Titans grubu kurulmuş olur.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop
Tür : Aksiyon, Macera, Suç
(IMDb: 7,3)
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Arieh Worthalter, Brune Renault, Steve Tientcheu
Tür : Bilim Kurgu, Gerilim
(IMDb: 7,2)
Dram ve aksiyon türünde dizi arayanlar için doğru bir seçenek olacaktır. Bu dizide, Treadstone isimli bir CIA programının kuruluşu ve gerçekleştirmiş olduğu eylemler konu edinilmektedir. Bu program; bünyesinde bulunan tüm ajanları; acımasız birer suikastçiye dönüştürmektedir. Treadstone projesi; daha önce süper casus Jason Bourne'u yaratmıştır. Durdurulamayan insanüstü suikastçileri geliştirmeyi amaçlayan bu programın amacı yine Bourne gibi ajanlar yetiştirmektir. Bu bağlamda, Bourne ile benzer süreçlerden geçen ajanların hayatı; dizinin konusunu oluşturmaktadır. Bu program; davranış değişikliği protokolü ile ortaya durdurulması mümkün olmayan süper güç ajanlar çıkarmaktadır. Dizinin açılış bölümünde, dünyanın çeşitli yerlerindeki ajanların ölümcül görevlerini sürdürmek adına uyanmalarına tanıklık edilmektedir. Jeremy Irvine, Tracy Ifeachor, Omar Metwally, Brian J.Smith gibi isimler; dizinin oyuncu kadrosunda bulunmaktadır. Süper casus Jason Bourne dünyasında geçen dizide devam eden karakterler de yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jeremy Irvine, Hyo-Joo Han, Gabrielle Scharnitzky
Tür : Aksiyon
(IMDb: 7,1)
2017 yılında Rusya'da yayınlanan dizi; artık dünyanın her yerinde izlenebilmektedir. Dizide; Kızıl Ordu'nun kurucusu Troçki'nin hayatı işlenmektedir. Bolşevik devrimci Lev Troçki; 1879 yılında Yahudi bir anne babanın oğlu olarak hayata gözlerini açmıştır. Gerçek adı ise Lev Davidoviç Bronştayn olmakla beraber 1897 yılında siyasete atılmıştır. Yıllar içerisinde Rus siyasetinde önemli bir figür haline gelen Troçki; Lenin tarafından Kızıl Ordu'yu kurmakla görevlendirilmiştir. Troçki'nin hayat hikayesi; gerçekten de dizi olmayı hak edecek kadar özgün ve heyecanlıdır. Lev Troçki karakterine Rus oyuncu Konstantin Khabenskiy hayat vermektedir. Dizinin Troçki ile alakalı ilk geniş kapsamlı biyografi olduğunu dile getirebiliriz. Dizinin tarihsel kusurları bilhassa Rus siyasetçiler arasında önemli bir tartışma konusu haline gelse de dizinin yapımcısı Konstantin Ernst; amaçlarının belgeselden ziyade dizi çekmek olduğunu dile getirmiştir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Konstantin Khabenskiy, Mikhail Porechenkov, Maksim Matveev
Tür : Biyografi
(IMDb: 7,2)
2019 yılının en heyecan verici dizileri arasında bulunmaktadır. Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Dizi; Alan Moore'nin yarattığı evrende geçmektedir. Süper kahramanların ortaya çıkışı; tarihin akışını bir anda değiştiren bir gelişme olmaktadır. Dizi; alternatif bir evrende geçmektedir. 2009 yılındaki filmin tam aksine 1985 yılında değil günümüzde geçecektir. Bu noktada, çizgi romanın doğrudan bir uyarlaması değildir. Soğuk savaş döneminin etkilerinin görülebileceği dizide, günümüz dünya liderlerine göndermeler yapılmaktadır. Watchmen dizisi; tarihin akışının değiştiği farklı bir dünyada geçmektedir. 1921 yılında yaşanan Tulsa Katliamı'nın ise dizide önemli bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz. Çizgi romana kıyasla yaşanan farklılıklar arasında teknolojik farklılıklar da bulunmaktadır. Gökte gezinen zeplinler, elektrikli otomobiller dizideki dikkat çekici unsurlar arasındadır. Regina King, Jean Smart ve Don Johnson; dizinin başrolleri arasında yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Regina King, Tim Blake Nelson, Yahya Abdul-Mateen II
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem
(IMDb: 7,3)
When Heroes Fly Dizide dört erkek ve bir kadının hikayesi anlatılmaktadır. Benda, Dubi, Aviv ve Himmler; 2006'daki İsrail ile Lübnan arasındaki savaşta İsrail'e bağlı savunma birliklerinde görev almışlardır. Bu sayede, yakın arkadaş olmuşlardır. Ancak, Aviv başta olmak üzere hepsinde savaşın yıkıcı etkileri bulunmaktadır. When Heroes Fly Dört kişilik arkadaş grubunu sarsan gelişme ise bir trafik kazası olmaktadır. Dubi'nin kız kardeşi ve Aviv'in sevgilisi olan Yaeli; geçirdiği bir trafik kazasının ardından hayatını kaybetmiştir. Aviv; savaşın bitmeyen psikolojik etkisine ek olarak yaşadığı bu trajedinin ardından hayatla olan bağını iyice koparmaktadır. Hikaye; bu olayın ardından değişmeye yüz tutmaktadır. Benda; günün birinde yaşadığı yerdeki yerel gazetede Yaeli'ye çok benzeyen bir kadının fotoğrafını görür. Bu olayın ardından hemen Aviv'e haber verir. Bu gelişmeden Dubi ve Himmler'in de haberi olmaktadır. Bundan sonrasında grubun öğreneceği çok şey vardır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Tomer Capon, Ninet Tayeb, Michael Aloni
Tür : Aksiyon, Dram
(IMDb: 7,7)
Aynı isimli bir romandan uyarlanmıştır. Dizinin baş karakteri Joe; New York'ta bir kitapçı dükkanına sahiptir. Genç adam; oldukça yakışıklı ve iyi görünümlüdür. Joe; kitapçıya gelen Beck isimli bir genç kızdan etkilenmiştir. Joe; Beck'i sosyal medya hesaplarından takip etmeye başlar. Genç kızı etkilemek adına teknolojinin imkanlarından faydalanmak ister. You; romantik bir aşk hikayesinin dışında Joe'nin Beck'e olan takıntılı aşkını konu edinmektedir. Joe'nin Beck'e olan ilgisi Beck'in yakın arkadaşı Peach'in de dikkatini çekecektir. Joe'den şüphelenen Peach; ne kadar uğraşsa da Joe hakkında bilgi edinemez. Peach'in Joe hakkındaki merakı diziyi daha farklı bir noktaya taşıyacaktır. You; Joe'nin takıntılı karakterini oldukça iyi çözümleyen bir dizidir. Normal birisi gibi gözüken Joe; aşk söz konusu olduğunda kendisini daima haklı gören ve yaptığı hiçbir şeyi sorgulamayan bir adama dönüşmektedir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Penn Badgley, Ambyr Childers, Elizabeth Lail
Tür : Suç, Dram, Romantizm
(IMDb: 7,3)
2017 yapımı olan dizi; komedi sevenler için ideal nitelikler taşımaktadır. Dizi; adından da anlaşılacağı üzere Sheldon'ın gençlik dönemini konu edinmektedir. Sheldon Cooper karakteri; The Big Bang Theory dizisini izleyen herkesin aşina olduğu bir isimdir. Dokuz yaşındaki Sheldon; Doğu Teksas'ta ailesiyle beraber yaşamaktadır. Ailesinde annesi, babası, iki kardeşi ve büyükannesi bulunmaktadır. Sheldon; yaşıtlarına kıyasla çok daha zeki bir çocuktur. Bu yüzden, daha dokuz yaşındayken liseye gitme hakkı kazanır. Yaşına göre çok zeki olan Sheldon; öğretmenleri tarafından ukala olarak nitelendirilmektedir. Çok sosyal bir çocuk olmayan ve herkesle arkadaş olmamayı tercih eden Sheldon; tuhaf takıntılara sahiptir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Sheldon ve ailesinin başına gelen komik olaylara sıklıkla yer verilmektedir. Bu diziyi izlemek için öncesinde The Big Bang Theory'i izleme zorunluluğu yoktur.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber
Tür : Komedi
(IMDb: 7,6)
Villefranche; oldukça gizemli bir ormanın kenarında bulunan ve telefonların dahi çekmediği küçük bir kasabadır. Bu kasabada yaşayan insan sayısı günden güne azalmaktadır. Ancak, kasabadaki suç oranı ise her geçen gün yükselmektedir. Polis müfettişi Laurene; geçmişte bir suç yüzünden mağdur duruma düşmüştür. Ancak, bu kasabada her geçen gün farklı cesetlerle karşılacaktır. Dizinin diğer adı; Black Spot olarak bilinmektedir. İki sezonluk dizinin toplam 16 bölümü bulunmaktadır. Belçika'nın polisiye dramlarını sevenler için ideal bir dizi olan Zone Blanche; crime by nature sloganıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır. Telefonun çekmediği, doğanın sessizliğinin başrolünde olduğu ve suç oranlarının yüksek olduğu bir kasabada ne yapabilirsin sorusuna cevap arayanlar için gizem dolu ve sürükleyici bir dizidir. Cinayetlerin ve işlenme sebeplerinin sonradan ortaya çıktığı bu dizi; yüksek IMDb puanıyla bilinmektedir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Suliane Brahim, Hubert Delattre, Laurent Capelluto
Tür : Suç, Aksiyon, Dram
Caroline Kepnes’ın aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan You, Netflix’in orijinal yapımlarından biridir. Gerilimin en üst safhada aktarıldığı dizi, yayınlandığı günden itibaren büyük yankı uyandırmıştır. Joe Goldberg, New York’ta bir kitapçı işleten oldukça zeki birisidir. Bir gün kitapçıya Beck isimli genç ve güzel bir kadın gelir. Joe, Beck’i görür görmez ona büyük bir tutku ile aşık olur. Beck ile tanışabilmek ve ilişki kurabilmek için sosyal medya hesaplarını gizli bir şekilde takip eder hatta işi ilerletir ve Beck’i sosyal hayatında da gözetlemeye başlar. Beck, Joe’dan habersizdir ancak zaman içinde tanışırlar ve ilişkileri başlar. Joe, dışardan oldukça nazik ve kibar biri gibi gözükmektedir ancak aslında sosyopat ve takıntılı biridir. Beck’in en yakın arkadaşı Peach, Joe’dan şüphelenmeye başlar. Peach, Joe hakkında araştırma yapmaya başlar ve Beck’in uzaklaşmasını sağlamaya çalışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Penn Badgley, Ambyr Childers, Elizabeth Lail
Tür : Suç, Dram, Romantizm
Alex, Chase, Gert, Karolina, Molly ve Nico özel güçleri olan ve lise çağında altı gençtir. Çocukluk arkadaşı olan altı kişi çeşitli sebeplerden dolayı uzun bir süre görüşemez. Ancak ailelerin bir araya geldiği bir yardım kuruluşu yemeğinde yeniden görüşmeye ve toplanmaya başlarlar. Gençler, bir araya gelme konusunda isteksizdir ancak ailelerin göründüğü gibi olmadığını anlayınca işbirliği yapmaya karar verirler. Ailelerinin söyledikleri gibi bir kurum için çalışmadığını ve gizemli işler yaptığını düşünen gençler araştırma yapmaya başlar. Aynı zamanda yardım kuruluşu gecesinde gençler, özel güçleri olduğunu fark eder ancak ailelerine söylemez. Ailelerinin kötülüğe hizmet ettiğini ve The Pride için çalıştığını düşünen gençler özel güçleri hakkında kimseye bir şey söylememe konusunda anlaşmaya varır.  Altı kişi çok yakın arkadaş olur ve anne – babaları hakkında derin bir araştırma sürecindedirler. Birbirinden farklı yetenklere sahip olan gençlerde telapati, cadılık gibi süper güçler vardır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Kevin Weisman, Rhenzy Feliz, Lyrica Okano
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 7,0)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz
Tür : Aksiyon, Dram
(IMDb: 7,8)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, John Ortiz
Tür : Dram, Gizem, Gerilim
(IMDb: 6.1)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Anna Friel, Rosalind Eleazar, Sinead Keenan
Tür : Dram
(IMDb: 6,8)
Brian Ralph tarafından kaleme alınan çizgi roman dizisinden uyarlanan Netflix yapımı Daybreak bir bilim kurgu dizisidir. Bir bilim kurgu dizisine göre çok daha eğlenceli ve çılgın akışıyla dikkat çekmektedir. 17 yaşındaki Josh, okulu sevmeyen ve arkadaşları tarafından dışlanan güçsüz biridir. Birgün kıyamet kopar ve yetişkinlerin çoğu ölürken bir kısmı zombiye dönüşür. Zombiye dönüşen yetişkinler hayattayken en son düşündüğü şeyleri sürekli tekrarlayarak etrafta dolaşır. Dünyada sadece çocuklar ve gençler kalmıştır. Josh, okuldan aşık olduğu kayıp kız arkadaşını bulmak için bir ekip kurar. Ekibin içinde henüz 12 yaşında olan ve yangın çıkarmaktan hoşlanan Angelica ve kıyamet sonrası pasifist bir samuraya dönüşen Wesley bulunmaktadır. Bir araya gelen üçlü kayıp kız arkadaşı bulmaya çalışırken zombiler ve çetelerle de mücadele etmek zorundadır. Daybreak dizisinde Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett gibi genç isimler yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett
Tür : Aksiyon, Macera, Komedi
(IMDb: 6,9)
Netflix Polonya’nın ilk yapımı olan 1983 distopik bir dünyayı ele almaktadır. 1983 yılında yaşanan terör saldırısından sonra Sovyetler Birliği için çöküş dönemi hızlanır ve Polonya için yeni bir süreç başlar. 20 yıl sonra yani 2003 yılında ise eski bir polis dedektifi Anatol ve idealist bir hukuk öğrencisi Kajetan bir belgeyi ortaya çıkarır. Anatol ve Katejan’ın biraraya gelmesini sağlayan olay ise intihar süsü verilmiş bir olaydır. Ulaşılan belgede Demir Perde’nin hala ayakta olduğu ve Polonya’nın baskıcı bir polis devleti olmasına dair sebepler yer almaktadır. 1983 yılında Polonya tarafından imzalanan bu gizli anlaşma birçok değişime sebep olmaktadır. Polonya’nın despotça yönetilmesine sebep olan bu anlaşma ikilinin zor durumda kalmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda iktidar ve muhalif güçler bu belgenin peşindedir. 1983 adlı gerilim dizisinde Robert Więckiewicz,Maciej Musiał,Michalina Olszańska gibi üstün performans sergileyen oyuncular bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Robert Wieckiewicz, Maciej Musial, Michalina Olszanska
Tür : Suç, Dram, Gerilim
(IMDb: 6,8)
Netflix İspanyol yapımı olan Alta Mar, suç ve gizem türündedir. 1940’lı yıllarda İspanya’Dan Brezilya’ya doğru hareket edecek olan lüks gemi Bárbara de Braganza’de geçen olaylar ele alınmaktadır. Gemide Eva Villanueva ve Carolina Villanueva kardeşler, babalarını kaybetmiştir ve miras kalan aile şirketini satarak Brezilya’da yeni bir yaşama başlamak için yolculuğu katılırlar. Uzun süren gemi yolculuğu sırasında Carolina Villanueva, gemi sermayedarlarından birinin oğlu ile evlenirken diğer kız kardeş Eva ise roman yazma çalışmalarına devam etmektedir. Gemi yolculuğu başlamadan kısa bir süre önce, bir kadın Villanueva kardeşlerden birilerinin peşinde olduğunu ve öldürüleceğini söyleyerek yardım ister. Yardım talebini kabul eden kız kardeşler, kadını gizlice gemiye alır. İlerleyen dönemlerde gemide bir kadının ölmesiyle birlikte işler sarpa sarar, kız kardeşler kendilerini suçlu hissederken bir katil ile de aynı gemi içindedirler.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ivana Baquero, Jon Kortajarena, Alejandra Onieva
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 6,8)
Efsanevi kült korku filmleri arasında bulunan Evil Dead serisinin devamı niteliğinde çekilen Ash ve Evil Dead dizisi korku – komedi türünün muhteşem örnekleri arasında bulunmaktadır. Tenesse ormanına giden beş arkadaş, kulübede ölüm kitabı olarak bilinen Necronomicon ve ses kaydı bulur. Kitabı okuyan beş meraklı arkadaş şeytanı uyandırır, gençlerin içine giren iblisler ormanda bulunan ağaçları da canlandırır ve büyük bir katliam başlar. Ash ise gençler arasında kurtulan tek kişidir ancak şeytan hala onun peşindedir. Ash Williams, 30 yıl boyunca şeytandan kaçmaya çalışır ancak başarılı olamaz. Ufak bir karavanda yaşayan Ash, uzun bir süre sonra elini kaybetmesine rağmen testeresiyle tekrar şeytan avlamaya başlar. Ash Williams, insanlığı kurtarabilmek için şeytan ile yüzleşmek zorundadır. Bruce Campbell, Lucy Lawless, Ray Santiago gibi ünlü isimlerin bulunduğu dizi kısa sürede büyük bir sükse yakaladı.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular :
Tür : Aksiyon, Komedi, Fantezi
(IMDb: 6,8)
Netflix’in İtalyan yapımı gençlik dizisi Babyi klişe dizilerden farklı bir anlatım tarzı içeriyor. Roma’nın varlıklı ve zengin kesimlerinde yaşayan iki genç kız, hayattan istediği her şeye kısa sürede sahip olmaktadır. Ancak bu durumdan sıkılan kız arkadaşlar, hayatlarına renk katmak ve yeni bir dünyada yaşamak, aile ve arkadaşlarından uzaklaşabilmek için yeni bir yaşam arayışına girerler. 16 yaşındaki iki kız arkadaş, dışardan mutlu gözükse de içten içe mutsuz olduklarının farkındadır. Yeni bir yaşam arayışıyla birlikte kendilerini yer altı dünyasında bulan kız arkadaşların hayatı her yönden değişmiştir. Dizide entrika, ırkçılık, uyuşturucu, çarpık ilişkiler, şiddet ve cinsel ögelerin fazla olmasına rağmen kısa sürede büyük bir beğeni toplamıştır. Aynı zamanda günümüzün en büyük problemlerinden biri olan sosyal medya yalanları da başarıyla işlenmiştir. Benedetta Porcaroli,Alice Pagani,Riccardo Mandolini gibi genç yıldızların yer aldığı dizi, bir çifte hayat konusunu da ele almaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Riccardo Mandolini
Tür : Dram
(IMDb: 6,2)
Black Lightning, doğuştan gelen süper güçlere sahip değildir ve süper gücünü kullanabilmek için bir kemere ihtiyaç duyar. Ancak zamanla vücudunda biyo – elektrik daha fazla birikir ve daha büyük elektromanyetik alan sağlayabilir. DC çizgi romanları arasında üç büyük siyahi kahramandan biri olan Jefferson Pierce, süper kahramanlığa kısa bir ara vermiş ve okul müdürü olarak hayatını sürdürmektedir. Siyah Yıldırım, eşi için kahramanlığa ara verir ancak kızının kaçırılmasının ardından yeniden dönmeye karar verir. Yıllar önce terk ettiği kostümünü yeniden giyen ve yeniden kahraman olan Siyah Yıldırım, kızları, çevresi ve mahallesi için büyük bir mücadele içindedir. Ortalamanın üstünde bir hız ve güce sahip olan Siyah Yıldırım, masumları korumaya çalışmaktadır. Cress Williams, Black Lightning rolü ile başrol oyuncusudur. Bilim kurgu ve aksiyon dizisinde aynı zamanda China Anne McClain, Nafessa Williams gibi önemli isimler de rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Cress Williams, China Anne McClain, Nafessa Williams
Tür : Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,3)
Netflix yapımı olan Black Summer, 2019 yılında yayım hayatına başladı. Kısa süre içinde yoğun bir hayran kitlesine ulaşan yapım sekiz bölümden oluşan bir mini dizi özelliği taşıyor. Zombi istilası ile karşı karşıya gelen dünyada insanlığın büyük çoğunluğu zombiye dönüşmüştür. Aynı zamanda kaynak sıkıntısı ve yoksulluk gibi birçok problem de yaşanmaktadır. İşleniş tarzı ve konusu ile klasik zombi dizilerinden ayrılan Black Summer, aynı zamanda anne - kız dramı da içeriyor. Zombi istilası nedeniyle şehrin tahliyesine karar verilir. Bu sırada anne – kız ayrı kalır ve anne, kızını bulabilmek için büyük bir mücadele vermek zorundadır. Anne, Rose, küçük bir mülteci grubuna dahil olur ancak burada acımasız ve zor kararlar vermelidir. Oyunculuk performansları ile göz dolduran başrol oyuncuları Jaime King, Justin Chu Carry ve Christine Lee gibi önemli isimlerden oluşmaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee
Tür : Aksiyon, Drama, Korku
(IMDb: 6,5)
Macera ve aksiyon türüyle izleyicilerinin karşısına çıkan Blood & Treasure, CBS yapımıdır. İşinde başarılı ve uzman bir antika eksperi ile kurnaz ve uyanık bir sanat hırsızı bir araya gelir. Bu ikilinin bir araya gelmesini sağlayan sebep ise acımasız bir teröristin saldırı için gerekli olan para miktarını çalıntı bir hazine yardımıyla karşılaması olarak biliniyor. Teröristin yakalanması için kurulan ekip birçok zorluk ile karşı karşıya gelirken çeşitli entrikaları da çözmek zorunda kalıyor. Teröristi yakalayabilmek için dünyanın birçok bölgesine giden ve derin bir araştırma sürecine giren ekip bir süre sonra kendilerini hiç ummadık bir yerde buluyor. 2000 yıllık bir medeniyet savaşının ortasında kalan ikilinin büyük bir mücadele vermesi gerekiyor. Antonio Cupo, Katia Winter, Matt Barr, Sofia Pernas, Tony Nash gibi önemli isimler yapımın oyuncu kadrosunda bulunuyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Matt Barr, Sofia Pernas, James Callis
Tür : Aksiyon, Macera
(IMDb: 6,9)
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Michael Weatherly, Freddy Rodríguez, Geneva Carr
Tür : Komedi, Suç, Drama
(IMDb: 6,5)
Doğa üstü olayları ve korku ögelerini başarıyla uygulayan Chambers dizisi, gerilimin de en üst noktalarda yaşanmasını sağlıyor. Genç ve güzel bir kadın olan Sasha Yazzie, kalp nakli olur ve hayatı bambaşka bir şekilde yeniden değişir. Kendi yaşamı için bir başkasının öldüğünü düşünen ve bu durum için suçluluk duyan Sasha, zaman içinde donörünün kişilik özelliklerini kendinde hisseder. Doğa üstü ögelerin bulunduğu dizide Sasha, dönörünün neden ve niçin öldüğünü araştırmaya başlar. Gizem dolu kurgusu ve korku ögeleri ile izleyicileri kendine çekmeyi başaran dizi de hayal ve gerçekler de bir arada işleniyor. Gerilim dolu dizi güçlü ve ünlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Kill Bill’den tanınan Uma Thurman Sasha’nın annesi olarak rol alıyor. Aynı zamanda dizide Sivan Alyra Rose ve Tony Goldwyn gibi oyuncular da bulunuyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Sivan Alyra Rose, Marcus LaVoi, Nicholas Galitzine
Tür : Drama, Fantasy, Horror
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Caity Lotz, Brandon Routh, Amy Louise Pemberton
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 6,7)
El Diablo Me Obligó adlı romandan uyarlanan Netflix Meksika yapımı Diablero korku ve gerilimin fazla olduğu diziler arasındadır. Genç, günahkar ama düzgün bir hayat yaşamaya çalışan rahip Ventura, bir kızı olduğundan habersizdir. Kızı olduğunu öğrendiğinde aynı zamanda iblisler tarafından kaçırıldığını haber alır. İlk önce bu habere inanmayan ve iblislerin varlığını kabul etmeyen rahip bir gün iblis avcıları ile çalışmaya karar verir. Diablero takma adını kullanan şeytan avcısı Elvis Infante, doğaüstü güçlere sahiptir ve iblis yakalama konusunda oldukça ustadır. Diablero’nun ekibinde kız kardeşleri ve bir kahraman daha vardır. Mexico City gibi büyük bir şehirde kızını aramak için uyumsuz bir ekiple anlaşan rahip Ventura, kendini bambaşka bir dünyanın içinde bulur. Gerilim ve korku ögelerinin başarıyla kullanıldığı dizide Christopher Von Uckermann, Horacio García Rojas, Gisselle Kuri başrol olarak oynamaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Christopher Von Uckermann, Giselle Kuri, Fátima Molina
Tür : Korku
(IMDb: 6,4)
Psikolojik bir gizem – gerilim dizisi olan Falling Water, birbirinden haberdar olmayan ancak bağlantılı rüyalar gören üç kişiyi ele almaktadır. Dedektif ve güvenlik şefi gibi farklı mesleklere sahip olan kişiler için rüyalar farklı anlamlar taşımaktadır. Bu üç kişi bir araya gelerek aynı rüyayı gördüklerini ancak farklı bölümler olduğunu fark eder. Kişiler, farklı amaçları için rüyalarını kullanmayı öğrenmeye çalışır. Bir kişi şizofreni annesi için tedavi arar, birisi kayıp kız arkadaşını diğeri ise oğlunu aramak için rüyaların anlamını öğrenmeye çalışır. Rüyaların, kendilerine ne anlatmak istediğini öğrenmek isteyen bu üç kişinin daha büyük görev ve sorumlulukları vardır. Dünyanın kaderini değiştirmek ve kurtarmak için rüyalar son derece önemlidir. Öngörüleri ve hayat tecrübeleri sayesinde rüyaların ne anlatmak istediğini kısa sürede çözerler ancak bundan sonrası daha zor ve karmaşıktır. Fallig Water oyuncu kadrosunda Lizzie Brochere, Will Yun Lee ve David Ajala bulunmaktadır ayrıca geniş bir oyuncu kadrosu ile dikkat çekmektedir.
Yapım Yılı : 2016 - 2018
Oyuncular : David Ajala, Lizzie Brocheré, Will Yun Lee
Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,6)
ABD’nin iç güvenlik ve istihbaratından sorumlu olan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) konusunu ele alan dizi suç ve dram ağırlıklıdır. Dizide FBI’ın aldığı sorumluluklar, görevleri, prosedürler, operasyon ve baskınlar gibi çok yönlü bir konu işlenmektedir. FBI’da çalışan herkesin zekası, yeneteği ve becerileri farklı alanlarda kullanılmaktadır bu sayede suçlular daha kısa sürede yakalanır. New York’un ünlü suç çeteleri, azılı katiller ve çeşitli konularda sabıkası olanların olayları ve yakalanma süreçleri gibi konu edinen dizi aynı zamanda mahkeme süreçlerini de işlemektedir. FBI’ın çok yönlü dizisidir 2018 yapımı dizide birçok farklı konu çekilmiştir. FBI konulu diziler ya da polisiye türündeki dizileri seven kişiler tarafından keyifle izlenebilir. Dizinin kadrosunda Missy Peregrym, Zeeko Zaki ve Ebonee Noel gibi isimler bulunmaktadır. Gizem, suç ve dram türündeki dizide büronun sahip olduğu teknolojik cihazlara da yer verilmektedir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Missy Peregrym, Zeeko Zaki, Ebonee Noel
Tür : Suç, Dram, Gizem
The Walking Dead dizisinde yaşananların öncesine değinen dizide zombileşme ve zombi virüsünün yayılma sürecini anlatılmaktadır. Melekler Şehri olarak bilinen Los Angeles, yavaş yavaş değişmeye başlar. Nick ve kız arkadaşı içki ve uyuşturucu kullandıkları gecenin sabahında sıradışı bir olay yaşar. Nick, uyandığında kız arkadaşının zombiye dönüştüğünü görür ve kız arkadaşı saldırmaya başlar. Nick, acele bir şekilde evden çıkar ve trafik kazası geçirerek hastaneye kaldırılır. Hastanede gözlerini açan Nick, yaşadıklarını anlatır ancak kimse inanmaz. Los Angeles halkı her gün daha fazla öfkelenir, masum insanlar ölmeye başlar ve kimse ne olduğuna dair bir fikir yürütemez. Halkın psikolojisi alt üst olmuştur ve hiç kimse kendini nasıl savunacağını bilemez. Asker ve polislerin masum kişileri öldürdüğünü düşünenler isyan başlatır. Oysa ki zombiler dışardan masum ve sıradan görünmektedir. Fear the Walking Dead dizisinde Kim Dickens, Cliff Curtis ve Alycia Debnam-Carey gibi oyuncular yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Kim Dickens, Frank Dillane, Cliff Curtis
Tür : Dram, Korku, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,9)
CBS yapımlarından God Friended Me, ilginç konusu ve işleyiş tarzı ile bir komedi ve dram dizisidir. Miles Finer adındaki genç adam poscast yayınları yaparak hayatını sürdürmektedir aynı zamanda ateşli bir ateisttir. Ateist olduğunu söylemekten kaçınmaz, yayınlarında sürekli bahseder ve Tanrı’nın varlığına dair hiçbir bulguyu kabul etmez. Sıradan bir günde Facebook’tan bir arkadaş isteği gelir. İsteği gönderen kişi Tanrı’dır. Miles, isteği kabul etmez ancak ısrarla her seferinde istek yenilenir ve en sonunda kabul eder. İsteği kabul etmesiyle birlikte hayatı tamamen değişmeye başlar. Facebook’taki Tanrı, Miles’e özel arkadaş ve davetiye önerileri sunar. Aynı zamanda sadece kendi hayatı değil arkadaşları ve ailesi de bu durumdan etkilenmeye başlar. Hayatı anlamlandıramadığı şekilde farklılaşmakta ve yeni kişiler hayatına girmektedir. Tanrı kimdir, istek planlı bir şekilde başka birisi tarafından mı gönderildi yoksa gerçek Tanrı mı istek gönderdi? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlasını Miles de aramaktadır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Brandon Micheal Hall, Violett Beane, Suraj Sharma
Tür : Komedi, Dram
(IMDb: 6,8)
Huge en France Netflix’in komedi dizisi Huge in France bir komedyen ve ailesini yansıtmaktadır. Fransa’da olduça ünlü olan ve şöhretin tüm avantajlarından yararlanan başarılı komedyen Gad Elmaleh ailesi ile ilgili problemler yaşamaktadır. Ne kadar başarılı ve zengin olsa da 16 yaşındaki ergen oğlu ile doğru bir iletişim yolu sağlayamaz. Los Angeles’ta yaşayan ve mankenlik yapan oğlu komediden nefret eder dolayısıyla en başarılı olduğu alanı kullanamaz. Huge en France Los Angeles’a taşınarak oğlu ile sağlam bir ilişki kurmak isteyen Gad Elmaleh için hayat daha farklı ilerler. Burada hiç kimse onu tanımaz ve şöhretin ayrıcalıklarından yararlanamaz. Alışkın olmadığı bir hayata adım atan Gad Elmaleh, oğlu ile barışmakta ısrarcıdır ancak bu sırada hesap etmediği birçok olayla da karşılaşır. Birbirinden komik olayların yaşandığı dizide Gad Elmaleh yeni hayatına uyum sağlamalıdır aksi takdirde oğlu ile arası dönüşü zor bir şekilde açılacaktır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Gad Elmaleh, Matthew Del Negro, Erinn Hayes
Tür : Komedi
(IMDb: 6,3)
Hulu tarafından yayınlanan dizi korku, gizem ve gerilimi ön planda tutuyor. Her bölüm farklı konuyu ele alan dizide korku unsurları başarılı bir şekilde kullanılırken bölümlerin özelliğine göre fantastik ve doğa üstü unsurlara da yer veriliyor. Bazı bölümlerde özel günlerle bağlantılı olan korku temaları yer edinirken bazı bölümlerde gelecek ve geçmişe dair anlatılar bulunuyor. Aynı zamanda her bölümde konu değişikliğinin yanı sıra oyuncu, yönetmen ve senarist gibi dizi ekipleri de değişiyor. Into the Dark dizisi birinci bölümünde Cadılar Bayramı konu ediniyor. Ayrıca şükran günü, yılbaşı ve sevgililer gününe özel bölümleri ile de dikkat çekiyor. Tüyler ürpertici derecede korkunç olan dizide başarılı bir görüntü ve oyuncu performansları ile de büyük beğeni topluyor. Her bölümü bir film tadında olan dizide seri katiller ve duygu durumları gibi farklı konular da işleniyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Aurora Perrineau, Diane Sellers, Katie Wilson
Tür : Korku, Gerilim
(IMDb: 6,4)
History Channel çatısı altında yayın hayatına başlayan Knightfall Orta Çağ temalı dövüş, macera ve tarihi dönem ağırlıklıdır. 14. Yüzyılı işleyen dizide Haçlı ordusunun en iyisi olarak bilinen Tapınak Şövalyeleri ele alınıyor. Kudüs’e gönderilen Tapınak Şövalyeleri, Kutsal Kase’yi ve Hristiyanları korumakla görevlendirilir. Müslümanlarla savaşan Tapınak Şövalyeleri yenilir ve geri çekilmek zorunda kalır. Bu sırada güç ve bilgi toplamayı hedefleyen Tapınak Şövalyeleri’nden bazıları Fransa’ya kaçar. Paris’te bulunan Tapınak Şövalyeleri Lideri Godfrey’in ölümünden sonra manevi oğlu Landry lider olur. Landry Kutsal Kase’nin yerini bulabilmek ve Müslümanları yenerek Kudüs’ü ele almak için birtakım araştırma ve çalışmalara yönelir. Landry kendine birçok yoldaş bulur ve planlarında değişiklik yapar. Aynı zamanda Hristiyanlığın mitleri arasında sayılan 13. Cuma olayı da dizide işlenmektedir. Tapınak Şövalyeleri güçlenmeye başladıkça Fransa Kralı Philip, bu durumdan rahatsız olur ve savaşlar farklı bir hale gelir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Tom Cullen, Pádraic Delaney, Simon Merrells
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 6,0)
Fox TV ekranlarında yayın hayatına başlayan Kurşun, 1970’li yılların siyasi ve yeraltı hayatını aktarırken aşk ve dram gibi konuları da başarıyla işleyen bir dönem dizisidir. Hayatı boyunca adalete inanan ve adaleti sağlamak için çabalayan Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca, bir gün mebus oğlunu cinayet şüphesiyle gözaltına aldırır. Bu olay ile birlikte savcıya büyük bir baskı uygulanır ve tehlikeli tipler Atmaca’yı zor durumda bırakır. Ancak Atmaca, olayı aydınlatmak ve adaleti sağlamak konusunda kararlıdır. Leyla Devrim ise başarılı ve korkusuz bir gazetecidir. Orhan Atmaca gibi cinayetin arkasında olan olayları aydınlatmak ve duyurmak ister. Bu sayede ikili bir araya gelir ve aralarında büyük bir aşk başlar. Ancak, davanın arkasındaki güçlü kişiler ikilinin zor durumda kalmasına sebep olur ve sevdikleri ile tehdit etmeye başlar. Orhan Atmaca ve Leyla Devrim zor ve karmaşık bir durumun tam merkezinde kalır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : ENGİN ALTAN DÜZYATAN, BURÇİN TERZİOĞLU, BERRAK TÜZÜNATAÇ
Tür : DRAM
(IMDb: 6,8)
Yapım Yılı : 2018 - 2019
Oyuncular : Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,7)
Joe Hill’i aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan dizi gizem, korku, gerilim ögelerini başarıyla kullanan fantastik temaya sahiptir. Vic McQueen isimli genç kadın çocukluk döneminden itibaren özel bir güce sahip olduğunu keşfeder. Vic, toplum tarafından dışlanmamak için özel güçleri hakkında kimseye bir şey söylemez ve gizli olarak kullanır. Charlie Manx isimli sapkın canavar ise Rolls-Royce'una aldığı çocukları Noelistan adlı bir yere götürmektedir. Çocukları farklı ve korkunç varlıklara dönüştüren Manx, aynı zamanda bu sayede ölümsüzlüğe de kavuşmuştur. Vic ise Manx’in peşine düşmeye karar verir ve onun sonunu getirme konusunda oldukça kararlıdır. Bu iş için özel güçlerini kullanan Vic, tahmin ettiği kadar kolay bir yol tercih etmemiştir. Manx, sandığından daha güçlüdür ve düşündüğünden daha farklı özel güçlere sahiptir. Vic ve Manx arasındaki mücadelede, kaybeden büyük bir tehlike altına girecektir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Ólafur Darri Ólafsson
Tür : Dram, Fantezi, Korku
ABC tarafından yayınlanan Of Kings and Prophets İsrail’in iki başarılı kralı David ve Saul’u anlatmaktadır. Saul, sert kararları ile baskıcı bir politika benimsemiştir. Öyle ki bu kararları şehrin kaderini değiştirebilecek güçtedir ve halkın mutsuzluğunu görmez. Uzun yıllar boyunca sert bir yönetim benimseyen Saul, halkın mutsuz ve umutsuz olduğunu fark ettiğinde değişime gitmek ister. Saul’un karısı Kraliçe ise görünürde kralına oldukça bağlı olsa da aslında sadakatsiz biridir. Kral olduğu için her şeye gücü olduğunu düşünen Saul, yönetime devam ederken bir anda genç bir adam ortaya çıkar. Genç adam gücünü kanıtlayabilmek için birçok kişiyi öldüren aslanı öldürmeye karar verir ve başarılı olur. Aslanın ölmesinin ardından halkın yeni gözdesi haline gelir. Saul’u yenmek isteyen adam Kraliçe’nin de yardım etmesini ister, peki kraliçe bir anda ortaya çıkan bu adama yardım edecek midir? Genç adam hükümdar olabilecek midir?
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Ray Winstone, Olly Rix, Mohammad Bakri
Tür : Dram
(IMDb: 6,3)
Netflix Fransa’nın ikinci yapımı olan Osmosis, teknolojik bir çöpçatanlık uygulamasını anlatan bilim kurgu dizisidir. Yakın bir gelecekte Paris’te geçen dizi yapay zekaların daha fazla etkin olduğu bir dönemi ele alıyor. Paul ve Esther adındaki iki başarılı kişi Osmosis adında bir uygulama geliştirir. Nanoteknoloji ve yapay zeka kullanılarak geliştirilen bu uygulama 0 doğrulukta mükemmel bir eş bulmayı vaad ediyor. Ruh ikizinin bulunması için kullanılan uygulamada insanların beynindeki en gizli sırlar bile kullanılıyor bu sayede muhteşem bir uyuma sahip olan çiftler buluşturuluyor. Ekip, programın geliştirilmesine devam ederken şirketin finansal sorunları ortaya çıkmaya başlıyor. Programın geliştiricileri arasında olan Esther, farklı amaçlar peşinde koşarken canlı denekler üzerinde çalışmalar yapılıyor. İnsanların bu uygulamayı kullanarak eş bulması için ödemesi gereken bedeller neler? İnsan beyninin bir program ya da kişi tarafından en küçük sırlara kadar okunması etik mi? Farklı soruların cevabını da izleyicilere soran dizi çok yönlü bir konuyu ele alıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Agathe Bonitzer, Hugo Becker, Gaël Kamilindi
Tür : Romantik, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,5)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Lydia Wilson, James Frecheville, Sian Reese-Williams
Tür : Dram, Fantastik, Gizem
(IMDb: 6,6)
Reverie 2018 ABD yapımı olan dizi; dram ve gerilim türünde olmasına ek olarak bilim kurgu özellikleri de taşımaktadır. Dizinin ana karakteri; Mara Kint olarak bilinmektedir. Kint; eski bir rehine arabulucusu ve insan davranışları uzmanıdır. Ancak, yaşadığı bir trajedinin ardından üniversitede profesör olarak ders vermeye başlamıştır. Bu sırada, üst seviyede gelişmiş bir sanal gerçeklik yüzünden insanların hayatları kötü etkilenmektedir. Bu noktada, Mara'nın yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Reverie sanal gerçeklik; insanların görmüş oldukları rüyaları yaşamalarına sebep olmaktadır. Mara; insanları bu durumdan kurtarmaya çalışırken bir yandan da kendisini kurtarmaya çalışacaktır. Dizide kendini kaybetmiş insanlar, hayallerini tam olarak yaşayabilecekleri bir sanal gerçeklik programının içerisinden Mara'nın yardımı olmadan asla kurtulamayacaktır. Bu noktada, eski patronu tarafından işe alınan Mara Kint; aslında kendini kurtarmak zorunda olduğunu bir süre sonra keşfedecektir.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Sarah Shahi, Dennis Haysbert, Sendhil Ramamurthy
Tür : Dram, Bilim Kurgu, Gizem
(IMDb: 6,9)
Belgesel türünde bir dizidir. Tarihi bir efsanenin belgeselle beraber güzel bir şekilde harmanlandığını söylemek gerekir. Komodus, Jül Sezar ve Caligula'nın yaşamış olduğu şiddet dolu saltanatları; bu dizide kendisine yer bulmaktadır. Caligula; bir zamanlar halk ve askerler tarafından oldukça sevilen bir karakterdir. Ancak, Caligula; bir süre sonra değişerek ülkeyi ahlaksızlık ve sefaletle yönetmeye başlar. Bu durum, tüm Roma'yı şoke eden bir gelişme olmaktadır. Dizinin 2018'de çıkan sezonunda ise Jül Sezar'ın hikayesi anlatılmaktadır. Jül Sezar; dünya tarihinin en büyük hanedanlarından birisini kurmak için tahta çıkmaktadır. Ancak, kısa bir süre sonra, kontrolsüz bir gücün bedeli olduğunu fark edecektir. Dizinin 2016 yılında çıkan sezonunda ise Marcus Aurelius'un ölümünden sonra tahta şımarık ve deneyimsiz oğlu Commodus geçmektedir. Bu olay; yüzyıllardan beri devam eden Roma zaferlerinin sonu olacaktır.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Aaron Irvin, Sean Bean, Aaron Jakubenko
Tür : Belgesel, Biyografi, Dram
(IMDb: 6,1)
Yayınlanmadan önce komedi dizisi olduğu iddia edilen bu dizinin komediden ziyade dram olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, dizinin gizemli bir yapısı da bulunmaktadır. Dizinin çok lüks olmayan bir otelin 104 numarasında geçtiğini söylemeliyiz. Her bir bölüm; birbirinden bağımsız olarak ilerlemektedir. Karakterlerin odadan hiçbir şekilde dışarı çıkmadığını söylemek gerekir. Dizideki her bir bölümün işleniş tarzının ve konusunun çok farklı olduğu aşikardır. Bölümlerde karakterlerin kendini sorgulaması, dram yaşaması, şaşırtan hareketler sergilemesi, dans veya kick boks yapması gibi eylemlere rastlanmaktadır. Buna ek olarak, dizinin bölümleri arasında kalite standardı yoktur. İlk iki bölümün daha çok beğenildiği ve daha akıcı olduğu aşikardır. Ancak, sonraki on bölümde dizinin ilk iki bölümündeki kalitenin çok altında kalınmıştır. Dizinin birbirinden bağımsız bölümleri sayesinde izleyicilerin bölümler arasında seçim yapma şansı bulunmaktadır.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jennifer Lafleur, Jenny Leonhardt, Michael Chandler
Tür : Dram, Korku, Gizem
(IMDb: 6,4)
Sally4Ever Komedi dizisi arayanlar için oldukça doğru bir tercih olacaktır. David ile bir banliyöde huzurlu bir hayat süren Sally; işinde başarılı bir kadındır. Yaklaşık 10 yıldır pazarlamacı olarak çalışmaktadır. Ayrıca, kısa süre içerisinde terfi alacaktır. Sally; hayatının erkeği David'ten evlenme teklifi aldığı bir akşam; Emma ile şehvetli bir ilişki yaşar. Hem şarkıcı hem şair hem de yazar olan Emma; tüm bu özelliklerine ek olarak baştan çıkarıcı ve karizmatiktir. Sally4Ever Yaşanan bu ilişkinin ardından Emma; Sally'nin evine taşınır. Eve taşınır taşınmaz, eşyalarını yerini bile kendisine göre düzenler. Yetişkin insanların hayatına farklı bir bakış açısı getiren bu dizinin bilhassa Girl, Sex and The City gibi dizileri seven kitleye hitap ettiğini söylemek gerekir. Benzerlerinden farklı olan bu dizi; bağımsız bir film tadındadır. Catherine Shepherd ve Julia Davis'in başrolde olduğunu belirtmeliyiz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Julian Barratt, Julia Davis, Felicity Montagu
Tür : Komedi, Romantik
(IMDb: 6,6)
Gölge Avcıları olarak Türkçe'ye çevrilen dizinin hatrı sayılır bir fan kitlesi olduğunu ifade etmek gerekir. 2016 yılından bu yana yayın hayatına devam eden dizinin fantastik bir dizi olduğu bilinmektedir. Clary; normal ve ortalama bir genç kız olarak hayatına devam etmektedir. Ancak, bu genç kızın hayatı, annesinin ondan sakladığı sırlar yüzünden günün birinde alt üst olmaktadır. Clary; kendisinin bir shadowhunter yani gölge avcısı olduğu gerçeğiyle yüzleşmektedir. Kendisinden saklanan bu dünyada hem melekler hem de şeytanlar bulunmaktadır. Clary; yarı insan yarı melek olarak hayatına devam etmektedir. Clary; öğrendiği gerçeğin ardından ne yapacağını bilmezken şans eseri tanıştığı başka bir gölge avcısı olan Jace; Clary'e yardım elini uzatmaktadır. Ardından, bu güzel hikaye başlamaktadır. Dizide, şeytanları kontrol etmeye yarayan ölümlü kupanın aranmasına yönelik bir çalışma yer almaktadır.
Yapım Yılı : 2016 - 2019
Oyuncular : Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende
Tür : Aksiyon, Dram, Fantastik
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : DeWanda Wise, Anthony Ramos, Lyriq Bent
Tür : Komedi
(IMDb: 6,9)
2017 yılında yayın hayatına başlayan SMILF; komedi türünde içeriğe sahip olan bir dizidir. Ayrıca, dizide zaman zaman dramatik öğeler bulunmaktadır. Bu dizi; 2015 yılında Sundance Film Festivali'nde ödül kazanan aynı isimli bir kısa filmden uyarlanmıştır. Dizinin her bir bölümünün ortalama yarım saat sürdüğünü ifade etmek gerekir. Boston'da kenar mahallede, kötü şartlar altında yaşayan bekar bir annenin hayatı anlatılmaktadır. Herhangi bir mesleği olmayan bu kadın; bulduğu günlük işlerle hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Bridgette isimli bu kadının hayatının merkezinde ise doğduğu günden bu yana oğlu Larry yer almaktadır. Zevksiz ve düzensiz bir giyim tarzı bulunan Bridgette'nin aklından ziyade ihtiyaçlarına göre hayatını devam ettirdiğini söylemek gerekir. Hayattan pek bir beklentisi olmayan bu kadının tek sevdiği aktivite ise basketbol oynamaktır. Ayrıca, annesiyle sürekli bir çatışma halindedir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Frankie Shaw, Miguel Gomez, Samara Weaving
Tür : Komedi
(IMDb: 6,3)
The Flash, Arrow ve Legends of Tomorrow gibi dizilerden aşina olduğumuz DC Comics dizilerinden birisidir. Bu dizilerin aynı evrende geçtiğinden bahsetmeliyiz. 2015 yılından itibaren yayınlanan dizinin önemli bir fan kitlesi bulunmaktadır. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını üstlenen isimlere bakıldığında hepsinin daha önce benzer konulu dizilerde çalıştıkları görülmektedir. Supergirl; konusu itibariyle bilim kurgu ve fantastik dizileri sevenlere hitap etmektedir. Kripto gezegeni kısa süre içerisinde yok olacaktır. Bu durumun farkında olan Kara'nın ailesi; Kara'yı bir uzay kapsülüne bindirerek dünyaya gönderme kararı alır. Kapsül; uzun bir süre sonra dünyaya ulaşmaktadır. Ancak, Kara, dünyada süper güçlerini kullanmadan yaşamaya çalışır. Üvey kız kardeşinin bulunduğu uçağın irtifa kaybettiğini öğrenen Kara; güçlerini kullanarak uçağın düşmesini engeller. Bu olaydan sonra süper güçlerini kullanarak insanları ve tüm şehri kötülüklerden korumaya başlar.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Melissa Benoist, Chyler Leigh, David Harewood
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 6,6)
Agatha Christie’nin aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan dizi, polisiye, gizem ve gerilim temaları ile harmanlanmıştır. Üç bölümlük mini dizide, her bölüm gerilim ve gizem en üst noktalarda aktarılmıştır. 1930’lu yıllarda bir seri katil ortaya çıkar ve kurbanlarının sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Seri katilin cinayetlerine dair elde edilen tek ipucu ise, katil tarafından cesetlerin yanına bırakılan tren yolları haritasıdır. A.B.C. tren yolları tarifesinde yer alan kent isimlerinin ilk harflerine göre kurbanlarını seçmektedir. A.B.C. katili olarak nam salan adamı yakalamak oldukça zordur. Öyle ki seri katil, Belçikalı dedektif Hercule Poirot’a öldüreceği kişilerin isimlerini mektupla göndermektedir. Ancak Poriot, her seferinde farklı sebeplerle geç kalır ve katili yakalayamaz. Aynı zamanda soruşturmanın baş görevlisi, Müfettiş Crome, Poriot’un olayı çözümleyebileceğine inanmaz ve işlerin daha fazla zorlaşmasına sebep olur.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : John Malkovich, Eamon Farren, Michael Shaeffer
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 6,0)
Craig Sweeny ve Craig Turk tarafından yaratılan askeri drama dizisi adalet sisteminin varlığını ve gerekliliğini ordu üzerinden anlatıyor. Orduda bulunan her askerin farklı bir görevi var, aynı zamanda en zeki ve en başarılı olanları farklı alanlarda yetiştiriliyor. Ordu içinde en başarılı, en parlak geleceğe sahip olan askerler savcı, avukat, savunma avukatı ve araştırmacı olarak yetiştiriliyor. Hem asker hem de hukuk çalışanı olarak meslek hayatına başlayan kişilerin iş hayatına dair sorunların işlendiği dizide adalet sistemi de eleştiriliyor. Silahlı kuvvetler ve adalet arasındaki ilişki birçok kişiyi memnun ederken birçok kişi de engelleme çabalarına devam ediyor. Yetiştirilen kişilere verilen görev doğrultusunda birçok konu yaşanıyor ve görevlilerin çözmesi gereken büyük problemler bulunuyor. Askeri drama dizisi The Code’da Dana Delany, Luke Mitchell ve Anna Wood gibi ünlü isimler rol alıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Anna Wood, Ato Essandoh, Phillipa Soo
Tür : Dram
Netflix, belgesellerinden biri olan The Disappearance of Madeleine McCann, Portekiz’de kaybolan / kaçırılan bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. 3 Mayıs 2007 tarihinde McCann ailesi Portekiz, Algarve’ye bir tatile çıkar. Ailenin üç yaşında bir kız çocuğu ve bir yaşında ikizleri vardır. Akşam vakti geldiğinde anne ve baba bebeklerini uyutarak odadan çıkar. Otel’den 120 m ilerde bir restoranta giden aile ve yakın arkadaşları olan toplam dört kişilik ekip, on beş dakikada bir çocukları kontrol etmeye karar verir. Madeleine McCann isimli üç yaşındaki çocuk, odada bulunmaz ve odanın penceresi açıktır. Belgeselde bu olaydan sonrası tanıkların eşliğinde ve konuşmalarla aktartılmaktadır. Bu korkunç olay için aile fertleri ve ailenin arkadaşları belgeselde bildiklerini anlatır. Madeleine McCann’in kaybolmasının ardından uzun yıllar geçmiş olsa da olay sonrası yaşanan gelişmeler günümüzde bile soru işaretlerine sebep oluyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Anthony Summers, Gonçalo Amaral, Robbyn Swan
Tür : Belgesel, Suç
(IMDb: 6,5)
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Robin Tunney, Adam Rayner, Merrin Dungey
Tür : Suç, Dram, Gizem
(IMDb: 6,9)
Büyülü ve fantastik bir dünyayı konu alan The Order, karanlık güçlerin savaşını da başarılı bir şekilde izleyicilere aktarıyor. Jack Morton, isimli üniversite birinci sınıf öğrencisi gizli bir topluluğa katılır. Topluluk bir çeşit tarikattır ve büyü yapma incelikleri öğretilmekte ve farklı kişilere aktarılmaktadır. Doğa üstü yeteneklerin öğretildiği tarikatta karanlık güçlerle de mücadele edilmelidir. Jack Morton, yeteneklerini geliştirmeye başladıkça kendisine ve ailesine dair sırları da öğrenmeye başlar. Ailesinin de içinde bulunduğu sırlar ise büyük bir savaşın başlamasına sebep olacaktır. Kurt adamlar büyücülere ve tarikata karşı büyük bir savaş hazırlığındadır. Yer altı büyü savaşları sonucunda bir taraf mutlaka kaybedecektir, Jack Morton ise savaşın tam ortasında hazırlıksız kalacaktır. Büyülü güçler ve kurt adamlar, tarafsızlardan hiç hoşlanmaz ve Jack Morton’ın doğru bir karar vererek hayatta kalması gerekir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jake Manley, Sarah Grey, Adam DiMarco
Tür : Dram, Fantastik, Korku
(IMDb: 6,3)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Gabriel Chavarria, Hannah Emily Anderson, Jessica Garza
Tür : Aksiyon, Drama, Korku
(IMDb: 6,3)
Netflix, Danimarka’nın ilk orijinal yapımı The Rain, bilim kurgu, ve gerilim ağırlıklı fanstastik dizidir. Yağmurla taşınan bir virüs, İskandinavya’daki insan ırkının büyük çoğunluğunu yok etmiştir. Tehlikeli virüs sonrası sokaklar ve parklar ölü insan bedenleri ile doludur. Yağmurdan altı yıl sonra ortaya çıkan iki kardeş ise yıllarca bir sığınakta yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Altı yıl sonra hayat belirtisi ve yaşayan insanları aramaya çıkan kardeşler büyük tehlikelerle karşılacaktır. Hayatta kalma iç güdüsünü başarıyla yansıtan dizide, İskandinav medeniyeti’nin yok olması durumunda yaşanabilecekler de çarpıcı bir şekilde aktarılıyor. Rasmus ve Simone adındaki iki kardeş, hayatta kalmayı başaran insanları ararken yeni kaynakları da bulmalıdır. Sığınaklarda hayatını devam ettirenler ise virüsün etkilerine karşı araştırmalarına devam eder. Yer altı ve yer üstünde virüsün etkileri giderilmeye çalışılırken insanlığın durumu da gözler önüne seriliyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard
Tür : Bilim Kurgu, Gerilim
(IMDb: 6,7)
Daniel O’Malley‘in aynı adı taşıyan romanından uyarlanan The Rook, fantastik gerilim dizisidir. Myfanwy Thomas isimli genç kadın bir parkta bilinçsiz bir şekilde uyanır. Etrafında onlarca ölü beden vardır ve cesetlerin hepsinde eldiven olduğunu fark eder. Thomas, ne olduğunu ve ne yaşandığını hatırlamaz ve parktan bir an önce uzaklaşmaya çalışır. Genç kadın elinde bazı notların olduğunu fark eder ve notlarda yazana göre hareket etmeye başlar. Thomas, kısa bir süre sonra Britanya’da paranormal olayları araştıran gizli bir örgütte yetkili biri olduğunu hatırlar. Myfanwy Thomas, hafızasını çalanlara karşı mücadele etmek ya da uzaklara kaçmak konusunda bir tercih yapmalıdır. Çevresinde çoğu insanı güvensiz bulan ve az sayıda arkadaşı olan Thomas, büyük bir kararın eşiğindedir. Olan biten her şeyi açıklamak ve kendini kurtarmak için büyük bir mücaleye giren Myfanwy Thomas, birçok sürprizi de beraberinde taşımaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Emma Greenwell, Joely Richardson, Jon Fletcher
Tür : Dram, Fantazi, Gerilim
(IMDb: 6,5)
Suç ve gerilim türündeki etkileyici bir dizidir. İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin ardından savaşın etkisinden kurtulmak isteyen hükümetler; kendilerini yenileme sürecine girerek daha güçlü olmak isterler. Soğuk savaş dönemine giren ülkeler; ajanlık faaliyetlerine önem verirler. Ülkeler arası politik gerginliklerin kendisini gösterdiği bu ortamda; devletler birbirine şüpheyle bakmaktadır. Böyle bir ortamda, bir İngiliz, kendi hükümetine karşı ABD'nin yanında yer alarak casusluk teklifini kabul eder. Bu İngiliz vatandaşı; kendi hükümetinin gizli bilgilerini Amerikan heyetine bildirmekle görevlendirilmiştir. İngilizler, bu dönemde bir yandan ABD ile ilişkilerini düzeltmek isterken bir yandan da Sovyet Rusya'nın tedirginliğini yaşamaktadırlar. Ancak, söz konusu casusluk faaliyetinden dolayı İngilizlerin işi bir hayli zordur. Dizinin oyuncu kadrosunda Emma Appleton, Keeley Hawes, Michael Stuhlbarg, Matt Lauria gibi isimler yer almaktadır. Dizinin tarihi bir konuyu işlediğini belirtmeliyiz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Emma Appleton, Luke Treadaway, Michael Stuhlbarg
Tür : Gerilim
(IMDb: 6,2)
Konusu ile dikkat çeken önemli filmlerden birisinin uyarlaması olan bu dizi; Kelly Overton, Jonathan Scarfe ve Christopher Heyerdahl gibi başrol oyuncularına sahiptir. Vampir dizilerini sevenler için ideal bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Vanessa Helsing; dünyanın her yerinde tanınan vampir avcısı Van Helsing'in akrabasıdır. Vanessa; bir aile görevi olarak vampir avcılığı yapmaktadır. Dünyanın tehlikede olduğunu keşfeden Vanessa Helsing; vampir avcılığı görevine başlayacaktır. Vanessa'nın hikayesi; gördüğü bir rüya ile başlamaktadır. Rüya olduğu için gördüklerini çok fazla önemsemese de bir süre sonra rüyasındaki her şeyin gerçekleşmeye başlamasıyla dehşete düşecektir. Vampirler; dünyayı ele geçirmek adına son hazırlıklarını yapmaktadırlar. Bu vampir ordusunu durdurabilecek tek kişi ise Vanessa Helsing olacaktır. Kanından gelen üstün güçleri ve ekstra yetenekleri sayesinde vampirlerin korkulu rüyası olmayı başaran Vanessa; bakalım bu savaştan galip ayrılabilecek mi?
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Kelly Overton, Jonathan Scarfe, Vincent Gale
Tür : Aksiyon, Dram, Fantezi
(IMDb: 6,7)
The Walking Dead başta olmak üzere zombi dizisi hayranları için güzel bir dizidir. 2014 yılında yayınlanmaya başlayan dizi; Karl Schaefer imzası taşımaktadır. Bir zombi virüsü; insan ırkını kırıp geçirmektedir. Virüsün ardından geride yalnızca sağlam bir grup kalmıştır. Bu grup; virüse karşı bağışıklık kazanmış birisini laboratuvara götürmeye çalışmaktadır. Z Nation ile The Walking Dead arasında birçok benzerlik bulunmaktadır. Başrol oyuncularının sakallı olması ve çocuk zombi kullanılması gibi unsurların TWD sevenlerin Z Nation'ı takip etmesinde etken olduğunu ifade edebiliriz. Dizinin ana karakteri olarak bilinen Teğmen Hammond; zombi salgınından etkilenmeyen ve bağışıklık kazanan Murphy'i California'da bulunan laboratuvara götürmeye çalışacaktır. Blue Sky kampına kadar giden ikili, buradaki sağ kalan kişilerle beraber farklı bir maceranın içerisine gireceklerdir. Aksiyonun hiçbir zaman eksik olmadığı bir dizidir.
Yapım Yılı : 2014 - 2018
Oyuncular : Russell Hodgkinson, Nat Zang, Keith Allan
Tür : Aksiyon, Komedi, Dram
Marvel’in aynı ismi taşıyan çizgi romanından uyarlanan dizi iki gencin fantastik hikayesini anlatıyor. Tandy Bowen ve Tyrone Johnson isimli gençler çocukluk dönemlerinde çok kötü bir olay yaşamış ve hayatları tamamen değişmiştir. Tandy, zengin erkekleri kandırarak para kazanan ve sorunlu bir kişilik, Tyrone ise öfke patlamalarını kontrol edemeyen problemli biri. Yıllar sonra tesadüfen bir araya gelen ikilinin özel güçleri ortaya çıkmaya başlar. Güçleri hakkında daha önce bilgileri olmayan iki genç, bir araştırma sürecine girer. Güçlerinin özelliklerini öğrenmeli ve kontrol edebilmelidirler. İkili geçmişte yaşadığı olayı öğrenmek ister ve araştırmalarını bu yönde geliştirmeye devam eder. Aynı zamanda yeni güçlerini de keşfetmektedirler. İkilinin geçmişte yaşadığı olaylar birbiriyle bağlantılı mıdır? Güçlerini kontrol etmeyi öğrenene kadar çeşitli problemlerle karşı karşıya gelen ikili bazı zamanlarda istemeden de olsa bir araya gelmektedir.
Yapım Yılı : 2018 - 2019
Oyuncular : Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben
Tür : Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
(IMDb: 6,9)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Claes Bang, Dolly Wells, Morfydd Clark
Tür : Dram, Gizem
(IMDb: 5,6)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Paz Vega, Julio Bracho, Arantza Ruiz
Tür : Dram
(IMDb: 5,8)
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Adinia Wirasti, Marthino Lio, Alexandra Gottardo
Tür : Dram
(IMDb: 5,6)
1980’li yıllara damga vuran Knight Rider ‘Kara Şimşek’ dizisi 2008 yılında yeniden uyarlanmıştır. Charles Graiman, üstün bir nano teknolojisine sahiptir ve bu teknolojiyi ele geçirmek isteyen kişiler vardır. Graiman bu konuda oldukça uzmandır aynı zamanda Sarah adında bir genç kızı vardır. Knight IndustriesThree Thousand atlı özel otomobil Sarah’ı almak ve kurtarmak üzere yola çıkar. Mike, ise geçmişinden ve geleceğinden habersizdir ancak Sarah’a büyük bir aşk hissetmektedir. Mike, KITT’i sürecek olan özel kişidir aynı zamanda geçmişi ile ilgili öğrenmesi gereken birçok özel bilgi vardır. KITT, Mike’ı alabilmek için yola çıkar bu sırada eski dizide olduğu gibi gelen giden ışıkları da güzel bir nostaljik unsur olarak yer almaktadır. Yeni KITT, eski versiyona göre daha farklı ve yeni özelliğe sahiptir aynı zamanda insan duygularını anlamlandırmada daha başarılıdır. Kara Şimşek – Mike ve Sarah üçlüsünün aşması gereken birçok problem mevcuttur.
Yapım Yılı : 2008 - 2009
Oyuncular : Justin Bruening, Deanna Russo, Paul Campbell
Tür : Macera, Suç, Gizem
(IMDb: 5,9)
Game of Thrones kitaplarının yazarı George R. R. Martin tarafından yazılan doğa üstü gerilim olan Night-Flyers kitabının diziye uyarlandı. Geleceği konu alan dizi fantastik ögelerin bulunduğu bilim – kurgu ve gerilim temalarının ağırlıklı olmasıyla öne çıkıyor. Nightflyers isimli uzay gemisinde sekiz bilim adamı ve bir telatapi uzmanı bulunuyor. Ekip, yüksek teknoloji ile donanan bir uzay gemisindedir. Gizemli bir uzay aracı ise ekibin bulunduğu uzay gemisinin yolunu keser. 2093 yılında geçen dizide, ekip gizemli uzay aracını takip eder ve dünyanın sonunun gelmesini önlemeye çalışır. Bu uzay gemisi, dünyanın kurtuluşunu sağlayabilecek tek çözüm yoludur ve mutlaka araştırılmalıdır. Uzay gemisini takip ederek yapay zekayı ve kaptanını bulmaya çalışan ekip birbirinden farklı maceralara atılmak zorunda kalır. Uzayın derinliklerinde bir uzay gemisi kovalamacası dünyayı kurtarabilir ve dünyanın kaderi dokuz kişiden oluşan bu ekibe bağlıdır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Eoin Macken, David Ajala, Jodie Turner-Smith
Tür : Korku, Bilim Kurgu
(IMDb: 5,4)
Stephen King'in aynı adı taşıyan romanından uyarlanan The Mist, ‘Öldüren Sis’ olarak biliniyor. Korku, gerilim ve bilim kurgu türünde hazırlanan dizi Amerika’nın kuzeydoğusunda bulunan Maine eyaletinde yaşanıyor. Bridgeville Kasabası’nda her şey olağan ve sıradan bir şekilde ilerlemektedir. Kasaba halkı mutlu ve sessiz bir hayat sürerken hayatları bir anda tepetaklak olacaktır. Günlük yaşam koşturmacası içinde hayatına devam eden kasaba halkı, bir sis ile ölümün soğuk nefesini hisseder. Sis, kasabaya ulaştığında insanlar hayal ve gerçeği birbirine karıştırır, telefon ve elektronik cihazlar çalışmaz, kasaba halkı ile dünyanın iletişimi kesilir. Yoğun sis nedeniyle kasabanın giriş ve çıkışı neredeyse kapanır ve yardım gelmez. Sis, insanların iletişimini kesmeye devam ederken insanlar ölmeye ve birbirini öldürmeye başlar. Peki sis nereden ve nasıl gelmiştir, insanları bu kadar etkileyen olayın perde arkasında ne vardır?
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney
Tür : Dram, Korku, Bilim Kurgu
(IMDb: 5,4)
Kanada yapımı The Murders, bir polisiye, gerilim ve dram dizisidir. Kate Jameson isimli genç dedektif, meslek hayatının ilk günlerinde Cinayet Masası Bürosu’na atanır. Henüz acemi ve heyecanlıdır ancak işinde başarılı olmak isteyen genç ve güzel bir kadındır. Kate ve ortağı bir soruşturma sürecini beraber yürütür ancak bu sırada ortağı hayatını kaybeder. Kate, bu durumdan kendini suçlar ayrıca çalışma arkadaşları da Kate’in çaylak olmasından dolayı suçlamalarda bulunur. Kate’in babası hayatını kaybetmiştir ancak eski ve başarılı bir dedektif olması da torpil konuşmalarını gündeme getirir. Kate, ortağının ölümünde bir suçu olmadığını, torpille hak yemediğini ve başarılı bir polis olacağını kanıtlamak zorunda hissederi. Ortağının ölüm soruşturmasını kendi başına yürüten Kate, kendini de aklamalı ve dava sürecinden kurtulmalıdır. Kate, ölüm soruşturmasını yürütürken birçok ipucu ve bilgiyi kullanmalı ve büyük bir komployu açığa çıkarmalıdır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Jessica Lucas, Dylan Bruce, Terry Chen
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 5,5)
Greg Berlanti ve Ava DuVernay tarafından yapımcılığı üstlenen dizi, dram türündedir. Chicago’da görev yapan beyaz bir polis, bir olay sırasında siyahi bir doktoru öldürür. Polis, doktoru yanlışlıkla öldürse de toplum içinde bu olay büyük bir yankı uyandırır ve tepkiler gecikmez. Polisin hayatı farklı bir yöne doğru savrulurken, siyahi ve beyaz ailelerde bu durumdan etkilenmeye başlar. Yaşanan kaybın ardından dava sürecinde taraf olan üç ailenin yaşadığı durumları konu alan The Red Line, farklı bir bakış açısı sunuyor. Davadaki tarafların yaşadıklarını anlatan dizi, seyircilerin farklı perspektiflerden olaya bakmasını sağlıyor. Suç ve dramın işlendiği dizide, seyirciler ailelerin yaşadığı süreçlere yakından şahit olurken empati de yapabiliyor. Üç aile de, olay ile birlikte büyük bir trajedi yaşıyor ve aile üyeleri bu büyük kayıp karşısında nasıl tepki vereceğini bilemiyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Noah Wyle, Emayatzy Corinealdi, Aliyah Royale
Tür : Suç, Dram
(IMDb: 5,9)
Weird City Benzerlerinden çok farklı olan bu dizi; komedi soslu bir bilim kurgu serisi olmasıyla ön plana çıkmaktadır. 18-29 dakika arasında değişen bölüm sürelerine sahip olan dizinin ilk sezonu oldukça ilgi çekmiştir. Weird City ; antoloji formatında ilerleyen bir dizidir. Dizinin her bölümünde ayrı bir hikaye bulunmaktadır. Ancak, her bölümün ortak noktası; gelecekteki bir zaman diliminde ortadan ikiye ayrılan bir şehirde geçiyor olmalarıdır. Şehri ortadan ayıran sınıra The Line adı verilmektedir. Bu sınır sayesinde şehre giriş ve çıkışların kontrollü olarak yapılması sağlanmaktadır. Ancak, sınırın bir tarafında fakirler, diğer tarafında ise zenginler yaşamaktadır. Zenginlerin yaşadığı kısımda teknolojik imkanlar başta olmak üzere her şeyin mükemmel olması söz konusu iken fakirlerin yaşadığı yerde günümüze benzer imkanlar bulunmaktadır. Dizide, şehrin iki tarafında yaşayan insanların başından geçen komik olaylar anlatılmaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Cynthy Wu, LeVar Burton, Anthony Holiday
Tür : Komedi, Bilim Kurgu
(IMDb: 5,8)
Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde çekilen Kuruluş Osman, yayın hayatına başladığı günden itibaren reyting rekoru kırmaya devam etmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin hayatını konu alan dizide 1281 ve 1326 yılları arasındaki olaylar işlenmektedir. Osman Gazi’nin mücadele etmesi gereken birçok kişi ve devlet vardır. Bizans tekfurları ile mücadelesine devam eden Osman Bey, aynı zamanda beyliğin içine sızan düşmanları da yenmek zorundadır. Gözü kara, cesur ve yiğitliği ile beyliği tarafından sevilen Osman Gazi, kısa sürede büyük bir alana genişlemeyi başarmıştır. Ancak bu başarı ile birlikte birçok devletin de dikkatini çekmiştir. Osman Gazi, iç ve dış düşmanları nasıl yenecektir ve bir imparatorluğun kuruluş süreci nasıl başlayacaktır? Güçlü oyuncu kadrosu ve özel çekim sahneleri ile izleyicileri tarafından tam puan alan Kuruluş Osman dizisinde tarihi sıralamaya uygun olarak konular işlenmektedir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Burak Özçivit, Özge Törer, Aysegül Günay
Tür : Aksiyon, Macera, Dram
(IMDb: 4,8)
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Jennifer Garner, David Tennant, Juliette Lewis
Tür : Komedi
(IMDb: 4,4)
1988 – 2006 yıllarında aynı isimle yayınlanan Charmed dizisi, yayınlandığı dönemde büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış ve birçok ödül almıştır. 2018 yılında dizi günümüze uyarlanarak yeniden çekilmiştir. Maggie ve Mel beraber yaşamaktadır, Macy ise kız kardeşlerinin varlığından habersizdir. Annelerinin ölümünü medyadan öğrenen Macy, kız kardeşlerini bulur. Üç kız kardeşin bir araya gelmesiyle birlikte hayatlarında bir dönüm noktası yaşanmasına sebep olur. Annelerinden gelen cadılık yetenekleri ortaya çıkmaya başlar. Kısa sürede süper güçlere sahip olan kız kardeşler aynı zamanda annelerinden kalan bir büyü kitabını da bulur. Cadı olduklarını öğrenen kardeşler büyük bir şaşkınlık içindedir ancak bu şaşkınlığı kısa sürede aşmaları gerekmektedir. Harry Greenwood isimli adam, kız kardeşlere güçlerini birleştirmelerini ve dünyanın sonunu getirmek için çalışan karanlık güçlere karşı mücadele etmeleri gerektiğini söyler. Madeleine Mantock, Melonie Diaz ve Sarah Jeffery üç kız kardeşi canlandıran başarılı oyunculardır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Melonie Diaz, Madeleine Mantock, Sarah Jeffery
Tür : Drama, Fantezi
(IMDb: 4,5)
Netflix’in orijinal içeriklerinden biri olan Haunted dizisinde gerçek olaylar işlenmektedir. Her bölüm farklı bir kişinin hikayesi canlandırılmaktadır. Cinler, cinayetler, işkenceler ve doğa üstü olaylar gibi tüyler ürpertici gerçeklikteki birbirinden farklı konular ele alınmaktadır. Konuların gerçek olması nedeniyle diğer korku içeriklerine göre daha fazle etki bırakabilir. Aynı zamanda her bölümde oyuncu kadrosu ve anlatıcı değişmektedir. Haunted, dizisinde paranormal olaylar yaşayan birçok insan dinlenmiş ve aralarında en etkili olanlar canlandırılmıştır. Gerilim ve korkunun üst uçlarda yaşanmasını sağlayan Haunted, 2018 yapımıdır. Dizide her bölüm farklı bir olayın ele alınıyor olması ve gerçek hikayelerden uyarlanıyor olması oldukça dikkat çekicidir. İzleyicilerin bıkmadan ve sıkılmadan takip edebileceği diziler arasında bulunan Haunted’de bölüm süreleri 20 – 30 dakika arasındadır. Birbirinden bağımsız konularda merak ve korku unsurları başarıyla uygulanmıştır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Vanda Chaloupková, Hana Baronová, Vojtech Hýzdal
Tür : Korku, Gerçeklik
(IMDb: 3,3)
DC Comics karakterlerinden biri olan Batwoman, adaleti ve güvenliği sağlamaya çalışmaktadır. Batman olarak bilinen Bruce Wayne’in ortadan kaybolmasının ardından tam üç yıl geçmiştir. Bu süre içinde Gotham şehrinde kötülükler çoğalmaya başlamıştır. Bruce Wayne’in kuzeni Kate Kane, Gotham’ı koruyabilmek ve tehlikeleri uzaklaştırmak için Batwoman olarak ortaya çıkar. DC evreninin ilk lezbiyen süper kahramanı olarak bilinen Batwoman, üstün bir dövüş yeteneğine sahiptir. Kate Kane, birçok alanda geliştirilmiştir ve sokak dövüşünde bir usta olmuştur. Kişisel servetini ve tüm hayatını Gotham’ı korumak için harcamaktadır. Bu süre içinde birçok problem ve zorlukla karşı karşıya gelen, kötülüğü yenebilecek midir? Heyecan dolu bu dizi, Caroline Dries tarafından kaleme alınmıştır. Aynı zamanda başarılı yapımları ile bilinen CW dizinin yapımcılığıı üstlenmiştir. Ruby Rose’un olarak oynadığı dizide, Camrus Johnson, Elizabeth Anweis gibi ünlü isimler de kadroda bulunuyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ruby Rose, Rachel Skarsten, Meagan Tandy
Tür : Aksiyon, Macera, Suç
(IMDb: 3,1)
İngiliz yapımı Dystopia dizisi zamanda yolculuğu ve insan ırkını kurtarmayı konu alan bir bilim kurgu ve gerilim dizisidir. Dizide gelecek ve geçmiş bir arada anlatılır. 2037 yılına gelindiğinde insanlar çocuk yapamaz ve yirmi beş yıldır hiçbir çocuğun dünyaya gelmemesi insan ırkının yok olmasına sebep olacaktır. Dünyanın ve ülkenin önde gelen teknoloji şirketi, diğer hastalıklara çözüm bulmuştur ancak insan ırkı devam ettirelemez. Şirket aynı zamanda hükümeti kontrol altına tutmaktadır bu nedenle baskıcı bir rejim de vardır. İki bilim insanı ise ışınlanmayı keşfeder ancak henüz kimsenin haberi yoktur. Yirmi beş yıl öncesine giderek sorunu kökten çözmeyi düşünen bilim insanları gelecek ve geçmiş arasında yolculuk yapmaya başlar. Ancak bu sırada çözülmesi gereken farklı sorunlar da ortaya çıkmaktadır. İnsan ırkını kurtarabilecek çözüm nedir? Dystopia dizisinin ana kadrosunda Michael Copon, Sheena Colette ve Simon Phillips başrol olarak oynamaktadır.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Michael Copon, Simon Phillips, She
Tür : Bilim Kurgu
2019 yapımı Netflix dizisi Mortel, fantastik ve bilim kurgu ögelerinin ağırlıkta olduğu bir gençlik dizisidir. Dizide, Sofiane, Victor ve Luisa adında üç genç kız vardır ve bu genç kızlar karakter ve hayat tarzı olarak birbirinden oldukça farklıdır. Hiçbir konuda anlaşamayan üç genç kız Vudu’dan özel bir güç alır. Sofiane’nin kaybolan abisini bulmak için fikir birliğine varan kızlar birbirinden farklı maceralara atılmalı ve sorunlarla mücadele etmelidir. Genç oyuncuların bulunduğu dizide müzik seçimleri ve kurgusu da önemli bir faktördür. Gerilim ve gizem hakimiyetinin yanı sıra konusu ile de dikkat çeken Mortel’de doğa üstü bir güç ile kızlar birbirine bağlanır. Frederic Garcia tarafından yaratılan dizide sıradışı olaylar ve maceralar izleyicilere aktarılıyor. Aynı lisede eğitim gören Sofiane, Victor ve Luisa’nın beraber çıktığı yolculukta farklı yaratıklar ve görevler de kızların mücadelesini zorlaştırıyor.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Carl Malapa, Nemo Schiffman, Manon Bresch
Tür : fantastik televizyon, Okült Kurgu, Gençlik Dizisi
(IMDb: 3,1)
Netflix Fransa’nın orijinal yapımlarından biri olan Mortel, fantastik bir gençlik dizisidir. Victor, Sofiane ve Luisa birbiriyle anlaşamayan üç liseli gençtir. Bir Vudu’dan güç alan bu üç genç Sofiane’nin kardeşinin katilini bulmak için güçlerini birleştirmeye karar verir. Doğa üstü güçleriyle katili bulmak için yola çıkan üç genç kız hesapta olmayan birçok sorunla da baş etmek zorunda kalır. Korku ve bilim kurgu ögelerinin kullanıldığı dizide Sofia, asi, kaba ve sert bir gençtir. Abisinin kaybolmasıyla birlikte daha sert ve kaba biri haline gelen Sofiane karşılaştığı güç ile baş etmek zorundadır. Aynı zamanda bu üç genç kız, gizemli yaratığın söylediklerini yapmak zorundadır ve hayatları farklı bir yöne savrulur. Abisini kurtarmak için her şeyi göze alan Sofiane, Victor ve Luisa ile de anlaşmalıdır aksi takdirde yaptığı ve yapacağı her şey sıfırlanabilir.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Carl Malapa, Nemo Schiffman, Manon Bresch
Tür : fantastik televizyon, Okült Kurgu, Gençlik Dizisi
(IMDb: )
Yapım Yılı :
Oyuncular :
Tür :
(IMDb: Aksiyon, Suç, Dram)
Rick Remender tarafından 2014 yılında yazılan çizgiromanla aynı ismi taşıyan Deadly Class suç, gerilim ve aksiyon türündedir. 1980’li yıllarda Kings Dominion Ölümcül Sanatlar Okulu, zamanın en ünlü ve acımasız mafyaların çocuklarını geleceğin katili olarak yetiştirmektedir. Okulda en ünlü mafyaların çocukları ya da gelecekte katil olmak isteyen çocuklar çeşitli eğitimler görmektedir. Bir yetimhanede büyüyen Marcus, anne babasını küçük yaşta kaybetmiştir. Şöhreti yüzünden polisler tarafından aranmaktadır ve köprü altında kalmaktadır. İntiharın eşiğindeyken gelen okul haberi ile hayatı değişir. Okula kaydolan Marcus, azılı katiller ve tehlikeli öğrencilerle baş etmek zorundadır. Okulda ayrıca etnik kökenlerin de çatışması mevcuttur. Mücadele edebilmek için birçok özelliğini değiştirmeli ve hayatta kalmaya çalışmalıdır. Deadly Class dizisi genç oyuncu kadrosu ve konusuyla kısa sürede beğeni toplamıştır. Benjamin Wadsworth, Benedict Wong ve Lana Condor gibi oyuncular rol almaktadır.
Yapım Yılı : 2018 - 2019
Oyuncular : Benedict Wong, Benjamin Wadsworth, Lana Condor
Tür : 7,8
(IMDb: )
Yapım Yılı :
Oyuncular :
Tür :
(IMDb: )
Yapım Yılı : 12 Ocak 2020
Oyuncular : Ben Mendelsohn, Bill Camp, Jeremy Bobb
Tür : Korku, Gerilim
Reklamı Kapat